لوگو سایت

اعلام تعداد نخبگان بازگشته به کشور در 4 سال اخیر


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «سورنا ستاری» امروز (شنبه پنجم تیرماه) در مراسم امضای قرارداد احداث شهرک فناوری در شهرهای جدید پردیس و پرند که در ساختمان دادمان وزارت راه برگزارشد، با بیان اینکه پارک فناوری پردیس بزرگترین پارک علم و فناوری منطقه است، افزود: ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پارک‌های فناوری انجام شده است.

وی اظهار داشت: پارک فناوری پردیس ۹۰ هکتار بود که سال گذشته ۲۸۰ هکتار دیگر به آن افزوده شد. ویژگی مهم این پارک آن است که صنایع آلاینده در پردیس نداریم و این همان اقتصاد دانش بنیان است که آلودگی نداشته و تعریف جدیدی از صنعت را که آلودگی ندارد، ارائه کرده است.

ستاری با اشاره به امضای قرارداد دیگری مبنی بر ایجاد شهرک مسکونی- فناوری در پردیس، گفت: با این برنامه‌ها در ۴ سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه خارجی به کشور بازگشته‌ و عمده آنها هم در پارک‌های فناوری مشغول شده‌اند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به بندر «سون چون» در چین اشاره کرد و گفت: این شهر یک بندر ماهیگیری ضعیف بود ولی در عرض ۴۰ سال به یک شهر فناوری تبدیل شد و توانست برای اقتصاد چین مزیت آفرینی کند.

 مراسم مبادله سه قرارداد و یادداشت تفاهم امروز (شنبه پنجم تیرماه) با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

تفاهم نامه واگذاری ۴۰۰ هکتار اراضی الحاقی به پارک علم و فناوری پردیس، مشارکت در احداث شهرک دانش بنیان (شهرک فردوس پردیس) و احداث پارک علم و فناوری در شهر جدید پرند، قراردادها و یادداشت‌های تفاهمی بودند که در این مراسم منعقد شدمنبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه