لوگو سایت

پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش‌رو / قفل معاملات در اولین روز بازگشایی بازار


اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار طلا و قیمت‌ها در اولین روز کاری پس از یک ماه تعطیلی توضیح داد: امروز ارزش اونس جهانی با رشد ۴۷دلاری به ۱۸۳۱دلار رسیده و قیمت دلار هم از آخرین روز هفته پیش نسبت به روزهای قبل افزایش یافته و همین دو عامل باعث شد بهای طلا و سکه اندکی گران شود.

او به وضعیت تقاضا هم اشاره کرد و گفت: باوجود اینکه بازار طلا بعد از یک ماه تعطیلی متاثر از محدودیت‌های کرونایی شروع به کار کرده، اما همچنان رکود بازار ادامه دارد و در اولین روز معاملات شاهد تغییری در وضعیت خرید و فروش نیستیم.

به گفته این فعال بازار طلا، بنابراین تقاضا همچنان تاثیری در تغییر قیمت طلا و سکه ندارد و از آنجا که هنوز بحث برجام به سرانجام نرسیده مردم برای خرید و فروش طلا و سکه بلاتکلیف و نگران هستند و به نظر می‌رسد فعلا وضعیت با همین روال ادامه یابد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا ادامه داد: کاهش تقاضا علاوه بر اینکه باعث رکود بازار شده، در حباب سکه هم نمایان است به طوریکه امروز حباب سکه تمام از ۳۰۰هزار هفته پیش به ۲۰۰هزار تومان رسیده است.

بذرافشان با پیش‌بینی آینده بازار تصریح کرد: البته بارها گفته‌ام که به نظر من قیمت‌ها به ثبات رسیده و درصورت تغییر، پیش‌بینی می‌شود که نوسان آن در حد ۵ تا ۱۰درصد خواهد بود.

قیمت طلا و سکه ۱۸اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار تهران، قیمت سکه امامی ۹میلیون و ۴۰۰هزار و سکه طرح قدیم ۹میلیون و ۲۵۰هزار تومان است.

بذرافشان اضافه کرد: امروز قیمت نیم سکه به پنج میلیون و ۱۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۲۵۰هزار و سکه یک گرمی به یک میلیون و ۸۵۰هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار به چهار میلیون و ۳۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به ۹۲۸هزار تومان افزایش یافت.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه