لوگو سایت

لیست ۴۰ نفره جبهه وحدت برای انتخابات شورای شهر تهران


به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رویداد۲۴؛ انتخابات شورا‌های شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود. برخلاف دوره‌های گذشته که تکلیف لیست‌های انتخاباتی چند ماه پیش از انتخابات تا حدود زیادی مشخص بود، اما امسال هنوز لیست‌های ۲۱ نفره هر جبهه مشخص نشده است.

هنوز گمانه‌زنی‌ها برای لیست‌های مختلف جریان اصولگرایی و اصلاح طلبانی ادامه دارد و جلسات پشت پرده برای جا گرفتن در این لیست‌ها به پایان نرسیده است.  هفته پیش بود که لیست نزدیک به لیست نهایی جبهه ائتلاف با سر لیستی مهدی چمران منتشر شد.

در لیست ائتلافیون؛ علاوه بر حضور ثابت چهره‌های شناخته شده اصولگرا هچون پرویز سروری و مهدی چمران افرادی جدیدی هم معرفی شده بودند. در این میان آن چه به چشم می‌آمد غیبت مرتضی طلایی، چهره نزدیک به قالیباف و نائب رییس شورای شهر چهارم بود.

از چند ماه پیش از ارائه لیست‌ها زمزمه‌های اختلاف این دو بر سر لیست‌چینی به گوش می‌خورد. اختلافی که مهدی چمران در مصاحبه‌هایی که داشته آن را نه رد کرده و نه تایید. حالا، اما با بیرون آمدن لیست ۴۰ نفره جبهه وحدت و غیاب مهدی چمران در آن اختلاف آن‌ها علنی شده شده است.

مطابق با لیستی که به دست رسیده، مرتضی طلایی، عبدالمقیم ناصحی، سید محمد آقامیری، امین اسدی، مهدی وکیل پور، سید احمد علوی، زینب حمیدزاده، بنیامین شکوه فر، دلاور صیامی، امین شاکری، علی رضا خجسته پور، ابوالفضل قناعتی، فاطمه حمیدیان، افشین پروین پور، سید نورا الله موسوی نیا، سید محمد حسینی، رضا خدا بخش، روح الله گلشنی، علیرضا نادعلی، مسعود زریبافان، حجت الله دمیار، حسن بیادی، حسین قرایی، مهدی صیاد شیرازی، سید محمد رحیم مرتضوی، پوریا نجم آبادی، ناصر شهرکی، حمید رضا الفتی، محمد هادی زاهدی، یعقوب زراعت کیش، جواد فتوحی، روح الله مقدس پور، جواد فتوحی، زهیر متکی، صالح اسکندری، حسن اشتری، حامد قهرمانیان، نوید صالح‌وند، علی کیهان نیان و مهدیه شاهینی در این لیست حضور دارند.

پیش از این مرتضی طلایی جبهه همنا را پایه‌گذاری کرده بود و جمعی از فعلان محلی و شورایاری را برای انتخابات شورای شهر سازماندهی کرده بود، ولی از طرف رسانه‌های اصولگرا بایکوت شده بود.

از طرفی تعدادی از افراد این لیست درگیر پرونده‌های متعددی هستند و ممکن است این مسائل تبدیل به نقطه ضعف این فهرست انتخاباتی شود. به نظر می‌رسد این گروه بنا دارد رویه قالیباف را در شهرداری تهران ادامه دهد. در عین حال جبهه پایداری که منتقد اصولگرای قالیباف بود هنوز برنامه خود را برای انتخابات شورای شهر تهران اعلام نکرده است.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه