لوگو سایت

پیش بینی معامله گران از قیمت دلار


اتفاقات سیاسی یکی دو روز گذشته در عراق، تحرکات نظامی آمریکا و حمله به حشدالشعبی، انتظارات در بازار ارز را منفی کرد. همچنین از جمله خبرهایی که بین معامله‌گران ارز دست به دست می‌شد صحبت‌های علی ربیعی سخنگوی دولت، ربیعی بود او گفته  عجله‌ای برای توافق نداریم و اگر نظرات ما تامین نشود ادامه مذاکرات به دولت بعدی واگذار می‌شود. جمله آخر این صحبت‌ها یعنی « ادامه مذاکرات به دولت بعدی واگذار خواهد شد» در بازار بازتاب گسترده‌ای داشت و نگاه معامله‌گران را برای احیای برجام منفی کرد. همین خبرها کافی بود تا امروز نرخ دلار از 24950 تومان به 25080 تومان در ساعت 17 برسد و فروشنده دلار در بازار کمیاب شود. از جمله شواهد نشاندهنده نبود فروشنده در بازار، نرخ های اعلامی معامله‌گران بود که برخلاف روزهای گذشته، بالاتر از کانال‌های تلگرامی به متقاضیان داده می‌شد. نرخ در کانال‌ها 100 تا 200 تومان پایین‌تر از قیمت معامله‌گران در بازار ارز فردوسی بود. از دیگر دلایل کمبود فروشنده نیز می‌توان به نبود نرخ حواله درهم امارات و دلار هرات در کانال‌های تلگرامی تا نیمه معاملات امروز اشاره کرد.

 

چشم‌انداز معامله‌گران نسبت به نرخ دلار چه بود؟


نگاه معامله‌گران نسبت به هفته‌های گذشته 180 درجه چرخش داشته و امروز عقیده داشتند که روند قیمت دلار صعودی خواهد بود و در صورت عبور از نقطه مقاومت قوی 25 هزار و 500 تومان، قیمت به سمت 26 هزار و 200 تومان خواهد رفت. عده‌ای هم عقیده داشتند که نرخ دلار بعد از این صعود، یک اصلاح خواهد داشت که اگر این اصلاح از نقطه حمایت 24 هزار و 800 تومان پایین برود، تب فروشنده در بازار بیشتر خواهد شد و روند از صعود به نزول برخواهد گشت.

این درحالیست که معامله‌گران به این نکته اشاره می‌کردند که تا زمانیکه نرخ بالای 24 هزار و 800 تومان باشد هر لحظه امکان نوسان مثبت در بازار وجود دارد.

قیمت سکه امامی نیز هماهنگ با دلار حرکت کرد.

بالاخره امروز سکه نقطه حساس مقاومت 10 میلیون و 800 هزار تومان را شکست و در ساعت 17 نرخ این فلز گرانبهای داخلی به 10 میلیون و 820 هزار تومان رسید. بر اساس صحبت‌های سکه‌بازان در صورت شکست نقطه مقاومت دلار، سکه به سمت مرز بعدی یعنی 11 میلیون و 200 هزار تومان حرکت خواهد کرد.

نرخ دلار در بازار آزاد کار خود را با 24 هزار و 950 تومان شروع کرد و در ساعاتی از معاملات روزانه به 25 هزار و 180 تومان هم رسید.

همچنین امروز آخرین نرخ فروش دلار بر روی تابلوی صرافی ملی 24790 و نرخ خرید 24350 تومان بود. نرخ فروش یورو بر روی تابلو این صرافی 29300 و در بازار آزاد 29 هزار و 700 تومان در حال معامله بود. نکته قابل توجه در نرخ‌ها، نزدیک شدن قیمت دلار در بازار متشکل و بازار آزاد بود. امروز اولین نرخ برای دلار در بازار متشکل ارزی 24 هزار و 614 تومان بود و در ادامه به 25 هزار تومان هم رسید. همچنین آخرین نرخ در این بازار 24850 تومان بود.

 منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه