لوگو سایت

این عوارض خطرناک واکسنِ کرونا را جدی بگیرید


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علیرضا جانبخش با بیان اینکه مصرف انواع دارو و واکسن در جهان همواره با عوارضی همراه است، گفت: واکسن کرونا هم در این میان مستثنی نیست و استفاده از آن بعضا با عوارضی همراه است.

جانبخش با تقسیم بندی عوارض واکسن کرونا، گفت: یک دسته از این عوارض مربوط به عوارض آلرژی و حساسیت است که شامل ایجاد کهیر، بثورات پوستی، خارش و قرمزی پوست می شود.

وی افزود: این دسته از عوارض ممکن است بصورت خفیف یا شدید بروز پیدا کند و نیاز است افراد به پزشک مراجعه کرده و داروهای ضدحساسیت دریافت کنند.

جانبخش افزود: دسته ای دیگر از عوارض شامل سرگیجه، بدن درد و علائم اینچنینی است که افراد بصورت سرپایی بهبود می یابند.

این متخصص بیماری های عفونی خاطرنشان کرد: دسته ای از عوارض بسیار خفیف هم مانند درد در محل تزریق و تب گذرا هم در افراد مشاهده می شود که بسیار جزیی و خفیف است و نیازی به مراجعه به پزشک نیست.

جانبخش خاطرنشان کرد: در این میان دسته ای از عوارض هست که به ندرت بروز کرده، اما افراد باید به محض مشاهده آن به مراکز بهداشتی و درمانی و نزد پزشک مراجعه کنند.

وی افزود: این عوارض شامل سردردهای شدید، اختلالات بینایی، تب بالا، استفراغ شدید، تورم در اندام، اختلالات خونریزی دهنده مانند خونریزی از دهان و بینی است که افراد باید با مشاهده این علائم به سرعت به پزشک مراجعه کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون عارضه جدی از انواع واکسن کرونا در استان گزارش نشده، گفت: عوارض شدید واکسن به ندرت بروز پیدا کرده و در صورت مراجعه به موقع افراد به پزشک این عوارض هم رفع می شود.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه