لوگو سایت

برای ۱۴۳ گزارش‌ مربوط به مشاهده بشقاب پرنده‌ هیچ توضیحی نیافته ایم !


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز در این گزارش آمده است که از ۱۴۴ مورد ثبت رؤیت اشیاء ناشناخته در حال پرواز در آسمان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱، تاکنون ۱۴۳ مورد قابل شناسایی نبوده است. بیشتر گزارش‌های مشاهده اجسام مرموز مربوط به دو سال گذشته بوده است.


دولت آمریکا در گزارش خود که از مدت‌ها پیش انتظار انتشارش می‌رفت، این موارد مرموز را «پدیده‌های هوایی ناشناخته» خوانده است.

در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است که تنها یکی از این موارد با اطمینان بالا شناسایی شده و آن هم مربوط به یک بالن بزرگ در حال خالی شدن بوده است.

بر پایه همین گزارش، ۱۸ مورد از مشاهدات ثبت شده نیز شامل «حرکات و خصوصیات پروازی» نامعمول است.

در گزارش اطلاعات ملی آمریکا آمده است: «در موارد ثبت شده اشیایی دیده شده‌اند که در هنگام وزیدن باد بالای سطح دریا ثابت مانده‌اند یا در خلاف جهت باد، به طور ناگهانی و یا با سرعت قابل ملاحظه‌ای حرکت می‌کنند، بدون این که نیروی پیشرانه آنها قابل تشخیص باشد.»


همین گزارش می‌افزاید که این اشیاء همچنین طوری به نظر می‌رسند که گویی «فناوری پیشرفته»ای دارند.

فرضیه‌های مختلف برای توضیح این پدیده‌ها به پنج دسته بخش‌پذیرند که شامل اثرات آشفتگی به وجود آمده در هوا، پدیده‌های جوی طبیعی، عملیات سری آمریکا، فعالیت سامانه‌های دشمنان خارجی آمریکا مانند چین و روسیه یا سایر دلایل است.

با این حال در این گزارش که به کمیسیون‌های پارلمانی در کنگره آمریکا فرستاده شده، گفته شده است که «کمبود گزارش‌های با کیفیت بالا» درباره پدیده‌های مشاهده شده، مانع از «نتیجه‌گیری قاطع» درباره آنها می‌شود.

بشقاب‌پرنده‌ها همواره بخشی از فرهنگ عامه و درونمایه داستان‌های علمی تخیلی را تشکیل می‌داده‌اند، اما اخیراً مقامات نگرانی از بروز پدیده‌های ناشناخته در حوزه امنیت ملی، به ویژه در نزدیکی سایت‌های دفاعی را جدی تلقی می‌کنند.

کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع آمریکا در یادداشتی که پس از این گزارش منتشر شد، نوشت: «بسیار مهم است که ایالات متحده امنیت و ایمنی عملیات خود در محدوده‌های وزارت دفاع را حفظ کند. به همین منظور بسیار مهم است که هر زمان اعضای نیروی هوایی ارتش یا سایر پرسنل دولت شاهد مداخله اجسام پرنده یا سایر اشیاء مرموز در آسمان بودند، آن را گزارش دهند.»

وی گفت قرار است مأموریت شناسایی این گونه پدیده‌ها در وزارت دفاع رسمیت بیابد.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه