لوگو سایت

اولین واکنش قیمت دلار به کلاب هاوس همتی/ تغییر کانال قیمت دلار در همه بازارها


به گزارش اقتصاد نیوز، عبدالناصر همتی در کلاب هاوس خبر برکناری خود را تایید کرد. او در مورد احتمال برکناری وی از سمت رئیس کل بانک مرکزی توسط رئیس جمهور گفت: با آقای رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان معتقد بودند که حضور من در صحنه انتخابات تا آخر می‌تواند بر روی نظام پولی و بانکی کشور تاثیر داشته باشد.وی ادامه داد: البته من نظرم این بود حضور من در انتخابات تاثیری بر نظام پولی و بانکی کشور ندارد اما از تصمیم رئیس جمهور هم خبر ندارم.همتی تصریح کرد: شنیدم ایشان با تعدادی از اقتصاد‌دانان برای پست رئیس کلی بانک مرکزی صحبت کرده‌اند.

پس این سخنان قیمت دلار در معاملات پشت خطی نوسانی شد و تا 24 هزار و 550 تومان بالا رفت این در حالی است که شب گذشته قیمت دلار در معاملات پشت خط زیر 24 هزار تومان بود و عصر امروز در پایان معاملات نقدی در ابتدای کانال 24 هزار تومان قرار داشت. به نظر می رسد سخنان همتی در کلاب هاوس و جدی شدن بحث جابجایی رئیس کل بانک مرکزی  بازار را دچار عدم قطعیت کرد. اما برای ارزیابی این عدم قطعیت باید تا منتظر تحقق آن و معرفی جانشین احتمالی صبر کرد.

بازار متشکل یک

قیمت دلار در بازار متشکل

قیمت متوسط دلار در بازار متشکل ارزی 3.3 درصد نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش یافت و روی سطوح قیمتی قرار گرفت که از ابتدای اردیبهشت تجربه نکرده بود. حجم عرضه نیز متناسب با افزایش قیمت افزایش یافت. شنبه دومین روز پرتزریق سال جدید برای دلار بود. با این حال قیمت دلار به صورت قابل توجهی افزایش یافت. قیمت متوسط دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به روز پنج‌شنبه 750 تومان معادل 3.3 درصد رشد کرد و از مرز 23 هزار تومان عبور کرد. قیمت متوسط دلار متشکل برای روز شنبه 23 هزار و 153 تومان ثبت شده است. قیمت دلار در سامانه سنا و بازار آزاد نیز در همین حدود افزایش یافت. قیمت دلار بازار آزاد عصر روز شنبه از مرز 24 هزار تومان عبور کرد /و قیمت انتهایی دلار در سامانه سنا 23 هزار و 461 تومان ثبت شد. افزایش قیمت‌ها با رشد 60 درصدی حجم عرضه همراه بود. شنبه دومین روز پرتزریق سال جدید بود و حجم مبادلات در بازار متشکل به 10 میلیون و 436 هزار رسید.

بازار متشکل

روند قیمتی و عرضه در بازار یورو

تغییر قیمت‌ها در بازار یورو نیز قابل توجه بود. قیمت متوسط یورو در بازار متشکل 610 تومان رشد کرد و روی 27 هزار و 964 تومان قرار گرفت. یورو سنا و بازار آزاد قدری بیش از این رشد کردند. آخرین قیمت یورو در سامانه سنا 28 هزار و 310 تومان ثبت شد و قیمت یورو بازار آزاد نیز عصر شنبه روی 29 هزار و 211 تومان قرار گرفت. علاوه بر این حجم عرضه یورو نسبت به روز پنج‌شنبه 172 درصد رشد کرد و روی یک میلیون و 131 هزار قرار گرفت. با این وجود عرضه یورو از متوسط 51 روز کاری گذشته که 1 میلیون و 432 هزار به دست می‌آید بالاتر نرفت.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه