آخرین جزییات از محدودیت های کرونایی در مشهد


استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه نزدیک به هزار نفر در حال حاضر بستری هستند، افزود: به صورت میدانی از نزدیک در بیمارستان‌ها حضور پیدا می‌کنیم و با مشکلات روبه‌رو هستیم، در این راستا باید به توان کادر درمانی هم نگاهی داشت که ماه‌ها است درگیر خدمت‌رسانی به بیماران هستند.

وی با بیان اینکه مقابله با کرونا نیازمند یک عزم ملی است، گفت: نگاه‌های جزیره‌ای در مقابله با کرونا موثر نیست، یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری بوده که همواره یکی از مطالبات ما از مردم است.

معتمدیان با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده چند روز اخیر در استان برای جلوگیری از گسترش بیماری، ادامه داد: تمام وقت خود را برای این گذاشته‌ایم تا بتوانیم بیماری را در استان مدیریت کنیم و این به تنهایی قابل حل نیست و باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند، مصوب کردیم ضمن مسدودی ۶ ورودی‌ استان از ورود خودروهای پلاک غیربومی جلوگیری می‌کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: در بحث هوایی هم ظرفیت پروازها را ۵۰ درصد کاهش داده‌ایم و درخواست دادیم این رقم به ۳۰ درصد برسد و یک سوم شود.

وی با اشاره به اینکه میزان ترددهای حمل‌ونقل شهری ما به ۳۰ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: همچنین با ابتکار تشکیل قرارگاه عملیاتی پیشگیری ستاد مقابله با کرونا استان، معاونین استانداری را در کمیته‌های گوناگون مستقر کردیم تا به صورت ۲۴ ساعته ضمن نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیازمندی‌های کادر درمان و بیماران را با رصدهای خود تامین کنند.

معتمدیان ضمن قدردانی از مشارکت اصحاب رسانه و صداوسیما در پوشش اخبار استان، گفت: در بعد روانی و ترسی که در دل مردم ایجاد شده است، صداوسیما و اصحاب رسانه باید آرامش ایجاد کنند چراکه هدف ما هم در استان آرام نگه‌داشتن فضا است.

استاندار خراسان رضوی به برخی اقدامات انجام شده برای تامین نیازهای کادر درمان و بیماران اشاره کرد و افزود: در بحث تامین اکسیژن با تعدادی از استان‌ها ارتباط گرفتیم و اولین محموله ۲۰ تنی هم روز گذشته وارد استان شد، همچنین مبحث افزایش تخت‌های بیمارستانی را در چند مرحله دنبال کردیم که طی چند روز آینده با افتتاح بیمارستان‌های امداد و نجات و بیمارستان تربت حیدریه به ظرفیت تخت‌ها افزوده می‌شود، ضمن اینکه تعدادی از مراکز بستری ۱۶ ساعته را به ۲۴ ساعت فعالیت ارتقا دادیم و به دنبال ارتقای مابقی مراکز هستیم.

وی تاکید کرد: از ظرفیت بخش خصوصی هم استفاده کردیم و این آمادگی در سطح استان وجود دارد تا از توان عزیزان استفاده کنیم.

معتمدیان با اشاره به مبحث واکسیناسیون گفت: مشکل خاصی در مبحث واکسیناسیون نیست و به‌زودی روند واکسیناسیون در استان سرعت بیشتری خواهد گرفت.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ۱۷ هزار پزشک در استان فعالیت می‌کنند، افزود: این رقم یک ظرفیت بسیار خوب برای استان است که قطعا از ظرفیت‌ آنان و بخش خصوصی در جهت مدیریت بیماری کرونا استفاده بیشتری خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: اولویت اول ما در حال حاضر به لحاظ اینکه بار ورودی به بیمارستان‌ها را کاهش دهیم بحث ۲۴ ساعته کردن مراکز سر‌پایی در استان و شهر مشهد است، در این راستا طی روزهای اخیر ۶ مرکز سرپایی در شهر مشهد ۲۴ ساعته و چند روز آینده هم چهار مرکز دیگر این قابلیت را خواهند داشت.

معتمدیان تاکید کرد: به دنبال این هستیم تا با تامین نیروی متخصص، پزشکان و کادر درمانی بیشتری برای خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به مردم شریف در سطح استان و شهر مشهد وارد عمل شوند.

گفتنی است؛ این نشست در راستای پیگیری مسائل کرونا و مشکلات پیش روی پزشکان و کادر درمان برگزار شد که از این حیث با توجه به تشکیل قرارگاه ۲۴ ساعته عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا استان، رسیدگی به مطالبات کادر درمان و بیماران در اولویت برنامه‌های استاندار قرار گرفته است.

کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت پروازها و ۳۰ درصدی ترددهای شهری در مشهدمنبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه