چه طالب باشد چه کس دیگر، ما علیه او اعلام جنگ می‌کنیم


بنابر گزارش پایگاه هیل، این فرمانده که خواستار عدم افشای هویتش شد، اظهار کرد: وقتی که خارجی ها و مردم دنیا افغانستان را ترک کنند، ما می‌توانیم عملیات‌هایمان را مجددا شروع کنیم.

وارد گفت که این فرمانده داعش خراسان در این گفتگوی انجام شده چند روز قبل از تحت کنترل گرفتن رسمی شهر کابل از سوی طالبان به او اظهار کرد که گروه داعش خراسان “خود را نمایان نمی‌کند و منتظر زمان حمله است”.

همچنین بر اساس این گزارش این فرمانده به “وارد” گفت که رهبری گروه‌هایی متشکل از بالغ بر ۶۰۰ نفر از جمله هندی‌ها و پاکستانی را بر عهده داشته و اضافه کرد، با وجود این که قبلا برای طالبان جنگیده اما اکنون منتقد این گروه شبه نظامی به دلیل میانه‌رو تر شدن تحت نفوذ ایده‌های غربی است.

او به وارد گفت: ما در میان رده‌های طالبان عملیات انجام می‌دادیم. با این حالا این افراد به لحاظ اعتقادی با ما همراستا نبودند، بنا براین ما به داعش پیوستیم.

وی افزود: اگر کسی در این خصوص با ما موافق باشد برادر ما است. در غیر این صورت چه او طالب باشد چه کس دیگری ما علیه او اعلام جنگ می‌کنیم.

این فرمانده همچین تایید کرد که داعش به اجرای اعدامهای علنی و بمب گذاری‌های انتحاری پرداخته و شبه نظامیان این گروه در “موقعیتهای زیادی” با نیروهای ویژه آمریکایی “رو در رو شده‌اند”.

وی افزود: ما همچنین با آنها نبرد نزدیک پیدا کردیم.

این فرمانده در پاسخ به این سوال که آیا “نهایتا علاقمند به اجرای حملات بین‌المللی است” اظهار کرد، تنها می‌تواند درباره عملیاتها در داخل افغانستان اظهار نظر کند.

این مصاحبه با وارد که بعد از آن از کابل فرار کرد، یک روز بعد از آنکه فرودگاه کابل هدف حمله یک بمبگذار انتحاری قرار گرفت، پخش شد.منبع خبر

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه