لوگو سایت

زمان رسیدن قیمت طلا به دو هزار دلار/ فرمول بیت کوین 400 هزار دلاری


بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت معاملات طلا و نقره در امروز در ایالات متحده مقداری بالاتر رفت. سقوط بازده خزانه داری آمریکا در این روز اندکی جبران ریسک پذیری ناچیز در بازار و نمودارهای فنی کوتاه مدت نزولی بوده است تا قیمت فلزات را بیش از حد بدون تغییر نگه دارد. معاملات آتی طلای اوت (شهریور) 3.30 دلار با 1.781.10 دلار و نقره سپتامبر (مهر) با 0.129 دلار افزایش با 26.25 دلار در هر اونس افزایش یافت.

فیل استرابل، استراتژیست ارشد بازار Blue Line Futures ، گفت: طلا تا پایان سال طول می کشد تا به 2000 دلار در هر اونس برسد.

استرابل به دیوید لین گفت: «من واقعاً معتقدم که [طلا] می تواند به روند افزایشی خود ادامه دهد. 2000 دلار مقداری است که برخی از رسانه های خبری منتشر می کنند. من فکر می کنم که این پویایی مناسبی برای طلا خواهد بود. برای نوعی سکون قبل از رشد نیاز دارید.»

استرابل گفت:« با این حال ، بعید است که افزایش قیمت در تابستان امسال آغاز شود.»

او گفت: « شما دو چیز متفاوت دارید. بازده 10 ساله [بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده] در اوت (شهریور) گذشته به پایین ترین حد خود رسید. ما در آنجا پویایی خزانه داری نداریم ، بنابراین آنچه در آن زمان اتفاق افتاد با اکنون متفاوت است.»

علاوه بر این ، سرمایه گذاران از بازارهای سنتی بزرگ طلا ، مانند هند ، باید سرمایه خود را به طلا تغییر دهند.

طبق داده های Chainalysis ، سرمایه گذاری های رمزنگاری هند از یک کل دارایی 200 میلیون دلاری در سال گذشته به 40 میلیارد دلار در سال جاری رسیده است. استرابل گفت ،محدودیت های ارزهای رمز پایه به تغییر قیمت طلا کمک می کند.

gold

ادامه افزایش بیت کوین

معتقدان به بیت کوین با وجود اعتقاد برخی به آغاز زمستان رمزنگاری  ، همچنان در چشم انداز قیمت های سال جاری برای ارز رمزنگاری شده محکم باقی مانده اند.

جولیان امانوئل ، استراتژیست BTIG در یادداشت تحقیقاتی جدید برای مشتریان ، ضعف فعلی برای بیت کوین ، 50 هزار دلار و اتر ، 5هزار دلار یادآوری و اعلام کرد: اگرچه عدم اطمینان نظارتی در آمریکا و جاهای دیگر همچنان وجود دارد ، اما هم چنان چشم انداز قیمت بیت کوین صعودی است.

آخر هفته قیمت بیت کوین بیش از 15 درصد افزایش یافت. قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته حدود 5٪ افزایش یافته است.با این حال ، دارایی دیجیتال از بالاترین رقم خود در حدود 63 هزار دلار در ماه آوریل ،به نیمه اول کانال 30 هزار دلار رسیده یعنی ارزش بیت کوین تقریباً نصف شده است.

برخی تحلیل گران اعتقاد دارند:”ارزش بازار بیت کوین مربوط به هیچ شرکت ، دولت یا دارایی خاصی نیست. ارزیابی بیت کوین به انتظارات آینده ، تعداد معاملات بیت کوین و استفاده کلی از بیت کوین به عنوان یک دارایی بستگی دارد. این بدان معنی است که مقدار قابل توجهی از ارزش بیت کوین سوداگرانه است ، که می تواند منجر به افزایش نوسانات شود.

کایتا وود یک سرمایه گذار بزرگ گفته است که آینده ای را می بیند که بیت کوین به عنوان بخشی از سهام سرمایه گذاری متعادل باشد. او تخمین می زند اگر یک درصد ​​از دارایی نقدی 500 برتر شرکت های سهامی در نزدک و بورس به پول بیت کوین تبدیل شود ، قیمت دارایی بیش از 40،000 دلار از سطح فعلی خواهد بود. این شرکت گفت ، اگر سطح پول نقد از هر شرکت در شاخص سهام  به 10 درصد افزایش یابد ، قیمت بیت کوین بیش از 400 هزار دلار افزایش می یابد.

 

 

coindesk-BTC-chart-2021-06-29

 

 

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه