ورود نقدینگی حقیقی به بورس/ روز خوب سهام داران شپنا


به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با صعود 10 هزار و 893 واحدی نسبت به دیروز به رقم یک میلیون و 254 هزار و 612 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز با رشد 4 هزار و 395 واحدی در سطح 386 هزار و 477 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 94  واحد رشد کرد و در سطح 18 هزار و 210 واحد قرار گرفت.

ورود پول حقیقی

در سومین روز کاری هفته ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 154 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. 

در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام شپنا (پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 57 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، تاپیکو (سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) و اخابر (مخابرات ایران) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز نمادهای «تاپیکو»، «شپنا» و «فملی» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و سه نماد «شستا»، «نوری» و «شفارس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس ولکار صدرنشین است و برکت و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، فتوسا و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 19 هزار و 612 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 178 درصد افزایش یافته است. البته از این میزان بیش از 13 هزار میلیارد تومان به معاملات اوراق مشارکت اختصاص دارد که 66 درصد ارزش معاملات کل بازار را تشکیل می‌دهد.

 همچنین ارزش معاملات خرد با رشد 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 516 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه 62 درصد افزایش یافت و در رقم 495 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 2 درصد افزایش یافت و 734 میلیارد تومان شد.

شرکت محصولات کاغذی لطیف (با نماد معاملاتی لطیف) با صف‌ خرید 140 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از لطیف، نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان) و وسینا (بانک سینا) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به ثنوسا (نوسازی و ساختمان تهران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 53 میلیارد تومانی داشت. پس از ثنوسا، غدام (خوراک دام پارس) و سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) و بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

 منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه