لوگو سایت

آینده ۱۰هزار دلاری برای اتریوم/ هفته بد برای دلار و خوب برای قیمت طلا


بر اساس گزارش اقتصادنیوز، یک هفته شلوغ دیگری را در تقویم اقتصاد جهانی پیش رو داریم. در حالی که آمار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت ، صحبت های بانک مرکزی در هفته و اخبار واکسن COVID-19 نیز تأثیرگذار خواهد بود.

هفته برای دلار

در نیمه اول هفته ، فرصت های شغلی و تورم نظرسنجی شغل و گردش کاربه پایان می رسد.انتظار می رود ارقام تورم در ماه آوریل ( اردیبهشت) در روز چهارشنبه بیشترین تأثیر را بر دلار خواهد گذاشت.

در اواخر هفته ، آمار تورم عمده و ادعاهای بیکاری در روز پنجشنبه مورد توجه بازار قرار خواهد گرفت.

در حالی که ارقام تورم عمده فروشی باعث جلب توجه شده ، بازارها به دنبال سقوط مجدد مطالبات بیکاری هستند. جلوگیری از بازگشت به سطح ۵۰۰ هزار دلار باعث افزایش دارایی های خطرناک می شود.

در پایان هفته ، خرده فروشی ، تولیدات صنعتی و ارقام مربوط به احساسات مصرف کننده قبل از همه چیز بازار را تکان خواهد داد.

در هفته ، دلار هفته را با افت ۱.۱۵٪ به ۹۰.۲۳۳ کاهش داد.

 

هفته برای یورو

داده های اقتصادی به نظر می آید تکان زیادی بر روی این ارز ایجاد نخواهند کرد.

در روز سه شنبه ، ارقام اقتصادی آلمان و منطقه یورو برای ماه مه EUR را جهت می دهد.

انتظار داشته باشید که اعداد تأثیر بگذارند.

سپس تمرکز بر روی ارقام تولید صنعتی منطقه یورو در روز چهارشنبه خواهد بود. با توجه به اینکه بازارهای دیگری نباید در نظر بگیرند ، می توانیم حساسیت EUR نسبت به اعداد را داشته باشیم.

در نیمه دوم هفته ، آمار نهایی تورم از آلمان ، فرانسه و منطقه یورو نیز به پایان می رسد. با ممنوعیت بازبینی مشخص شده از اعداد مقدماتی ، با این حال ، انتظار نمی رود تأثیر زیادی روی EUR داشته باشیم.

از بانک مرکزی اروپا ، صورتجلسات سیاست پولی بانک مرکزی اروپا نیز مورد توجه قرار می گیرد.

یورو هفته با ۱.۲۱٪ افزایش به ۱.۲۱۶۶ دلار رسید.

J1 (2)

هفته برای اتریوم

در ماه ژانویه (دی) ، زمانی که دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ دنیا با استفاده از سقف بازار ، اتریوم ، با کمی بیش از هزار و ۲۰۰ دلار معامله می شد ، یک سرمایه گذار پیش بینی جهش در سطح میانی ۳ هزار دلار را کرد ، و ادعا کرد که توسط سرمایه گذاران این ارز نادیده گرفته شده بود.

کمتر از پنج ماه بعد ، این پیش بینی به طور تقریبی با ۴۰۰ درصد افزایش در سال (ETH-USD) برای از مرز ۳ هزار و ۵۰۰ دلار از بعد از ظهر جمعه عبور کرد. اکنون ، همان سرمایه گذار ، مگان کسپار ، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال مگنتیک ، هدف قیمتی خود را تا پایان سال از ۸ هزار تا ۱۰ هزار دلار افزایش می دهد.

قیمت طلا؛ روند خنثی نیست؟

این هفته ، ۱۶ تحلیلگر در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان آنها ، ۱۴ تحلیلگر ، یا ۸۸٪ ، گفتند که آنها روی طلا صعودی هستند. در همان زمان ، دو تحلیلگر ، یا ۱۳٪ ، اعلام کردند که در هفته نزولی هستند. این هفته هیچ رأی بی طرفی برای قیمت طلا وجود نداشت.

اوله هانسن ، رئیس استراتژی کالای بانک ساکسو ،اعتقاد دارد: قیمت طلا می تواند با افزایش روند نوسانات خود ، بازدهی اوراق قرضه کمک می کرد و برخی از سرمایه گذاران را مجبور به پوشش موقعیت های کوتاه احتکاری خود کند.

هرچند قیمت طلا از محدوده خود خارج شده است ، اما هانسن تاکید دارد که تا زمانی که  طلا به بالاتر از ۱۸۵۰ دلار در هر اونس نرسد نمی تواند از فاز صعودی در این بازار سخن گفت.

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه