لوگو سایت

حملات گسترده پهپاد و موشکی یمن به آرامکو و فرودگاه نجران


به گزارش المسیره، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز در یک نشست خبری گفت که در این عملیات از ۱۲ فروند موشک بالستیک استفاده شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: تاسیسات آرامکو، فرودگاه نجران و دیگر اهدف مهم عربستان با موشک‌های بالستیک «بدر»، «سعیر» و پهپادهای «قاصف k۲» هدف قرار گرفتند.

یحیی سریع تأکید کرد که این حملات پهپادی و موشکی یمن در واکنش به ادامه حملات متجاوزان و ادامه محاصره یمن انجام گرفت.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ۶ فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً ۵ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

عربستان پس از ۶ سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه