لوگو سایت

رونمایی از یک خودروی سطح بالای چینی+عکس


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران ، ۰۰۱ نام یک خودروی الکتریکی بسیار زیبا از برند Zeekr است که توسط جیلی چین تولید می شود. این خودرو یکی از جدیدترین محصولات جیلی است که تولید آزمایشی آن از سال جاری میلادی آغاز شده است.

P3pDXUic8Nsx

با توجه به حضور جیلی؛ شباهت Zeekr 001 نیز به محصولات لینک اند کو توجیه خواهد داشت و جالب تر آنکه ۰۰۱ براساس مدل مفهومی ZERO از لینک اند کو توسعه یافته است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ ۰۰۱ از طراحی جذاب شوتینگ بریک برخوردار است و نزدیکی زیادی به پورشه پانامرا اسپرت توریزمو دارد.

qQjvqQmSCqgE

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۹۷۰ میلیمتر در طول، ۱۹۹۹ میلیمتر در عرض و ۱۵۶۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۳۰۰۵ میلیمتر است.

JU68Xi8z8XQx

در بخش پیشرانه این الکتریکی خوش ساخت برای بالاترین تریم از دو موتور الکتریکی و طبیعتا سامانه تمام چرخ محرک استفاده شده است. میزان خروجی این مدل ۵۳۶ اسب بخار و گشتاور ۷۶۸ نیوتن متر است. خودرو طی ۳.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که ۰.۳ ثانیه سریع تر از آمار مربوط به پورشه تایکان کراس توریزمو خواهد بود.

بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۰۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

در نمونه مجهز به ۲ موتور الکتریکی با توجه به تریم از باتری ۸۶ کیلووات ساعت یا ۱۰۰ کیلووات ساعت استفاده می شود. که برد حرکتی نمونه اول ۵۲۶ کیلومتر و در نمونه دوم ۷۱۲ کیلومتر است.

of3AgySMMLzE

در تریم مجهز به یک موتور الکتریکی شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۶.۹ ثانیه محاسبه شده است.

qoZag6uhNd63

با استفاده از شارژ ۳۶۰ واتی حدود ۵ دقیقه برای شارژ انرژی پیمایش ۱۲۰ کیلومتر مسیر، زمان نیاز است.

در سیستم تعلیق ۰۰۱ از کمک فنرهای بادی تطبیقی استفاده شده که می تواند ارتفاع خودرو از زمین را با توجه به شرایط از ۱۱۷ تا ۲۰۵ میلیمتر تغییر دهد.

fKYjT2VwgG5G

کابین ۰۰۱ نیز یک محیط کاملا فناورانه و البته بسیار باکیفیت(بیشتر از آن چیزی که از خودروی چینی انتظار داریم) است که شامل امکانات جذابی مانند درب های بدون فریم، نمایشگر هدآپ فوق عریض، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر ۸.۸ اینچی، نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی ۱۵.۴ اینچی، سانروف الکتریکی و … می شود.

3SAQGMDRsSFe

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه