ایده‌ هایی برای اتاق‌ خواب‌ جذاب

میدانید که اتاق‌خواب یکی از بخش‌های مهم در هر خانه‌ای است و این امکان را به شما می‌دهد بعد از یک روز کاری بتوانید در اتاقی دنج و زیبا استراحت کنید و خستگی یک روز کاری را از تن بیرون کنید. طراحی اتاق‌خواب بسیار اهمیت دارد و باید اصول و قوانین خاص آن را رعایت کنید و در زمان چیدمان اتاق‌خواب به رنگ، سبک چیدمان، نورپردازی و… توجه کنید. برای اینکه بتوانید اتاق‌خواب جذابی داشته باشید بهتر است با این مقاله همراه شوید و از ایده‌های که به شما ارائه می‌دهیم استفاده کنید تا بتوانید اتاق‌خوابتان را به بهترین شکل بچینید و از حضور در آن لذت ببرید. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید عبارت‌اند از:

  •  برای طراحی اتاق‌خواب باید چه مواردی را در نظر بگیرید؟
  •  چیدمان اتاق‌خواب جذاب چگونه باید باشد؟
  •  چگونه با ایده‌های نو اتاق‌خواب را جذاب‌تر کنیم؟

برای طراحی اتاق‌خواب باید چه مواردی را در نظر بگیرید؟

در وهله اول این را فراموش نکنید که اتاق‌خواب نباید فضایی برای فعالیت باشد و شما را در اصطلاح وادار به تحرک کرده و استراحت را از شما بگیرد. تلویزیون، اینترنت و کار نباید وارد اتاق‌خوابتان کنید تا داشتن خوابی راحت را از خودتان نگیرید. اگر شما در اتاق‌خواب کار و فعالیت‌های متفرقه انجام دهید خوابتان را از دست خواهید داد. طراحی و چیدمان اتاق‌خواب را به‌گونه‌ای انجام دهید که به آرامش برسید و ساعتی آرام را برای بدنتان آماده کنید. در ابتدای کار باید رنگ مناسبی را برای اتاقتان انتخاب کنید. رنگی آرامش‌بخش مانند سفید مناسب‌ترین رنگ برای اتاق‌خواب است و البته به سلیقه شما نیز بستگی دارد و باید هارمونی فضا و چیدمانتان را نیز در نظر داشته باشید. اتاق‌خواب‌های کوچک با رنگ سفید بزرگ‌تر و جادارتر به نظر می‌آیند و فضا هم شلوغ و کوچک به نظر نخواهد آمد. رنگ‌های روشن کمبود فضای وسیع را نشان نخواهند داد و اتاق‌خواب شما را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند.
نگران سرد و بی‌روح شدن اتاقتان نباشید و برای رفع این موضوع می‌توانید از بافت‌های و پارچه‌های رنگی استفاده کنید. روتختی‌ها و روانداز طرح دار با رنگ‌های جذاب انتخاب کنید و چراغ‌خواب‌هایی با نورهای رنگی انتخاب کنید تا به فضایتان رنگ و لعابی زیبا دهد. بهترین رنگ برای اتاق‌خواب شما همان رنگ موردعلاقه‌تان نیست و باید این را مدنظر قرار دهید که رنگ‌ها در روحیه و احساسات شما تأثیر زیادی دارند و باید این را بدانید که برای انتخاب رنگ اتاق‌خواب باید رنگی را انتخاب کنید که فضای شما را آرامش‌بخش‌تر و بزرگ‌تر از آنچه هست به نمایش بگذارد. به همین دلیل انتخاب رنگ‌های روشنی مانند سفید و صورتی از نظر روانشناسی برای اتاق‌خواب بسیار ایده آل هستند و علاوه بر القای آرامش، اتاق‌خوابتان را زیباتر نیز نشان خواهند داد.

طراحی و چیدمان اتاق‌خواب را به‌گونه‌ای انجام دهید که به آرامش برسید.

اتاق خواب جذاب

چیدمان اتاق‌خواب جذاب چگونه باید باشد؟

برای شروع چیدمان اتاق‌خوابتان تخت را در بالاترین اتاق قرار دهید و تخت را تا جایی که می‌توانید در یک گوشه اتاق قرار ندهید. زمانی که تخت را در وسط دیواری قرار می‌دهید به آن جلوه بیشتری می‌بخشید. بقیه چیدمان اتاق را در اطراف تختتان قرار دهید. با قرار دادن تخت در بهترین محل اتاق‌خواب می‌توانید فضای دنجی را برای خود فراهم کنید و از فضای روی زمینتان نیز نهایت استفاده را کنید.
فراموش نکنید که اگر فضای کافی ندارید خرید تخت‌های بزرگ را فراموش کنید و با به اندازه در نظر گرفتن سایز تختتان کمی هم فضا برای خود بگذارید. در کنار تخت، پاتختی‌هایتان را نیز بگذارید. سبک پاتختی‌ها را نیز با تختتان هماهنگ کنید و اگر تختی مدرن دارید آن‌ها را نیز مدرن انتخاب کنید و می‌توانید بر روی آن‌ها از قاب و تزیینات زیبا استفاده کرده و بر روی دیوارها نیز از دیوارکوب‌های هنری استفاده کرده و فضایتان را جذاب کنید.
وسایل موردعلاقه و ضروری‌تان را می‌توانید به اتاق‌خوابتان اضافه کنید. فراموش نکنید که تشک اتاقتان را نیز هوشمندانه انتخاب کنید تا در راحت‌ترین حالت بخوابید. استفاده از وسایل براق و ست برای اینکه فضای بیشتری در اختیار داشته باشید تأثیرگذار است. ترکیب درست این‌گونه وسایل با یکدیگر فضای شما را زیباتر و حتی بزرگ‌تر نشان خواهد داد. وسایل ستی که برای زیبایی بیشتر محیط اطراف تخت انتخاب می‌کنید علاوه بر زیبایی اتاق سبب راحتی بیشتر شما در اتاق‌خواب خواهند شد. استفاده از آینه‌ها در اتاق‌خواب را فراموش نکنید، زیرا آینه‌ها می‌توانند فضای مدرن‌تر و بزرگ‌تر نشان دهند.

اتاق خواب جذاب

چگونه با ایده‌های نو اتاق‌خواب را جذاب‌تر کنیم؟

از ایده‌ها و وسایل جذاب جدید برای زیباسازی و مدرن‌تر کردن اتاق‌خوابتان استقبال کنید. برای شما ایده‌های جذابی را در نظر گرفته‌ایم، به‌طور مثال برای اینکه بتوانید برنامه، اهداف، نوشته‌های زیبا یا حتی عکس‌های خاطره‌انگیزتان را همیشه جلوی چشمتان داشته باشید، ریسمانی تهیه کنید و آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. این ریسمان می‌تواند رسیمانی از نورهای ال ای دی نیز باشد یا نوشته و گفته‌هایتان را روی کاغذ بنویسید و با استفاده از گیره‌های کوچک آن‌ها را به ریسمان دیواری‌تان آویزان کنید فضای اتاق را زیباتر از گذشته کنید.
یا می‌توانید از ایده دیگری استفاده کنید و شلفی با اشکال متنوع برای اتاق‌خواب بسازید. بر روی این شلف‌ها می‌توانید کتاب، لوازم دکوری، تزیینی و گلدان بگذارید و فضای اتاق‌خواب را زیباتر کنید. استفاده از شلف روی دیوار شکلی خاص و جدید به فضایتان می‌دهد. با قرار دادن گلدان حس زندگی و سبزی را به اتاقتان می‌آورید و گلدانی از گل‌های تازه را در معرض دیدتان قرار دهید تا روحیه‌تان عوض شود و عطر و رنگ خوبی به فضای اتاقتان بدهید.
برای تغییر دکوراسیون اتاقتان لازم نیست هزینه زیاد بپردازید و با لوازم ارزان یا حتی بازسازی لوازم کهنه نیز می‌توانید این کار را به بهترین شکل انجام دهید. رنگ کردن تخت یا حتی بازسازی چمدانی کهنه و استفاده آن مانند شلفی زیبا اتاق‌خوابتان را زیباتر خواهد کرد. استفاده از ریسه‌های نوری برای نورپردازی متفاوت در اتاق‌خواب ایده زیبا و جدیدی است که فضای شما را زیبا و رمانتیک‌تر خواهد کرد و نورپردازی ملایمی را به دکوراسیون اتاق‌خواب شما می‌آورد.

اتاق خواب جذاب

استفاده از آینه‌ها در اتاق‌خواب را فراموش نکنید، زیرا آینه‌ها می‌توانند فضای مدرن‌تر و بزرگ‌تر نشان دهند.

ایده‌هایی که برای شما در این مقاله آوردیم بسیار ساده هستند و زیبایی زیادی به اتاقتان خواهند داد. برای متحول کردن فضای اتاقتان ابتدا سبک موردنظرتان را انتخاب کنید و سبک مدرن، سبک سنتی، سبک تلفیقی سبک‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید و اتاق‌خوابتان را به بهترین نحوه زیبا سازید. همان‌طور که اشاره شد در چیدمان اتاق‌خواب نقش مؤثر نورپردازی را فراموش نکنید و آن را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که سبب آزار و اذیت شما نشود. اتاق‌خواب را محلی برای کسب آرامش خود و عزیزانتان قرار دهید و تا می‌توانید از هنر و سلیقه‌تان برای زیباسازی محیط اتاق‌خوابتان استفاده کنید.

منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه