لوگو سایت

آمریکا تحریم‌ها را یک سال تمدید کرد


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از   فارس، دولت آمریکا برای یک سال دیگر تحریم‌ها علیه دولت «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس را تمدید کرد.

 خبرگزاری«بلست» گزارش داد،  جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا دستوراجرایی تمدید تحریم‌ها علیه مقام‌های بلاروس را به مدت یک سال دیگر امضا کرده است.

در سند تحریمی آمریکا علیه بلاروس آمده است که اقدامات برخی از نمایندگان دولت بلاروس و دیگران همچنان تهدیدی غیرمعمول علیه امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده است.

به گزارش این منبع خبری، در این سند تحریمی به طور مشخص به نام فرد یا افرادی اشاره نشده اما تصور می‌شود که این دستور اجرایی «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور، وزیران کشور و دادگستری، دبیر شورای امنیت ، روسای کمیسیون انتخابات مرکزی و تلویزیون دولتی بلاروس را شامل می‌شود.

بر اساس این فرمان اجرایی دارایی‌های این افراد در ایالات متحده، حساب‌های بانکی و تراکنش‌های مالی مربوط به ایالات متحده مسدود می‌شوند. علاوه بر این، ایالات متحده اخیراً تحریم‌ها را علیه 9 شرکت بلاروسی تمدید کرده است . این تحریم‌ها از سوم ژوئن اعمال شده است.

تشدید فشارهای آمریکا و اتحادیه اروپا علیه بلاروس و شخص الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور این کشور در شرایطی انجام شده که کشورهای غربی پس از آنکه در سرنگونی دولت بلاروس از طریق تظاهرات مخالفان و اجرای کودتا ناکام مانده‌اند به دنبال بهانه‌های تازه برای تشدید فشارها علیه این کشور هستند.

به رغم فشارهای کشورهای غربی علیه بلاروس، حمایت روسیه از این کشور همسایه و متحدش ادامه دارد.

در ادامه فشارهای آمریکا و کشورهای اروپایی علیه بلاروس به دلیل حادثه مربوط به شرکت هواپیمایی «رایان ایر»، سخنگوی کاخ سفید از همکاری آمریکا با اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه مقام‌های ارشد بلاروس خبر داد.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید به تازگی در یک نشست خبری اعلام کرد که آمریکا در حال همکاری با اتحادیه اروپا به منظور اعمال تحریم‌های هدفمند علیه مقام‌های ارشد بلاروس است.

او گفت: «ایالات متحده در هماهنگی با اتحادیه اروپا و دیگر شرکا و متحدانش در حال ایجاد یک لیست از تحریم‌های هدفمند علیه اعضای کلیدی رژیم (الکساندر) لوکاشنکو است.»

به گفته این مقام دولت جو بایدن، واشنگتن همچنین یک بار دیگر تحریم‌هایی را که آمریکا قبلا علیه ۹ شرکت دولتی بلاروس رفع کرده بود، دوباره اعمال خواهد کردمنبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه