لوگو سایت

مدارک ثبت نام کنندگان به شورای نگهبان ارسال شد


به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور امشب ۲۵ اردیبهشت ماه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به تجزیه و تحلیل آماری داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.

عرف با اشاره به اینکه از تاریخ ۲۱ اردیبهشت به مدت پنج روز ثبت نام داشتیم گفت: در روز آخر تعداد بیشتری برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند، تا پایان روز چهارم ۳۰۴ نفر ثبت نام کرده بودند، اما امروز به تنهایی ۲۸۸ نفر ثبت نام کردند که در مجموع ۵۹۲ نفر برای ثبت نام مراجعه کردند.

وی با اشاره به اینکه امروز مدارک به شورای نگهبان ارسال شد، افزود: در دوره دوازدهم ۱ هزار و ۶۳۶ نفر برای ثبت نام اقدام کرده بودند و در دوره یازدهم ۶۸۶ نفر ثبت نام کردند لذا روند نسبتاً عقلایی و منطقی در این دوره صورت گرفته است.

عرف اظهار کرد: ماده ۳۵ قانون عملاً از اصل ۱۱۵ اقتباس شده است که بحث رجل سیاسی مذهبی مدیر و مدبر بودن مطرح است، به لحاظ جنسیت در این دوره ۹۳ درصد آقایان و ۷ درصد خانم‌ها شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات کشور عنوان کرد: به لحاظ ترکیب سن کسانی که بالای ۴۰ سال سن داشتند جمعیت بیشتر را شامل می‌شود یعنی ۸۰ درصد را این محدوده سنی شامل می‌شود، به لحاظ سطح تحصیلات کارشناسی ارشد بیشترین فراوانی را دارد که ۲۱۶ نفر را شامل می‌شود، ۹۷ نفر دکترا داشتند.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ شغلی بازنشستگان و فرهنگیان بالاترین آمار را داشتند گفت: به لحاظ سوابق ایثارگری ۳۶درصد، در این دوره کسانی بودند که سابقه ایثارگری داشتند، اما در دوره گذشته ۲۵ درصد بودند.

عرف با اشاره به اینکه کسانی که سابقه داوطلبی در ادوار گذشته داشتند ۸ درصد کسانی بودند که دارای سابقه داوطلبی بودند و ۹۲ درصد برای اولین بار اقدام به ثبت‌نام کردند افزود: در این دوره هم از جریان اصولگرا و هم در جریان اصلاح‌طلب افرادی آمدند.

این خبر تکمیل می شود….منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه