لوگو سایت

انفجار در مسیر نظامیان آمریکایی در بغداد


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا کاروان نخست در بغداد هدف قرار گرفته است.براساس این گزارش این یک عملیات امنیتی بوده که توسط گروه‌های مقاومت عراقی انجام شده است.

به دنبال این اقدام گروه موسوم به «فصیل المقاومة الدولیة» در بیانیه‌ای ضمن برعهده گرفتن مسؤولیت این عملیات، اعلام کرد: این کاروان پشتیبانی و لجستیکی اشغالگران که متشکل از  ۴ خودرو شامل ۲ لندکروز سفید و ۲خودروی نظامی بود در جاده متصل به پایگاه ویکتوریا و پایگاه هوایی شهید [محمد] علاء، هدف قرار گرفته است.

 این گروه اعلام کرد: این عملیات منجر به خسارت کاروان شد و در آن چهار سرباز داخل  لندکروز کشته شدند.

ساعاتی پس از این عملیات، دومین کاروان آمریکایی نیز در بغداد هدف قرار گرفت.

این کانال خبری اعلام کرد که این کاروان لجستیکی آمریکا نیز در منطقه «اللطیفه» واقع در جنوب بغداد، هدف انفجار قرار گرفته است.

بامداد یکشنبه نیز دوبار کاروان پشتیبانی ائتلاف آمریکا در جاده صلاح الدین و در الناصریه هدف قرار گرفت و منجر به زخمی شدن سه نظامی آمریکایی شد.

حملات راکتی و انفجار در مسیر کاروان‌های تدارکاتی و پشتیبانی ائتلاف بین المللی و آمریکایی‌ها از تابستان سال گذشته در عراق آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

عراقی‌ها طبق مصوبه مجلس این کشور که دی ماه ۹۸ به تصویب پارلمان رسید مخالف جدی ادامه اشغالگری نیروهای بیگانه هستند.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن بیش از ۳ میلیون دلار پاداش برای اطلاعات در مورد حملات علیه آمریکایی‌ها در عراق تعیین کرده استمنبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه