لوگو سایت

راه آهنی که با مرگ 2000 نفر عنوان جاده مرگ را گرفت


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، کشور اکوادور یک خط راه آهن جدید دارد، این راه آهن قرار بود که شهری ساحلی را به پایتخت این کشور یعنی کیتو وصل کند و باعث رونق گردشگری شود. این تصمیم باعث شد تا بین جناح‌های این کشور اختلاف نظر به وجود بیاید و عده‌ای موافق و مخالف پیدا کند چرا که قرار بود انسان‌های زیادی در این راه کشته شوند. اما چه چیزی باعث می‌شد تا آن‌ها از این تصمیم تا این اندازه وحشت پیدا کنند و با آن مخالفت کنند؟

بین دولت اکوادور و آمریکای شمالی شراکت شکل گرفت و ساخت خط راه آهن بین آن شهر‌ها در سال ۱۸۹۹ شروع شد. واقعیت این است که ساخت خط راه آهن آن هم در ارتفاعات یک کوه اصلا کار ساده‌ای نبود و هر چیزی می‌توانست آن را مختل کرده و باعث فاجعه انسانی وحشتناکی شود. زمین لرزه‌های مکرر، باران‌های سنگین، وجود حیوانات مختلف مانند پلنگ‌های خالدار آمریکایی، مار‌های سمی، مالاریا و تب زرد همه و همه از عواملی بودند که می‌توانستند باعث تاخیر در پروژه شوند. اما شاید پر چالش‌ترین بخش ساخت این خط راه آهن، صخره‌ای بود که به آن لقب دماغ شیطان را داده بودند. برای رسیدن به بالای این صخره ۸۰۰ متری، مهندسان ساختمان مجبور شدند تا روی صخره شیار‌هایی ایجاد کنند تا در صورت ریزش باران بتواند با شیب مناسب از مسیر عبور کند.

 

این باور در بین مردم اکوادور وجود داشت که شیطان، صخره دماغ شیطان را آن جا قرار داده است چرا که دوست ندارد در آن نقطه خط راه آهنی ساخته شود و اگر انسان‌ها بخواهند برخلاف این خواسته عمل کنند، باید بهای سنگینی بپردازند.

 

متاسفانه از ابتدا تا پایان ساخت این خط راه آهن، حدود ۲۰۰۰ نفر بر اثر عوامل مختلف مثل بیماری، کار زیاد و شرایط آب وهوایی کشته شدند که همه آن‌ها هم کارگرانی بودند که روی این پروژه کار می‌کردند، حتی بسیاری از آن‌ها از کشور‌های دیگر آمده بودند تا بتوانند پول خوبی از این کار کسب کنند. در بین این افراد، زندانی‌هایی با اعمال شاقه هم وجود داشتند که به آن‌ها قول داده شده بود که در صورت اتمام این پروژه می‌توانند آزادی‌شان را بخرند.

gGKdlEf5DJZP

 

97cop413ekpH

HoRdjM0udnW3

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه