مهمان خارجی در بازار ارز ایران/پیام نزدیکی قیمت دلار هرات و تهران


وضعیت  بازار ارز به شدت کساد است  میزان معاملات به شدت افت کرده است. قیمت دلار در روز یک شنبه نسبت به ابتدای هفته نیز تغییری نکرده بود. قیمت دلار در بازار ارز فردوسی در سطح 24 هزار و 850 تا 900 تومان در حال معامله بود. طبق گفته معامله‌گران، مدت طولانی است که نرخ دلار در این سطح و در دامنه مشخص گیر افتاده است و ماندگاری زیاد در یک سطح موجب بالا رفتن مقاومت برای شکست آن سطح می‌شود.

معامله گران اعتقاد دارند فضای کنونی در بازار و دامنه نوسان قیمت دلار تنها در صورتی می شکند که یک خبر قطعی از وین برسد.به قول معامله گران گوش بازار پر از شایعات است و دیگر نسبت به شایعات واکنش خاصی نخواهد داشت، چرا که بازار نسبت به خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی بی‌اعتنا بود و به نظر معامله‌گران دسترسی به اسکناس برای ایران ممکن نیست. البته در هفته‌های اخیر دلارهای صادرات غیرنفتی توانسته بازار را کنترل کند.

در بازار ارز  نرخ دلار هرات و تهران به هم نزدیکتر شده‌اند، اختلاف نرخ این دو بازار روز شنبه به 100 تومان رسیده بود و در روز گذشته این اختلاف به 50 تا 60 تومان رسید. برخی در بازار معتقد بودند که هرچه این فاصله کمتر شود، دلار جان صعودی خود را از دست می‌دهد و در صورت بالاتر رفتن نرخ هرات از تهران روند کاهشی خواهد بود.

 بازار ارز،کماکان شاهد حضور یک گروه مهمان خارجی است مهمانان خارجی که هر روزی بخشی از آنان با مراجعه به بازار اقدام به تبدیل کرون به ریال می کنند. به نظر این افراد،گروهی هستند که در سوئد اقامت دارند و اکنون برای دیدار با اقوام خود به ایران آمده‌اند آنها با تبدیل کرون به ریال نیاز خود را تامین می کنند.

 منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه