۳۷۸ میلیون دلار بیت کوین زیر هزاران تُن زباله گم شد!


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یوتودی، یک مرد انگلیسی قصد دارد 400,000 تن زباله را در محل دفن زباله به مساحت 200 متر مربع جستجو کند تا سرانجام دیسک هارد درایو خود را که حاوی 275 میلیون پوند (حدود 378 میلیون دلار) بیت کوین است، پیدا کند.

جیمز هاولز (James Howells) که از سال 2013 (1392) به دنبال دارایی رمزنگاری شده خود است، می خواهد اسکنرهای مجهز به هوش مصنوعی ، اسکنرهای X-ray و سایر ابزارهای پیشرفته را به کار گیرد.

این متخصص I.T ادعا می کند که این طرح جاه طلبانه وی از صندوق پوشش ریسک، پشتیبانی مالی دریافت کرده است و مبلغی را دریافت خواهد کرد.

وی با برخی از بهترین متخصصان بازیابی اطلاعات در جهان در ارتباط بوده است:

“طی چهار یا پنج ماه گذشته، من با برخی از بهترین متخصصان بازیابی اطلاعات در جهان صحبت کرده ام تا مطمئن شوم که می توانیم آن را از هارد درایو خارج کنیم.”

تلاش های بی شمار هاولز برای متقاعد کردن شورای شهر نیوپورت(Newport) برای کمک به او در جستجوی ثروت از دست رفته بیت کوین، بی فایده بود.

آخرین تلاش وی ارائه 25 درصد از مبلغ کل بود، اما منجر به رد درخواست دیگری شد.

سخنگوی شورا به The Sun گفت که این کند و کاو، شامل هزینه های سنگین و خطرات قابل توجه زیست محیطی می شود، اما هیچ تضمینی برای کشف هارد درایو وجود ندارد:

“حتی اگر ما می توانستیم با درخواست او موافقت کنیم، این سوال وجود دارد که اگر هارد درایو پیدا نشود یا به حدی آسیب دیده باشد که داده ها قابل بازیابی نباشند، چه کسی هزینه را تأمین می کند.”منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه