لوگو سایت

یا سخنگوی شورای نگهبان دروغ می‌گوید یا وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد!


به گزارش اقتصادنیوز در بخشی از سرمقاله این روزنامه آمده است: در ماجرای ردصلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 یا وزیر اطلاعات وقت که گفته به شورای نگهبان گزارش دادم چون آقای هاشمی رفسنجانی رای بالای مردم را دارد و انتخابات را می‌برد به مصلحت نظام نیست صلاحیتش تایید شود راست می‌گوید و یا سخنگوی شورای نگهبان که این اعتراف را تکذیب می‌کند. در هردو صورت، نتیجه این می‌شود که نظام جمهوری اسلامی در نهادهای حاکمیتی دچار دروغگوئی، پنهان‌کاری و گریز از مردم است. این، دقیقاً همان چیزی است که مردم را بی‌اعتماد می‌کند و به نظام جمهوری اسلامی ضربه‌ای سهمگین می‌زند و زده است.

اینجانب، در اینجا لازم می‌دانم دو مورد از دانسته‌های خودم را درباره این موضوع به اطلاع مردم برسانم تا روشن شود که ردصلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، چه براساس ترس از رای بالای مردم به ایشان بوده باشد و چه براساس ادعای شورای نگهبان که کهنسالی را مطرح کرده بود، اقدامی کاملاً خلاف بود. اول آنکه از آقای هاشمی رفسنجانی در همان سال 92 شنیدم که شورای نگهبان براساس گزارش وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد ایشان را ردصلاحیت کرد و این مطلب را ایشان از قول بعضی از حقوق‌دان‌های شورای نگهبان بارها به زبان آوردند. مورد دوم اینکه در معاشرت مستمر با آقای هاشمی رفسنجانی در آن زمان، احساس می‌کردم که ایشان از نظر جسمی، روحی و فکری کاملاً قوی، سرزنده و شاداب هستند و مسائل کشور و جهان را بسیار بهتر از امثال و اقران خود می‌فهمند. بنابراین، ادعای ناتوانی به دلیل کهنسالی کاملاً خلاف و غیرواقعی است. در آن زمان، قانونی هم برای ممنوعیت رئیس‌جمهور شدن کسی که در آستانه 80 سالگی است وجود نداشت.

رد کردن صلاحیت بزرگمردی که معتمد امام بود، شناسنامه انقلاب بود، از بزرگ‌ترین مجاهدان پیشگام در انقلاب اسلامی بود، ریاست مجلس و ریاست جمهوری و ریاست مجلس خبرگان را در کارنامه خود داشت و در آن زمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، قطعاً اقدام خلافی بود که شورای نگهبان مرتکب شد. کسانی هم که آن روز از کنار این خلاف بی‌تفاوت عبور کردند، به نظام جمهوری اسلامی ظلم کردند. و حالا زمان آن فرا رسیده که به صورت همه‌جانبه در مورد شورای نگهبان تجدیدنظر شود تا نتواند به این روش ادامه دهد. با توجیه و تشر و حمایت‌های گوناگون نیز بی‌اعتمادی مردم را نمی‌توان برگرداند. مردم را با عملکرد صحیح می‌توان در کنار نظام نگهداشت. تا دیر نشده، نظام را دریابید.

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه