پیش بینی بورس امروز شنبه ۲۶ تیر


روز چهارشنبه شاخص هزار و ۶۵۳ واحد بالا آمد و برای چهارمین روز متوالی شاهد ورود پول حقیقی بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی ۲۴ میلیارد تومان بود که نسبت به روز کاری قبل افزایش ۶ میلیارد تومانی داشته است.

به علاوه تقاضای بازار نیز افزاش یافت و ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات روز چهارشنبه با رشد ۵۹ درصدی به رقم ۴۰۸ میلیارد تومان رسید. بدین ترتیب ارزش مازاد عرضه بازار به رقم ۵۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه‌شنبه کاهش ۸۶ درصدی داشته است. 

بنابراین روندهای درونی بازار نشان از بهبود وضعیت بازار دارد. اما در معاملات آخرین روز کاری هفته بسیاری از نمادهای بزرگ بازار افت قیمت داشتند. کاهش قیمت نمادهای بزرگی مانند فولاد، فارس، وغدیر، فملی، کگل و شپدیس از علل اصلی رشد اندک شاخص کل بورس بود. این ۶ نماد در مجموع ۳ هزار و ۸۹۸ واحد شاخص کل را پائین کشیدند.

در مقابل رشد هزار و ۳۵۱ واحدی شاخص هم‌وزن و پیشی گرفتن تعداد نمادهای سبزپوش بازار علامتی مثبت برای سهام‌داران است. اگر این روند در معاملات امروز نیز ادامه یابد و شاهد ورود پول حقیقی نیز باشیم می‌توان در انتظار سبز شدن ارقام تابلوی بورس تهران بود. 

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «طلیعه صعود در بازار سهام /پیش بینی بورس امروز 26 تیر 1400» بخوانید.

 منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه