لوگو سایت

ادعای سی‌ان‌ان درباره حمله سایبری روسیه به آمریکا


طبق این گزارش، پیش از این گزارش شده بود که گروهی از هکرهای معروف به «دارک‌ساید» احتمالاً با حمله به بزرگترین شرکت خط لوله ایالات متحده ارتباط دارند و سی.ان.ان سپس در گزارشی اعلام کرد که این گروه هکری مربوط به روسیه است.

این شبکه آمریکایی گزارش داد که گروه هکرهای دارک ساید به طور معمول کشورهای غیرروس زبان را هدف قرار می‌دهند.

طبق این گزارش، یکی از مقام‌های کاخ سفید خصوص حمله هکری به شرکت خط لوله کلونیال گفت: «این حمله موجب شد که اوایل هفته یک کارگروه بین سازمانی برای آماده‌سازی سناریوهای مختلف از جمله گام‌های بعدی مورد نیاز برای کاهش تأثیرات احتمالی بر عرضه سوخت تشکیل شود».

پیش از این نیز ایالات متحده، اتهاماتی را به روسیه در خصوص حملات هکری به شرکت‌ها و سازمان‌های آمریکایی وارد آورده بود و این در حالی است که مسکو به طور مکرر هرگونه اتهام در خصوص ارتباط داشتن با حملات سایبری را رد کرده است.

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه اخیراً در پاسخ به ادعاهای آمریکا گفت: «ایالات متحده به طور بی‌اساس مدعی است که روسیه علیه منابع این کشور حملات سایبری انجام می‌دهد و خواستار همکاری در فضای سایبری نیست».

روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، خبرگزرای رویترز گزارش کرد که شرکت آمریکایی خط لوله کلونیال هدف حمله سایبری قرار گرفته و تمامی شبکه آن قطع شده است.

طبق این گزارش، این شبکه خط لوله، مواد سوختی پالایشگاه‌های مجاور خلیج مکزیک را به نواحی جنوبی و شرقی آمریکا منتقل می‌کرد. این شرکت روزانه دو و نیم میلیون بشکه مواد سوختی از جمله بنزین، گازوئیل، سوخت جت و دیگر مشتقات نفتی را از طریق ۸۸۵۰ کیلومتر خط لوله، جابه‌جا می‌کرد.

آمریکا ظرف چند ماه گذشته به یکی از اهداف حملات سایبری سنگین تبدیل شده است. سال گذشته هکرها توانستند به سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مهم آمریکا دسترسی پیدا کنند. گفته می‌شود این هکرها ظرف مدت چند ماه و به شکل نامحسوس در حال دریافت اطلاعات حساس آمریکا بوده‌اند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه