لوگو سایت

انتقاد فاضل میبدی از پاسخ ابراهیم رئیسی درباره ارتباط با آمریکا


به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام فاضل میبدی، درباره این که در ستاد رئیس‌جمهور منتخب هنگام مبارزات انتخاباتی برخی افراد تندرو حضور داشتند که بیم آن می‌رود همین افراد در کابینه آینده حضور داشته باشند، گفت: من کاری به شخص ندارم، معتقدم کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران با مشکل افراط و تفریط در نگاه سیاسی، مدیریتی و جناح‌بندی‌های کاذب روبه‌رو است.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: توجه داشته باشید این‌که اکثر کسانی که به اصطلاح توانایی رأی داشتند در پای صندوق‌ها حاضر نشدند و تعداد آرای شرکت‌کننده‌ها به خاطر همین مشکلاتی است که در کشور وجود دارد، حال چه اقتصادی و چه سیاسی مهم این است که مشارکت به ۵۰ درصد نرسید.

میبدی با بیان این‌که اولین گام اعتدال واقعی این است که سیاست خارجی مملکت تعریف شود، اظهار داشت: هنگامی که خبرنگار از رئیس‌جمهور منتخب محترم سوال کرد که اگر آمریکا شرایط شما را بپذیرد آیا برای مصالح کشور حاضرید با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کنید؟ ایشان گفتند خیر! به نظر من این پاسخ یک پاسخ دیپلماتیک نبود. آقای رئیسی به راحتی می‌توانست بگوید باید بنشینیم فکرها و ملاحظات‌مان را انجام دهیم ببینیم در چه شرایطی هستیم، آن‌گاه پاسخ می‌دهیم.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه قطع رابطه با آمریکا که حرمت ذاتی ندارد که ما بگویم خیر مطلق است، عنوان کرد: بله، ما با آمریکا به دلیل تحریم‌ها و ظلم‌هایی که انجام داده است، قطع رابطه کرده‌ایم، بنابراین اگر این کشور به شرایط ما برگردد، تحریم‌ها را بردارد و اگر مصلحت کشور اقتضا کند، برویم و بنشینیم مذاکره کنیم، چه اشکالی دارد؟

وی ادامه داد: بالاخره آمریکا بد یا خوب امروز ابرقدرت دنیا است، اهرم فشار در دستش دارد، تحریم‌ها را زیاد و رفت و آمدهای دیپلماسی ما را محدود می‌کند، کشتی‌های ما را متوقف می‌کند، بانک‌ها به روی ما بسته شده است و هزاران مشکل دیگر؛ از همین رو معقتدم کابینه رئیس‌جمهور باید نگاهی به این مسائل  داشته باشد، نه نگاه نفی مطلق که نه اسلام، نه قانون اساسی و نه ملت آ را نمی‌پذیرد که تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی را تحمل کنیم و ارتباطی برقرار نکنیم.

میبدی تاکید کرد: من به هیچ عنوان کاری به شخص ندارم، به رویکرد کار دارم، رویکردهای افراط‌گونه‌ای که در زمان احمدی‌نژاد داشتیم، ضربه بزرگی بر این کشور وارد کرد، بنابراین اگر این رویکردهای افراطی در وزارت کشور، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و در سیاست خارجی ما دوباره دنبال شود، معتقدم هیچ چیزی حل نمی‌شود، دولت هم موفق نمی‌شود و مسائل معیشتی مردم باقی می‌ماند.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه