لوگو سایت

اقبال سهامداران بورس به نمادهای بانکی


به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با صعود 3 هزار و 364 واحدی به رقم یک میلیون و 160 هزار و 568 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز 115 واحد رشد کرد و در سطح 383 هزار و 942 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 59 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 660 واحد رسید.

لیدرهای بازار سهام

امروز «وبملت»، «خودرو» و «رمپنا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و خودرو و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فتوسا، فگستر و زملارد پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

در روزی که سمت قرمزرنگ بازار پرتعدادتر بود قیمت سهام اغلب نمادهای دو گروه «خودرو و ساخت قطعات» (مانند خودرو، خساپا، خگستر، خبهمن و خاذین) و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» (مانند وبصادر، وتجارت و وبملت) افزایش یافت. 

در سوی دیگر بازار بزرگان صنعت فولاد همانند فولاد (فولاد مبارکه) و فخوز (فولاد خوزستان) با افت قیمت مواجه بودند که در کنار فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. هرمز، کاوه، کویر، ارفع، فخاس و فولاژ دیگر نمادهای فولادی قرمزپوش معاملات روز سه‌شنبه بودند. 

بورس

خروج پول حقیقی 

روز سه‌شنبه بار دیگر ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 253میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام غکورش (صنایع غذایی کورش)  تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 42 میلیارد تومان بود. پس از غکورش، غصینو (شرکت صنعتی مینو) و فولاد (فولاد مبارکه) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

در مقابل نمادهای وبملت (بانک ملت)، فروی (ذوب و روی اصفهان) و فزرین (شرکت زرین معدن آسیا) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. در میان گروه‌های بازار نیز گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» بیشترین ورود پول حقیقی را داشت. 

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 239 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه 42 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 67 درصدی نسبت به روز قبل به رقم 5 هزار و 652 میلیارد تومان رسید که پس از رقم 6 هزار و 234 میلیارد تومانی که در روز 9 خرداد ثبت شد، بیشترین رقم ارزش معاملات خرد در سال 1400 است.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه 45 درصد کاهش یافت و در رقم 173 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 7 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 183 میلیارد تومان شد که پائین‌ترین رقم در 46 روز کاری گذشته از 14 فروردین تاکنون است.

شرکت داروسازی برکت (با نماد معاملاتی برکت) با صف‌ خرید 41 میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از برکت، فتوسا (تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان) و فگستر (گسترش صنایع روی ایرانیان) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 88 میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، خزر (فنرسازی زر) و سصفها (سیمان اصفهان) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

 

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه