لوگو سایت

طلای جهانی و نگرانی در بازار کار آمریکا


به گزارش اقتصاد نیوز طلا اولین روز کاری هفته بازارهای جهانی را با روند افزایش دنبال کرد. قیمت فلز زرد رنگ از حوالی ۱۸۳۰ دلار شروع به افزایش کرد و تا ۱۸۳۸ دلار بالا رفت. قیمت طلا دوباره قدری پایین آمد و در حوالی ۱۸۳۵ دلار نوسان می‌کند. تغییرات شاخص دلار در روز گذشته منفی بود. بازدهی شاخص اوراق ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا تغییراتی مثبت را به ثبت رساند اما زیر مرز حساس ۱.۶ درصد نوسان می‌کند.

با وجود سرعت زیاد بازسازی اقتصادی در کشور آمریکا بازار کار این کشور هنوز از آسیب وارد شده توسط پاندمی بیرون نیامده است و برخی آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر ایجاد ۸ تا ۱۰ میلیون موقعیت شغلی برای بازگشت به شرایط قبل از کرونا نیاز است. علاوه بر این حمله سایبری به یکی از مسیرهای انتقال سوخت در آمریکا موجب اعلام شرایط اضطراری و ایجاد نگرانی‌هایی شد که می‌توانست با رشد قیمت طلا در ارتباط باشد.  

عبور اتریوم از مرز ۴ هزار دلار

دومین ارز دیجیتال دنیا با دنبال کردن روند افزایشی رکورد قیمتی خود را برای چندمین مرتبه طی هفته‎‌های اخیر ارتقا داد و بالای مرز ۴ هزار دلار قرار گرفت. بیشترین قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته و رکورد همه دوران این ارز دیجیتال ۴ هزار و ۱۴۰ دلار ثبت شد. سرمایه بازار اتریوم در حال حاضر حدود ۴۷۶ میلیاد دلار است. بازدهی این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴ درصد و در هفت روز گذشته حدود ۳۰ درصد بود.

تغییرات قیمتی بیت کوین

نوسان‌های مثبت و منفی بیت کوین در طول یک هفته و ۲۴ ساعت گذشته به صورت کلی یکدیگر را خنثی کردند. بیتشرین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ هزار و ۵۶۰ دلار و کمترین قیمت آن ۵۶ هزار و ۳۶۰ دلار بود. بیت کوین در زمان نوشتن این گزارش بالای سطح ۵۸ هزار دلار نوسان می‌کند و سرمایه‌ای در حدود ۱.۰۹ تریلیون دلار دارد.

بازگشت دوج کوین

دوج کوین که به اجرای زنده تلویزیونی “ایلان ماسک” واکنش منفی نشان داده بود، دوباره وارد روند صعودی شد. بازدهی دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۳ درصد و در طول ۷ روز گذشته نزدیک به ۳۷ درصد بود.

رشد ۱۲۰۰ درصدی قیمت ارز دیجیتال نوظهور

ارز دیجیتالی به نام «شیبا آی ان یو» در ۷ روز گذشته نزدیک به ۱۲۰۰ درصد بازدهی مثبت داشت. شش ماه پیش ارزش این ارز دیجیتال صفر بود و الان نیز قیمت آن بسیار پایین و در حدود ۳ صد هزارم دلار است.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه