لوگو سایت

تکلیف منع تردد و سفر در تعطیلات 14 و 15 خرداد


به گزارش اقتصادنیوز ، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه پنجمین رزمایش ارتقای توان عملیاتی و تحرکات خودرویی پلیس راهور ناجا که صبح امروز درشهرک آزمایش برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران گفت: این رزمایش از سال ۹۸ آغاز شده و امروز پنجمین مرحله از آن به اجرا درآمد که یکی از محورهای آن نوسازی و ارتقاء توان خودرویی است.

بنا به گزارش ایسنا، وی درباره کیفیت خودروهای اضافه شده به ناوگان پلیس در این رزمایش گفت: تمام خودروهایی که از سال ۱۴۰۰ شماره گذاری شده باید استاندارد یورو ۵ را داشته باشد و این مصوبه دولت در سال ۹۹ است. بنابراین این خودروها همگی ایمن هستند.

وی اضافه کرد: در عین حال ما برای بخش های جاده ای و ماموریت های تاکتیکی از خودروهای ایمن تر نظیر خودروهای شاسی بلند استفاده کردیم و در شهرها ازخودروهایی نظیر پژو ۲۰۷ و غیره . براساس بررسی انجام شده در کشورهای اروپایی نیز از چنین خودروهایی استفاده می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره عدم ارائه برخی خدمات در سایت راهور ۱۲۰ نیز گفت: بعضی از خدمات این سایت به منظور ارتقاء امنیت، موقتا متوقف شده و ما درتلاشیم تا این خدمات را به یک نرم افزار دیگر نیز منتقل می کنیم ، به زودی این خدمات با رفع مشکلات به شهروندان ارائه خواهد شد.

هادیانفر با اشاره به برگزاری الکترونیکی کلاسهای آیین نامه راهنمایی و رانندگی گفت: این کلاس ها در ۱۱۰ آموزشگاه تهران به شکل پایلوت اجرا شده و به زودی در سراسر کشور نیز اجرا خواهد شد.

هادیانفر درباره خدمات آنلاین شماره گذاری نیز گفت: در مجموع در تلاش هستیم با افزایش خدمات غیر حضوری تا بیش از ۹۰ درصد این اقدامات به صورت غیر حضوری انجام شده و تنها ۸ تا ۱۰ درصد آن از طریق مراجعه حضوری انجام شود که خوشبختانه زیر ساختارهای خوبی در این زمینه فراهم شده و بزودی آن را در سراسر کشور اجرایی خواهیم کرد. در حال حاضر این طرح در چندمرکز به شکل پایلوت اجرا می شود.

درخواست پلیس از وزارت نیرو درباره برق چراغ‌های ترافیکی

هادیانفر در پاسخ به پرسش ایسنا درباره قطع برق در شهر تهران گفت: قطع برق و تاثیر آن بر چراغهای راهنمایی و رانندگی گفت: ببنید تنها در تهران ما ۶ هزار تقاطع داریم که در این تقاطع ها چراغ راهنمایی و رانندگی قرار دارد اگر ما بخواهیم در هنگام قطع برق برای هر تقاطع دو مامور قرار دهیم یعنی فقط ۱۲ هزار نیروی ما باید در تقاطع ها مستقر شود که این امر شدنی نیست.بنابراین وزارت نیرو باید طوری عمل کند که اتصال چراغ های راهنمایی و رانندگی به جریان برق جدا از قطع برق در یک منطقه باشد و این طور نشود که با یک کلید برق کل منطقه از بین رفته و ما با خاموشی مواجه شویم.

وی افزود: مردم ما عادت کردند که در تقاطع ها به چراغ راهنمایی و رانندگی توجه کنند از این رو لازم است حتما تمهیدی در این مورد اندیشیده شود.

تکلیف منع تردد و سفر در تعطیلات پیش‌رو

هادیانفر درباره آخرین وضعیت سفرها در تعطیلات  ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه نیز گفت: در این زمینه تاکنون تصمیمی گرفته نشده اما با توجه به این که این تعطیلات در روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه قرار گرفته و معمولا پنج شنبه نیز به آن متصل است در این زمینه باید وزارت بهداشت بررسی های لازم را انجام داده و با توجه به چگونگی شیوع و شرایط شهرها نظر خود را اعلام کند، البته ما در این زمینه تابع مصوبات ابلاغی بوده و مجری هستیم تاکنون نیز در این زمینه چیزی به ما اعلام نشده است ولی فکر می کنم که در جلسات آتی درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی درباره اجرای طرح منع تردد شبانه و محدودیت سفرهای بین شهری نیز گفت: به حمدالله شهرهای قرمز ما کاهش یافته اما همچنان محدودیت سفر در شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد. البته محدودیتی هم که در مورد تمام شهرها بود مربوط به تعطیلات عید فطر بوده و دیگر اجرا نمی شود بنابراین در حال حاضر محدودیتی برای سفر به شهرهای دارای وضعیت زرد وجود ندارد. در مورد منع تردد شبانه در تمام شهرها این طرح از ساعت ۲۲  تا ۳ بامداد اجرا می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به طرح بخشودگی دیرکرد جرائم گفت: با پیشنهاد پلیس و موافقت مجلس جرائم تا پایان سال ۹۹ به اصل خود بازگشته و دیگر مشمول جریمه دوبرابری نیست اما این بخشودگی تا دی ماه امسال بوده و پس از آن دوباره رقم های دوبرابری و جرایم دیرکرد به آن افزوده خواهد شد لذا توصیه پلیس به رانندگان این است که زودتر جرائم خود را پرداخت کنند.

وی درباره توقیف خودروها به دلیل جرائم معوق نیز گفت: پیشتر سقف جرایم یک میلیون تومان بود اما ما به همکارانمان تاکید کردیم که تا سقف ۳ میلیون تومان هیچ خودرویی را جریمه نکند.

هادیانفر با رد برخی شایعات درباره جریمه های رانندگی ، تاکید کرد: هیچ بخشی از درآمدهای حقوق کارکنان پلیس وابسته به جرایم نیست و دولت نیز به جریمه های رانندگی نگاه منفعت گرایانه ندارد هدف از جریمه بازدارندگی است.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه