لوگو سایت

ثبت هفتمین روز صعود پیاپی شاخص بورس تهران


به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات دومین روز هفته شاخص کل بورس 4 هزار و 747 واحد رشد کرد و به سطح یک میلیون و 238 هزار واحد رسید.

بورس

تداوم رشد شاخص‌های بازار

امروز در طی معاملات شاخص چندین بار تغییر جهت داد. شاخص کل در یک ربع ابتدایی روند نزولی داشت، بیش از 3 هزار واحد افت کرد و در ر قم یک میلیون و 230 هزار واحد ایستاد. پس از آن صعودی شد و در ساعت 11 به سطح یک میلیون و 240 هزار واحد رسید. پس از آن بار دیگر رو به پائین تغییر جهت داد و در 90 دقیقه پایانی حدود 2 هزار واحد نزول کرد. در پایان معاملات شاخص کل با رشد 4 هزار و 747 واحدی به رقم یک میلیون و 238 هزار و 485 واحد رسید.

شاخص کل فرابوس نیز در سطح 17 هزار و 767 واحد باقی ماند. همچنین شاخص هم وزن با رشد هزار و 417 واحدی در سطح 382 هزار و 326 واحدی ایستاد. 

بورس

لیدرهای بازار

امروز «شستا»، «تاپیکو» و «جم» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و ومدیر و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز گدنا، لطیف و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای گروه‌ «خودرو و ساخت قطعات» (مثل خساپا، خزامیا، خپارس، ختور، خوساز، خشرق، خریخت، خفنر، ختراک و خودرو) افزایش یافت. 

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 214 نماد رشد قیمت داشتند که 158 نماد بورسی و 56 نماد فرابورسی بودند. همچنین 246 نماد کاهش قیمت داشتند که 168 نماد بورسی و 78 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 45 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 52 درصد بازار افت قیمت داشتند.

تداوم ورود پول حقیقی

روز یکشنبه برای چهارمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 47 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. 

در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام تاپیکو (شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 101 میلیارد تومان بود. پس از تاپیکو، شستا (سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و غنوش (نوش مازندران) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. 

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز شنبه 12 درصد افزایش یافت و در رقم 698 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 9 درصد کاهش یافت و هزار و 72 میلیارد تومان شد.

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (با نماد معاملاتی شستا) با صف‌ خرید 233 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از شستا، لطیف (محصولات کاغذی لطیف) و خزامیا (خودروسازی زامیاد) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به بکاب (صنایع جوشکاب یزد) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 61 میلیارد تومانی داشت. پس از بکاب، خزر خزر (فنرسازی زر)  و ثنوسا (نوسازی و ساختمان تهران) بیشترین صف فروش را داشتند.

افزایش نقدشوندگی بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 9 هزار و 449 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه 9 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد یک درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 7 هزار و 181 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 85 روز کاری گذشته از 27 بهمن سال 99 تا به امروز است. 

برکت و سایپا صدرنشین بورس امروز

در معاملات امروز برکت (شرکت دارویی برکت) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 753 میلیارد تومان بود.

پس از برکت، شپنا بیشترین ارزش معاملات را داشت و خساپا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن دو نماد تاپیکو و خودرو در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز خساپا (خودروسازی سایپا) با تعداد یک میلیارد و 324 میلیون و 978 هزار و 881 سهم در صدر قرار گرفته است. خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خپارس تعلق داشت. شپنا و کرمان نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه