اتهام مافیایی به رئیس دفتر رئیس جمهور/واعظی،مشایی می شود


هنوز کار دولت حسن روحانی به پایان نرسیده برخی نمایندگان مجلس علیه نزدیکان او شروع به اتهام زنی کرده اند. اتهاماتی که نشان می دهد روزهای سخت دولت روحانی ممکن است پس از پایان دولتمداری آغاز شد. البته این بد استقبالی فقط شامل حسن روحانی نشده دیگر روسای قبلی نیز سرنوشتی بهتر از او نداشتند.

در تازه ترین اتهام محسن زنگنه ظهر امروز در دیدار با دانشجویان این شهرستان در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در خصوص مشکلات زعفران در این شهرستان گفت: مشکل زمانی بیشتر حاد شده که ظرف این ۴۰ سال و حتی یک قرن اخیر، هیچ اقدامی برای ساماندهی زعفران کشور انجام نشده زیرا مافیای زعفران چنین اجازه‌ای را به مسوولان نداده‌ است، گواه این ادعا برکناری شبانه رییس سازمان تعاون روستایی کشور است که بعد انجام یک مصاحبه که گفته بود قیمت زعفران باید به کیلویی ۱۶ میلیون تومان برسد، زیرا سرمافیای زعفران در پاستور و دم آن در بازار رضای مشهد است.

سخنان زنگنه را خبرگزاری فارس که منتقد دولت روحانی و نزدیک به اصولگرایان است بازنشر داده است این سایت عنوان اصلی این خبر را افشاگری بی‌سابقه نماینده تربت حیدریه؛ سر مافیای زعفران در پاستور و دم آن در بازار رضای مشهد است انتخاب کرد.

زنگنه در سخنان خود ادعاهایی دارد که اکثر آن ناظر به مقابله با افزایش قیمت زعفران است.او از اینکه حتی یک نهاد حامی کشاورزان در مجلس وجود ندارد تا در قالب یک تشکل بتواند از حقوق انها دفاع کند، ابراز تاسف  و اظهار کرده است: ظرف یک سال اخیر، ۲ صندوق یکی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد و دومی با اعتبار ۷۵ میلیارد تومان ایجاد کردیم تا به افزایش قیمت زعفران کمک کند که البته در عرض یک هفته روزی ۲ درصد قیمت زعفران بالا می‌رفت که به ناگاه دوستان تماس گرفته و گفتند کدهای ما را در بورس کالا بسته‌اند! وقتی پیگیری کردم پاسخ دادند خیلی رشد دارد و از نظر ما خطاست و نتیجه این اقدام کاهش قیمت زعفران بود.

زنگنه با بیان اینکه ۲ ماه قبل باز قیمت زعفران نگین را از قرار کیلویی ۱۳ میلیون تومان به ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش دادیم، گفت: با مافیای عجیبی سر و کار داریم  که حتی برنامه داشتند مصاحبه‌هایی ترتیب دهند که امسال زعفران زیاد تولید شده و به واسطه شرایط کرونا فروشنده را مجبور سازند قیمت زعفران به ۵ میلیون تومان هم برساند.

به گفته نماینده مردم تربت‌حیدریه، این مافیا از یک سوی در تلاش است تا زعفران را با نازلترین قیمت خریداری کند و از سوی دیگر الان در ترکیه با قیمت حداقل ۲۳ میلیون تومان حتی ۳۰ میلیون تومان این محصول را به فروش می‌رساند.

زنگنه با اشاره به اینکه در کل شرمنده زعفران‌کاران است مدعی شده زیرا تا امروز با دولتی سر و کار داشتیم که دستش با مافیای زعفران در یک کاسه بوده برای این ادعای خودم مدرک و سند هم دارم و در نظر دارم بعد پایان این دولت، شخصا از واعظی شکایت می‌کنم.

سخنان زنگنه اولین اتهام علیه واعظی نبود در روزهای اخیر برخی دیگر از نمایندگان مجلس نیز مواضعی داشته که از نظرشان افشاگرانه بوده است. ناصر موسوی لارگانی در توئیتر مدعی قرار داد میلیاردی فولاد مبارکه با همسر واعظی شد. قراردادی که البته ایرنا تاکید دارد بین دانشگاه آزاد تهران غرب و فولاد مبارکه امضا شده است. و همسر واعظی این قرارداد را به دلیل آن امضا کرده که ریاست این دانشگاه را بر عهده دارد.

 

بیشتر بخوانید

ماجرای قرارداد میلیاردی فولاد مبارکه با همسر واعظی


آیا واعظی،مشایی می شود؟

پس از پایان کار دولت محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشاییرئیس دفتر او  و حمید بقایی معاون اجرایی دولت و دو تن از نزدیکان او در دوران ریاست جمهوری با برخوردهای قضایی روبرو شدند. برخوردهای که هر دو نفر مدعی بودند تسویه حساب سیاسی است  محمود احمدی نژاد هم گرچه در خصوص اتهامات محمدرضا رحیمی معاون اول خود سکوت کرده بود اما درباره بقایی و مشایی موضع حمایتی گرفت و حتی خواستار مداخله مسئولان عالی در این پرونده شد. با این حال قوه قضائیه اعلام کرد بودن جو سازی به پرونده رسیدگی کرده و هر دو مقام در دولت محمود احمدی نژاد مدتی را در زندان گذراندند.

با نزدیک شدن غروب دولت روحانی برخی مواضع یادآور همان اتفاقات است افشاگری های پیاپی و اتهام زنی ها نشان می دهد منتقدان از هم اکنون قصد دارند از نزدیکان روحانی به دید خود حساب کشی کنند باید دید برای نزدیکان روحانی چه سرنوشتی رقم می خورد. آیا حملات اخیر واعظی را به سرنوشت مشایی تکرار می کند؟منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه