لوگو سایت

جاماندگان واکسن کرونا چه کنند؟


به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه تاکنون بیش از 70 درصد گروه های هدف تعیین شده در استان واکسینه شده‌اند، گفت: در حال حاضر واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا در استان در حال انجام است و تاکنون بیش از 70 درصد جمعیت افراد 70 سال به بالا در استان واکسینه شده اند.

وی افزود: برای رده سنی 65 سال به بالا هم منتظر اعلام وزارت بهداشت هستیم و به محض اعلام، کار واکسیناسیون این رده سنی هم آغاز می شود.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون بیش از 112 هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

شکیبا در خصوص جاماندگان واکسیناسیون کرونا و نحوه مراجعه آنها برای تزریق واکسن، گفت: در برنامه واکسیناسیون افرادی بوده‌اند که به هردلیل نتوانسته اند سر نوبت مقرر برای تزریق واکسن مراجعه کنند، این افراد برای تزریق واکسن باید اطلاعات خود را مجددا در سامانه سلامت به آدرس www.salamat.gov.ir   بارگذاری کنند، اما اگر تلاش کرده و به هر دلیل موفق به انجام این کار نشدند می توانند مراجعه حضوری به مراکز واکسیناسیون داشته و تزریق را انجام دهند.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مراکز واکسیناسیون در صورتی که مشاهد شود فرد بالای 70 سال است و تاکنون واکسن دریافت نکرده، کار تزریق واکسن را انجام می دهند.

شکیبا در خصوص زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا هم گفت: مدت زمان تزریق دُز دوم در انواع مختلف واکسن متفاوت است، اما این مدت حداقل 28 روز تا چند ماه به طول می انجامد.

وی در خصوص نحوه مراجعه افراد برای تزریق دُز دوم هم اظهار کرد: در مرحله اول تزریق واکسن کرونا نحوه مراجعه برای تزریق دُز دوم به سالمندان و خانواده های آنها اعلام شده، اما در صورت عدم مراجعه افراد به هر نحوی به آنها اطلاع رسانی خواهد شد که باید برای تزریق دُز دوم مراجعه داشته باشند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه