لوگو سایت

این علامت یعنی به کرونای شدید مبتلا شدید


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، محققان در این مطالعه، پرونده الکترونیک سلامت بیش از ۳۶۰۰۰ بیمار کرونایی را در پنج بیمارستان فلوریدا تجزیه و تحلیل کردند. از این تعداد، ۱۲٪ به کووید ۱۹ شدید مبتلا شده بودند.

براساس نتایج این مطالعه، بیماران دارای گیجی و سردرگمی ذهنی سه برابر بیشتر از بیماران فاقد چنین علائمی دچار بیماری شدید می‌شوند.

«دیوید مارا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه فلوریدا، در این باره می‌گوید: «یکی از موارد اصلی در درمان کووید ۱۹، یافتن علائمی است که نشان می‌دهد ممکن است دچار بیماری تهاجمی یا شدید شده باشید.»

مارا در ادامه افزود: «آنچه ما دریافتیم این بود که برخی علائم مغزی، به ویژه شرایطی که تحت عنوان انسفالوپاتی شناخته می‌شود، ممکن است نشانه اولیه بیماری کووید ۱۹ باشد.»

انسفالوپاتی با گمراهی و گیجی عمومی مشخص می‌شود و شخص به درستی نمی بیند.

وی گفت: «آنها ممکن است ندانند کجا هستند یا در مورد افراد اطراف خود گیج شوند. ممکن است از تاریخ یا وقایع اخیر اطلاع نداشته باشند. اگر سردرگمی زیادی وجود داشته باشد که برای آن فرد غیرمعمول باشد، این نوعی اختلال عملکرد حاد مغزی را نشان می‌دهد.»

این مطالعه نشان داد که علائم انسفالوپاتی معمولاً چند روز قبل یا همزمان با پیشرفت کووید ۱۹ در یک مرحله جدی که نیاز به درمان فشرده مانند بستری در بخش مراقبتهای ویژه یا اتصال به دستگاه تنفسی ونتیلاتور دارد، ظاهر می‌شوند.

به گفته محققان، توجه به علائم انسفالوپاتی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ می‌تواند به پزشکان کمک کند درمان را خیلی زودتر آغاز کنند و به طور بالقوه از بروز بیماری شدید جلوگیری کنند.

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه