بهترین روش برای داشتن ناخن و موهای سالم


۱. رژیم غذایی مملو از ویتامین

با وجود اینکه ژنتیک نقش مهمی روی ضخامت و قدرت مو و ناخن‌هایتان دارد، غذایی که مصرف می‌کنید اثری بسیار مهم از خود به‌ جا می‌گذارد.

ویتامین‌ها و مواد معدنی برای عملکردهای عادی بدن مهم هستند و موجب رشد سلول‌ها می‌شوند. کمبود این مواد منجر به ریزش مو و مشکلاتی در ناخن‌هایتان می‌شود.

با مصرف انواع سبزی و میوه، پروتئین و فیبر به اندازه کافی به بدن‌تان مواد مغذی، ‌ویتامین و مواد معدنی برسانید.

وجود ماده معدنی «روی» برای رشد و قدرت موها و ناخن‌ها مهم است. همچنین ماده معدنی آهن در حمل و رساندن اکسیژن به کل بدن و همچنین ریشه‌های موهایتان از اهمیت بالایی برخوردارست. بنابراین باید بدن‌تان دچار کمبود روی و آهن نباشد. 

اگر بدن‌تان دچار نقص ویتامین و مواد معدنی است، از مکمل‌ها استفاده کنید.

۲.  هیدارته و پرآب نگهداشتن بدن

۶۰ تا ۷۰ درصد بدن‌مان از آب تشکیل شده است و در روزهای گرم احتمال اینکه بدن‌مان کم‌آب شود، بسیار زیاد است، سلول‌ها، بافت‌ها و تمامی اندام‌هایمان برای درست کار کردن به آب نیاز دارند. همچنین بدن برای بیرون کردن مواد زاید و سمی به وسیله ادرار، تعریق و حرکات دودی‌شکل روده به آب نیاز دارد.

آب سیستم گردش خون را تنظیم می‌کند که آن به نوبه خود در سالم نگهداشتن ناخن‌ها و فولیکول‌های مو موثر است.

بدن‌مان روزانه به ۶ تا ۸ لیوان آب نیاز دارد.

۳. مصرف امگا۳

چربی‌های ضروری امگا۳ که بیشتر در ماهی‌های چرب مانند سالمون، تن، خال‌مخالی و ساردین یافت می‌شود برای سلامت مو و ناخن مهم هستند.

۴. حفظ آرامش

مشکلات روزمره و اضطراب‌های ناشی از آن اثرات بد فیزیکی به دنبال دارد. وقتی به شدت مضطرب می‌شوید، بدن‌تان نمی‌تواند مواد مغذی مورد نیاز مو، ناخن و پوست را به خود جذب کند و به‌تدریج سلامت و زیبایی مو و ناخن‌ها و همچنین پوست‌تان را از دست می‌دهید.

بنابراین با روش‌هایی مانند مدیتیشن یا ذهن‌آگاهی اضطراب را از خود دور کنید.

۵. کولاژن

با مصرف پروتئین، ‌ویتامین، مواد معدنی و چربی‌های امگا۳، بدن‌تان به اندازه کافی کولاژن تولید خواهد کرد. این ماده منبع خوبی از نوعی اسیدآمینه است که کراتین، ماده ساختاری پوست، مو و ناخن‌ها را تولید می‌کند و آنها را قوی نگه می‌دارد.منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه