آلمان از نجات مفقود شدگان سیل قطع امید کرد


به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، «سابین لاکنر» معاون رییس آژانس فدرال امداد و نجات فنی در آلمان اعلام کرد، همچنان به دنبال مفقود شدگان هستیم، اما اکنون هرکسی پیدا شود احتمالا جان باخته است.

براساس آمارهای رسمی تاکنون دستکم ۱۷۰ نفر طی سیل اخیر آلمان که بدترین حادثه طبیعی برای بیش از نیم قرن اخیر این کشور بوده، جان خود را از دست داده اند و هزاران نفر دیگر نیز مفقود هستند.

دولت‌های ایالتی مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو و دولت فدرال نیز همین مبلغ را به عنوان فوریت به مناطق سیل زده اختصاص داده اند.

همچنین بر اساس نظرسنجی موسسه‌ای ان اس‌ای برای نشریه بیلد مشخص شد که دو سوم آلمانی معتقدند که سیاستگزاران فدرال و منطقه‌ای باید اقدامات بیشتری را در راستای حفاظت از مردم در برابر سیل انجام می‌دادند.

پس از سیل ویرانگر اخیر آلمان، سیستم هواشناسی و مدیریت بحران این کشور به دلیل عدم هشدار به موقع و عدم صدور دستورالعمل‌های تخلیه مناطق در معرض خطر، بشدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

مقام‌های آلمانی از یک مصیبت بزرگ ملی سخن می‌گویند. حجم خرابی‌های سیل به گونه‌ای است که مدت‌ها طول خواهد کشید تا مردم در برخی از مناطق سیل زده بتوانند زندگی عادی را از سر بگیرند.

در ده‌ها شهر و شهرستان دو ایالت غربی “نوردراین واستفالن” و “راین‌لند فالتس” پل‌ها و خیابان‌ها ویران شده اند. برق و ارتباط تلفنی بسیاری مناطق قطع است.

سیل در ایالت راین‌لند بسیاری از جاده‌ها را بسته و یا به طور کلی غیرقابل استفاده کرده است.

رفت و آمد قطار‌ها نیز در برخی مسیر‌ها دستخوش اختلال شده است. زیان‌های مالی سیل سر به میلیارد‌ها یورو می‌زند، اما هنوز دقیقا برآورد نشده است.

سیل آلمانمنبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه