لوگو سایت

پیش‌بینی عطریانفر از انتخابات/ لاریجانی و جهانگیری به دور دوم انتخابات می‌روند!


عطریانفر گفت: نگاه دوستان اصلاح طلب به شخصیت محترمی همچون آقای لاریجانی، نگاه مثبتی است و نسبت به ایشان علاقه مندی‌هایی هم وجود دارد.

محمد عطریانفر، فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، درباره گزینه نهایی جبهه اصلاحات گفت: «اصلاح طلبان در گام اول که همان اجماع سازی ناسا (نهاد اجماع سازی اصلاح طلبان) بود، بر سر سه نفر به جمع بندی رسیده بودند که آراء آن‌ها به نسبت بالا بود. آن سه نفر مشخصاً آقای ظریف، آقای جهانگیری و آقای تاج زاده بودند. در مورد آقای ظریف احتمال می‌دادیم، او در صحنه بماند و با توجه به شرایط عمومی و ظرفیت رای ملی آقای ظریف، پیش بینی می‌شد که او نامزد انحصاری جریان اصلاحات باشد. ولی بنا به مصالحی که نزد خودشان قابل احترام بود از  کاندیداتوری انصراف دادند.»

او افزود: «اما از میان دو نیروی باقی مانده [ اسحاق جهانگیری و مصطفی تاج‌زاده]که در صحنه حضور دارند و بیشترین رای مجمع عمومی را به دست آورده اند، با توجه به پیش بینی ها احتمال نمی‌دهیم با رویکردی که شورای نگهبان نسبت به گروه‌ها دارد، بیش از یک نفر را مورد تایید قرار دهند. اگرچه دیگر نیروهای سیاسی اصلاح طلب همچون آقای پزشکیان و آقای هاشمی هم حضور دارند و امکان دارد تایید صلاحیت شان را هم بگیرند. اما پیش بینی بنده این است که در این فرایند اصلاح طلبان روی آقای جهانگیری به اجماع خواهند رسید.»

معاون سیاسی وزارت کشور در دولت سازندگی با اشاره به ظرفیت‌های اسحاق جهانگیری برای اجماع اصلاح طلبان، گفت: «با توجه به تجارب سیاسی آقای جهانگیری در دولت فعلی و گذشته و همچنین توافق نسبتاً گسترده‌ای که میان احزاب اصلاح طلب روی او وجود دارد، آقای جهانگیری چهره مطلوب و مورد نظر اصلاح طلبان خواهد بود.»

در میان اصلاح طلبان علاقه مندی‌هایی به لاریجانی وجود دارد

عضو شورای مرکزی حزب کارگزان در پاسخ به سوالی درباره احتمال انتخاب گزینه مرزی همچون علی لاریجانی از سوی اصلاح طلبان به عنوان نامزد اصلی گفت: «نگاه دوستان اصلاح طلب به شخصیت محترمی همچون آقای لاریجانی، نگاه مثبتی است و نسبت به ایشان علاقه مندی‌هایی هم وجود دارد.»

رئیسی بازنده رقابت با لاریجانی و جهانگیری؟ /عطریانفر: انتخابات دو مرحله ای می شود

او افزود: «علت این تعلق خاطر هم به این مسئله بر می‌گردد که آقای لاریجانی پارلمان با آقای لاریجانی صداوسیما تفاوت بسیاری داشته است. درست همچون آقای روحانی رئیس جمهور که تفاوت‌های بارزی با دورانی که ایشان معاون مجلس و یا مسئول تشکیلات امنیتی یا تحقیقاتی بودند داشت.»

عطریانفر تصریح کرد: «این دو [لاریجانی و روحانی]روند زندگی سیاسی شان به سمت رویکردهای اصلاح طلبانه است. لکن در وضعیت موجود که رقابت‌ها کاملا مرز بندی شده است، در دو سویه میدان انتخابات موجود یک سمت آقای جهانگیری و در سمت دیگر آقای رییسی حضور دارد. اما آقای لاریجانی نقش میانی را  دارد؛ بنابراین فکر می‌کنم که رقابت اصلی میان این سه نفر است.»

لاریجانی و جهانگیری به دور دوم انتخابات می‌روند!

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بررسی و پیش بینی وضعیت انتخابات پیش رو گفت: «به نظر می‌رسد که در بخش اول رقابت‌ها گفتمان آقای لاریجانی و گفتمان آقای جهانگیری شباهت‌های نسبتا گسترده‌ای در نوع نگاه به شیوه اداره کشور خواهند داشت، بنابراین در این رقابت سه گانه که قطعا از انتخابات تک مرحله‌ای به دو مرحله‌ای هدایت خواهد شد. به نظر می‌آید با توجه به گفتمان برتری که این دو دارند، در این رقابت‌ها آن کسی که صحنه را واگذار می‌کند، به احتمال زیاد آقای رییسی خواهد بود.» 

او همچنین اضافه کرد: «در مرحله دوم احتمالا رقابت اصلی میان آقای لاریجانی و آقای جهانگیری خواهد بود؛ بنابراین در چنین مدلی که در ذهن بنده نشسته و به آن باور دارم، معنا ندارد که آقای جهانگیری بخواهد صحنه را به نفع فرد دیگری خالی کند، حتی اگر احساس بر این باشد که دیدگاه مشترک آقای لاریجانی و آقای جهانگیری در اداره امور کشور کاملا نزدیک به هم است.»منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه