رشد ۲۳ درصدی وضعیت وخیم بیماران کرونا +نمودار


به گزارش اقتصادنیوز، متغیرهای بیمارستانی در آمارهای کرونای کشور همچنان صعودی است.در همین رابطه روند منتشر شده از داده‌های بیماری کرونا در روزهای اخیر نشان از رکوردزنی‌های این ویروس در شاخص‌های نگران‌کننده کووید-19 در تمام سطح کشور داشته است.

این رکورد ها بیان کننده وخامت وضع بیماران در روزهای اخیر بوده و آمارهای ابتلا و بستری را به سطح جدیدی رسانده است.

کرونا

رتبه دوم ابتلای روزانه ایران در آمارهای جهانی

به طور متوسط در هفت روز گذشته، روزی 38 هزار و 574 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند. مقایسه این رقم با تمام روزهای کرونازده کشور نشان از رکورد میانگین ابتلا به کرونا در ایران در روز 23 مرداد ماه داشته است.

محاسبه می شود این شاخص نسبت به روز قبل خود  1.2 درصد رشد داشته و همچنان در مسیر افزایش قرار دارد.

علاوه بر آن روند رو به رشد وضعیت آمارهای ابتلا در ایران نشان میدهد ممکن است وضعیت سرایت این بیماری در کشور هنوز افزایشی باشد.

از سویی دیگر مقایسه آمار ایران در روز 22 مردادماه با وضعیت جهانی ابتلای روزانه به کرونا نشان میدهد میزان این متغیر در کشور در رده دوم جهان ایستاده است.

به طورکلی ایالات متحده آمریکا با سطح 155 هزار و 297 نفر در رده نخست ابتلای روزانه بوده و پس از آن کشورهای ایران و هندوستان در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.

کشور هندوستان با 344 نفر ابتلای کمتر از ایران در این روز جایگاه سوم را داشته و روندی کاهشی را از ابتلا به کرونا در این روزها رقم زده است.

کشورهای برزیل و بریتانیا نیز پس از هند در رده‌های چهارم و پنجم ابتلای روزانه در جهان قرار گرفته اند.

کرونا

رکورد میانگین بستری های روزانه کرونا

پس از افزایش به ثبت رسیده در آمارهای ابتلا در ایران شمار بستریهای روزانه این بیماری نیز روندی صعودی داشته و به بالاترین سطح خود در تقویم کرونایی ایران دست پیدا کرده است.

به طور کلی روزهای گذشته راوی رکورزنی های پی در پی این بخش در آمارهای کرونایی ایران بوده است.

متوسط هفت روزه بستریها در ایران نشان میدهد به طور میانگین روزی 4 هزار و 640 تن از مبتلایان روزانه در بیمارستانها بستری شده اند.

این رقم نسبت به روز گذشته خود 1.4 درصد رشد پیدا کرده است.

افزایش حجم بستری ها در ایران نشان دهنده مواجه شدن بیمارستانها با بحران های جدید کرونایی در کشور است. 

در همین رابطه سطح بستری های روزانه این بیماری درکشور اکنون به بالاترین میزان خود درکل تقویم کرونایی ایران رسیده و طبق روندهای آماری هنوز در حال افزایش است. 

همگام با رشد افسارگسیخته در بستری ها و مبتلایان روزانه متغیر خاکستری کرونا در کشور نیز روندی صعودی به خود گرفته است.

کرونا

رکوردزنی بیماران بدحال کرونایی در کشور

بنابر آمارهای وزارت بهداشت و درمان شمار بیمارانی که در روز 23 مرداد ماه تحت مراقب های ویژه درمانی قرار گرفته اند برابر با 7 هزار و 254 نفر بوده است.

سه روز است که این شاخص در اتفاقی بی سابقه در آمارهای کرونایی کشور از سطح 7 هزار نفر فراتر رفته و به بالاترین میزان خود در روزهای کرونازده کشور دست پیدا کرده است.

در 5 موج سپری شده از وضعیت کرونا درکشور 5 قله در آمارهای بیماران بدحال ثبت شده است.

پیش از خیز جدید این ویروس بیشترین میزان بیماران بدحال در موج سوم میانه پاییز کشور به ثبت رسیده که برابر با 5 هزار و 865 نفر بوده است.

اکنون اما قله جدید تعداد بیماران وخیم درکشور از بیشینه ثبت شده در موج سوم کرونا 23.7 درصد بیشتر است.

به عبارت دیگر وضع بیماران بستری در مراقبتهای ویژه تقریبا 24 درصد وخیم تر از بالاترین موج کرونایی در ایران بوده است. این اتفاق به معنای موج جدید فشار بر بیمارستانها و نیاز جدی تر برای تجهیزات درمانی کرونا در کنار رعایت موازین بهداشتی جلوگیری از سرایت این بیماری در کشور است.

کرونامنبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه