مهم‌ترین روش‌های مهاجرتی کانادا | اقتصاد آنلاین


ما در این مطلب به معرفی مختصر این روش‌ها جهت آشنایی کلی شما می‌پردازیم اما، توجه داشته باشید که این روش‌ها جزئیات تعیین کننده زیادی دارند و لازم است حتما با یک مشاور مهاجرتی در این زمینه مشورت کنید.

همانطور که می‌دانید عده زیادی از ایرانیان در کشور کانادا زندگی می‌کنند و بیشتر این افراد در 15 سال گذشته به این کشور مهاجرت نموده‌اند.

آن‌ها معمولا از روش‌هایی همچون مهاجرت کاری، تحصیلی و استارتاپ موفق به مهاجرت و گرفتن اقامت دائم شده‌اند که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

استارتاپ کانادا

مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ کانادا از جمله جدیدترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا است. ویژگی مهم این روش مهاجرتی تک مرحله‌ای بودن آن می‌باشد. درحالی که روش تحصیلی و کاری با یک مرحله به اقامت دائم نمی‌رسند. دومین ویژگی مهم روش استارتاپ این است که متقاضی مهاجرت به همراه همسر و فرزندان زیر 22 سال همگی اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند.

از ویژگی‌های دیگر این روش می‌توان به سطح زبان نه چندان بالا و ریسک پایین‌تر آن نسبت به بسیاری از روش‌های مهاجرتی اشاره کرد. افرادی که به دنبال اخذ جاب آفر تضمینی هستند و با این دید به مشاوران مهاجرتی مراجعه می‌کنند می‌توانند از روش استارتاپ برای اخذ اقامت کانادا استفاده کنند. چرا که احتمال موفقیت در روش استارتاپ بطور کلی بیشتر است.

روش کار به این صورت است که شما ایده خود را بصورت یک بیزینس پلن، برای شرکت‌های معرفی شده توسط اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کنید. این شرکت‌ها اگر قبول کنند که روی ایده شما سرمایه‌گذاری کنند می‌توانیم درخواست اقامت کنیم.

باید به این نکته دقت داشته باشید که ایده شما باید در شرایط اقتصادی کشور کانادا  قابلیت اجرا داشته باشد و بیزینس پلن ارائه شده باید طوری نوشته شده باشد که مدیران این شرکت‌ها را علاقمند به سرمایه‌گذاری کند.

اگر فکر می‌کنید داشتن ایده تجاری مناسب و نوشتن یک بیزینس پلن خوب از عهده شما برنمی‌آید می‌توانید از کمک موسسه مهاجرتی حلوی استفاده کنید که در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت می‌کند.

تصویر شهر تورنتو

روش تحصیلی

در این روش برخلاف روش استارتاپ، شما می‌توانید در دو مرحله به اقامت دائم کانادا برسید. ابتدا از یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های معتبر کانادا پذیرش تحصیلی گرفته و بر مبنای آن برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید. در صورتی که موفق به اخذ ویزا شدید، پس از طی کردن دوران تحصیل می‌توانید وارد پروسه اخذ اقامت کانادا شوید.

از مزایای این روش می‌توان به امکان کار محدود در حین تحصیل و ادغام شدن سریع‌تر در جامعه کانادا اشاره کرد. به هرحال دانشگاه و کالج از بهترین اماکن برای برقرای ارتباط با دیگران و شناخت روحیات مردم کاناداست.

مهاجرت کاری

این روش هم مانند روش تحصیلی یک روش دو مرحله‌ای است. روش کار به این صورت است که ابتدا یک جاب آفر (پیشنهاد کاری) از یک کارفرمای کانادایی می‌گیریم و پس از این که اداره کار کانادا جاب آفر ما را تایید کرد می‌توانیم برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنیم. در نهایت پس از حداقل یک‌سال کار در کانادا می‌توانیم برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنیم.

مزیت این روش این است که شما از همان ابتدای ورود به خاک کانادا در شغل مورد نظرتان مشغول به کار می‌شوید و از همان ابتدا بصورت تمام وقت شروع به کسب درآمد دلاری می‌کنید.

ما در این مطلب بطور سریع و کلی 3 روش پراستفاده و مهم مهاجرت به کانادا را برشمردیم که در 15 سال گذشته ایرانیان زیادی با استفاده از آن‌ها توانسته‌اند اقامت دائم کانادا را بدست آورند. اما همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم روش‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و ممکن است یکی از روش‌هایی که کمتر مورد استفاده عموم مهاجران بوده برای شما بهترین گزینه باشد.

پس در پایان پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هرکاری یک جلسه مشاوره با مشاوران مهاجرتی شناخته شده داشته باشید و سپس برای مهاجرت برنامه‌ریزی و اقدام کنید.منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه