لوگو سایت

کاهش خطر سقوط سکه + نمودار


به گزارش اقتصادنیوز  قیمت دلار در طول معاملات امروز افزایش یافت و در آخرین ساعات مبادلات روی ۲۴ هزار و ۱۱۰ تومان قرار گرفت. افزایش قیمت دلار در روز جاری با رشد نرخ درهم همراه شد. درهم امارات معاملات روز چهارشنبه را با نرخ ۶ هزار و ۶۲۰ تومان به پایان رساند. تحلیل‌گران مرز ۶ هزار و ۶۰۰ تومان را برای درهم مهم عنوان می‌کردند و معتقد بودند که پایداری درهم بالای این سطح برای رشد دلار حائز اهمیت است. قیمت درهم ظهر امروز از این مرز بالا رفت و تا آخرین ساعات مبادلات بالای ۶ هزار و ۶۰۰ تومان باقی ماند. باید دید فردا قیمت دلار طبق روال روزهای گذشته دوباره حول مرز ۲۴ هزار تومان نوسان می‌کند، یا با رشد درهم در کانال ۲۴ هزار تومان پایدار می‌ماند.

IMG_20210616_200058_837

خطر سقوط سکه کاهش یافت

افزایش قیمت در معاملات امروز به دلار محدود نشد. قیمت سکه امامی در طول معاملات روز چهارشنبه از مرز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عبور کرد و در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قرار گرفت. تحلیل‌گران معتقد بودند تا زمانی که سکه زیر ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، خطر ریزش تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را دارد. از این دیدگاه خطر ریزش سکه کاهش یافته است.

علت کاهش دامنه نوسان در بازار متشکل دلار چیست؟

قیمت دلار متشکل امروز نسبت به روز گذشته ۳۹ تومان رشد کرد و روی ۲۳ هزار و ۳۸۵ تومان قرار گرفت. عرضه دلار متشکل همراه با افزایش قیمت ۲۰ درصد رشد کرد و روی ۸ میلیون و ۸۹۵ هزار قرار گرفت، اما نکته قابل توجه محدود شدن تغییرات نرخ دلار متشکل در روزهای اخیر است. ممکن است این محدود شدن دامنه نوسان به دلیل تغییر مدیریت بانک مرکزی اتفاق افتاده باشد. از طرفی بازار آزاد این روزها در حالت انتظار به سر می‌برد، مذاکرات احتمالا به طول می‌انجامد و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در راه است. ممکن است این حالت انتظار که بر بازار آزاد حاکم است، موجب محدود شدن دامنه نوسان در بازار متشکل دلار شده باشد.

IMG_20210616_200047_916

برای جمع‌بندی می‌توان گفت، سکه امامی رشد کرد و مرز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را پس گرفت. به اعتقاد تحلیل‌گران خطر سقوط سکه با این جابجایی قیمت کاهش یافت. دلار آمریکا کار خود را در کانال ۲۴ هزار تومان به پایان رساند و با رشد قیمت درهم احتمال پایداری دلار در این کانال افزایش یافته است. دامنه نوسان قیمت دلار متشکل در روزهای اخیر محدود شده است. این امر می‌تواند تحت تاثیر تغییر مدیریت بانک مرکزی یا به واسطه حالت انتظاری که بر بازار آزاد حاکم است اتفاق افتاده باشد.

IMG_20210616_200040_680منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه