لوگو سایت

بیت کوین صعود کرد


 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم به نقل از راشا تودی، بیت کوین، بزرگترین سرمایه دیجیتال دنیا، بخشی از کاهش قیمتی را که اخیراً داشته در بحبوحه فروش بالای ارزهای مجازی جبران کرده است.

 اطلاعات کوین مارکت کپ نشان می‌دهد ارزش بیت کوین تا بیش از ۴۲ هزار دلار افزایش یافته و ۲۵ درصد تا ساعت ۱۳:۱۵ به وقت گرینویچ نسبت به روز قبل رشد داشته است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود ۷۵۰ میلیارد دلار است.

 برخی رقبای بیت کوین هم در روز پنجشنبه افزایش قیمت داشتند. ارزش اتر ۳۵ درصد افزایش یافت و به حدود ۳ هزار دلار رسید و دوج کوین با بیش از ۳۷ درصد افزایش، ۰.۴۳ دلار معامله می‌شود.

 فروش بالای ارزهای مجازی در روز چهارشنبه به دنبال اطلاعیه چین مبنی بر ممنوعیت تامین خدمات مالی مربوط به ارزهای مجازی توسط موسسات مالی و شرکت‌های پرداخت، صورت گرفت.

 این خبر ۳۰ درصد از ارزش بازار ارزهای مجازی را کم کرد و ارزش بیت کوین تا ۳۰ هزار دلار پایین آمد.

 این اطلاعیه بانک مرکزی چین بازار ارزهای مجازی را که تحت تاثیر اظهارات الون ماسک مدیر عامل تسلا قرار گرفت بود، تحت فشار شدیدتری قرار داد.

ماسک هفته گذشته اعلام کرد تسلا مجوز خرید خودروهای خود با ارزهای مجازی را به خاطر نگرانی‌های محیط زیستی لغو کرده است. این اظهارات باعث شد تصور شود تسلا ۱.۵ میلیارد دلار از سرمایه‌های بیت کوین خود را فروخته است، خبری که ماسک آن را رد کرد.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه