لوگو سایت

خودروی بی نظیر این میلیاردر ژاپنی یک هواپیمای جت زمینی است!+ عکس


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، در نمای ظاهری، از دو رنگ سبز و کرم برای رنگ آمیزی خودرو فانتوم اُریبه استفاده شده است که این انتخاب با الهام از ظروف اُریبه ژاپنی صورت گرفته است و به نوعی با علاقه یاسوکا مائزاوا به عنوان یک مجموعه‌دار مرتبط است.

 شرکت خودروسازی  رولزرویس  طی همکاری با شرکت  ارمس  (تولیدکننده محصولات لوکس) یک مدل سفارشی از خودرو فانتوم خود را برای  یوساکو مائزاوا ، کارآفرین و میلیاردر ژاپنی، ساخته است که به نام  فانتوم اُریبه (Phantom Oribe)  شناخته می شود. این خودرو نتیجه تلاش تیمی متشکل از متخصصان برجسته این دو شرکت معتبر است.

رولزرویس فانتوم اُریبه به نوعی بازتاب دهنده شخصیت و اشتیاق مالک خود است که این خودرو لوکس را به عنوان یک هواپیمای جت زمینی تصور کرده و دوست دارد تجربه سفر هوایی خصوصی را به خیابان ها آورد.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلف

به گفته تورستن مولر-اوتواس (Torsten Müller-Otvös)، مدیر عامل رولزرویس، این بیان باشکوه از محصول لوکس و برتر ما نقطه عطفی برای خودروهای رولزرویس است که دو شرکت برتر در زمینه معرفی محصولات لوکس با مجموع بیش از سه قرن تجربه در خلق آن نقش داشته اند. فانتوم اُریبه حاصل همکاری بین شرکت های رولزرویس و ارمس است که در آن طراحان، متخصصان مواد و صنعتگران ماهر در کنار هم به فعالیت پرداخته تا یک نمونه منحصر به فرد از خودرو فانتوم شکل بگیرد.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلف

در نمای ظاهری، از دو رنگ سبز و کرم برای رنگ آمیزی خودرو فانتوم اُریبه استفاده شده است که این انتخاب با الهام از  ظروف سنتی ژاپنی اُریبه  صورت گرفته است و به نوعی با علاقه یاسوکا مائزاوا به عنوان یک مجموعه‌دار مرتبط است. بخش اعظم بدنه خودرو به رنگ سبز و سپرها و رکاب های جانبی کرم رنگ آمیزی شده اند. این رنگ به طور اختصاصی برای این میلیاردر ژاپنی تولید شده است و قرار است برای رنگ آمیزی جت شخصی وی نیز از آن استفاده شود.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلف

در شرایطی که نمای ظاهری فانتوم اُریبه جالب توجه است، اما جادوی واقعی در پشت درهای این خودرو پنهان شده است. ترکیب دو رنگ در نمای ظاهری خودرو با فضای داخلی آن هماهنگ است که در بیشتر قسمت های آن از چرم سبز رنگ ارمس استفاده شده است. به عنوان مثال، از این چرم برای پوشش صندلی های عقب، غربیلک فرمان، محل قرار گیری دست سرنشینان، اهرم کنترل، دکمه های کنترل سامانه تهویه و ستون های داخلی استفاده شده است. ترکیب رنگی خاص این خودرو حتی در قسمت هایی که در نگاه اول مشهود نیستند، مانند داخل جعبه دستکش و یخچال خودرو نیز ادامه یافته است.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلف

قسمت های دیگر مانند صندلی های جلو، فرش های پشمی، داشبورد، تکیه گاه های دست، پنل های در و سقف نیز به رنگ کرم هستند تا با ایجاد کنتراست، تم الهام گرفته شده از ظروف اُریبه حفظ شود.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلف

قطعات چوبی دست ساز در قسمت داخل خودرو یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد فانتوم اُریبه هستند. قسمت های چوبی روی درها سوراخ‌دار هستند و بلندگوها را پوشش داده اند. طراحی قطعات چوبی روی داشبورد نیز با الهام از موتیف اسب ارمس شکل گرفته و رنگ آمیزی کل این قطعات با مهارت زیاد و به صورت دستی انجام شده است.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلف

خودرو سفارشی رولزرویس فانتوم اُریبه مظهر ترکیب سه فرهنگ مختلف است که در کنار هم یک اثر هنری باشکوه و چشم نواز را خلق کرده اند.

رولزرویس اُریبه؛ ترکیبی باشکوه از سه فرهنگ مختلفمنبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه