لوگو سایت

دهمین روز متوالی صعود شاخص بورس + نمودار

[ad_1]

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه شاخص کل بورس ۸ هزار و ۴۰۵ واحد رشد کرد و به سطح یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد رسید.

بورس

پایان صعودی هفته

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس صعودی شد و در نیم ساعت ابتدایی حدود ۲ هزار واحد رشد کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز سه‌شنبه ۸ هزار و ۴۰۵ واحد صعود کرد و به سطح یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۹۲۱ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز در پایان معاملات هزار و ۶۵۰ واحد نسبت به روز گذشته بالا آمد و در رقم ۳۸۴ هزار و ۱۸۰ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۱۲۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۸ هزار و ۸۷ واحد رسید.

بورس

دو سمت سبز و قرمز بازار

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، ۲۳۴ نماد رشد قیمت داشتند که ۱۶۳ نماد بورسی و ۷۱ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۲۱۳ نماد کاهش قیمت داشتند که ۱۴۹ نماد بورسی و ۶۳ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۵۱ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۴۶ درصد بازار افت قیمت داشتند.

ورود پول حقیقی

روز چهارشنبه پس از یک روز وقفه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۱۶۴ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. 

در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام گنگین (شرکت نگین گردشگری ایرانیان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۸۳ میلیارد تومان بود. پس از گنگین، نوری (شرکت پتروشیمی نوری) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. 

لیدرهای بازار

امروز نمادهای «شستا»، «پارس» و «شتران» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و سه نماد «فولاد»، «وپارس» و «وسکرمان» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس ومدیر صدرنشین است و برکت و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، کرمان و چخزر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز سه‌شنبه یک درصد کاهش یافت و در رقم ۴۳۸ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۳ درصد کاهش یافت و ۹۰۵ میلیارد تومان شد.

شرکت محصولات کاغذی لطیف (با نماد معاملاتی لطیف) با صف‌ خرید ۱۸۱ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از لطیف، نمادهای اتکای (بیمه اتکایی ایرانیان) و کرمان (سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به خزر (فنرسازی زر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۵۸ میلیارد تومانی داشت. پس از خزر، سنیر (سیمان سفید نیریز)  و کمرجان (بازرگانی و تولیدی مرجان کار) بیشترین صف فروش را داشتند.

افزایش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۸ هزار و ۴۵۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه ۱۲ درصد کاهش یافته است. همچنین ارزش معاملات خرد با رشد ۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۶ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان رسید.

برکت و کرمان صدرنشین جدول معاملات

در معاملات امروز برکت (شرکت دارویی برکت) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۴۵۰ میلیارد تومان بود.

پس از برکت، فملی بیشترین ارزش معاملات را داشت و شستا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن شپنا و خگستر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز کرمان با تعداد ۷۹۳ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۹۰۹ سهم در صدر قرار گرفته است. خگستر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خساپا تعلق داشت. خودرو و خپارس در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

 

[ad_2]

منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه