بهترین مناطق گرگان برای زندگی کدامند؟


گرگان یکی از شهرهای زیبای شمالی ایران است. اگر قصد خرید خانه در گرگان یا رهن و اجاره خانه در گرگان را دارید با ما همراه شوید تا اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

تقسیم‌بندی مناطق گرگان برای زندگی

به یاد داشته باشید که یکی از موضوع‌های مهم در قیمت مسکن در گرگان موقعیت آن است. اینکه خانه موردنظرتان در چه جایی از شهر واقع شده باشد، موضوع مهمی است. به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه برای خرید یا رهن و اجاره خانه در گرگان اقدام کنید درباره مناطق مختلف آن اطلاعات کسب کنید. در ادامه به بررسی مناطق مختلف این شهر می‌پردازیم:

بهترین مناطق گرگان

بالا شهر

معمولا به بخشی از هر شهر که اعیان‌نشین است و قشر متمول جامعه در آن سکونت دارند، بالا شهر گفته می‌شود. گفتنی است، این بخش از شهرها به لحاظ شاخص‌های توسعه در سطح خوبی قرار دارد. نکته جالب اینکه، بالا شهر معمولا به بخش شمالی هر شهر گفته می‌شود. حال آنکه گرگان در این زمینه استثنا است. به طوری که به مکان جغرافیایی جنوب شهر بالای شهر گفته می‌شود. دلیلش این است که این منطقه به لحاظ اقتصادی شرایط خوبی دارد و خانه‌های لوکسی در آن یافت می‌شود. خوب است بدانید که فلکه کاخ (ولیعصر)، جانبازان، سروش، جنگل نهارخوران و شهرک مخابرات از جمله محلاتی هستند که در منطقه بالا شهر گرگان قرار گرفته‌اند.

مرکز شهر

از بالا شهر که گذر کنیم به بخش میانی شهر می‌رسیم. در این قسمت معمولا قیمت مسکن در حد متوسطی است. از سوی دیگر، محلات قدیمی و با اصالت در این بخش از شهرها واقع شده‌اند. محله‌هایی مانند فلکه شهرداری، خیابان حافظیه، علی محمدی، پارس، عدالت، طالقانی و گلشهر در بخش مرکزی گرگان واقع شده‌اند.

پایین شهر

در نهایت به بخش پایین شهر می‌رسیم. در این بخش معمولا خانه‌هایی با قیمت پایین یافت می‌شوند و اقشار کم‌درآمد ساکن هستند. جالب است بدانید که به منطقه شمال شهر گرگان، پایین‌شهر گفته می‌شود. به یاد داشته باشید که ویلا شهر، شهرک امام، فلکه شهدا، ترمینال، زیرخط کمربندی، کاشانی، شهرک شهریار، شهرک مولوی، فردوسی، بلوار انتظام، مدرس، حافظ، سعدی و جهاد مرکزی از جمله مناطق پایین شهر گرگان محسوب می‌شوند.

بهترین مناطق گرگان برای خرید خانه

بدیهی است که اگر وضع مالی‌تان خوب باشد و به لحاظ مالی در مضیقه نباشید بهتر است که در شمال شهر گرگان برای خرید خانه اقدام کنید. از جمله مناطقی که می‌توانید در آن‌ها خانه بخرید و با آسایش زندگی کنید می‌توان به خیابان حافظیه و گرگان پارس اشاره کرد. گفتنی است، در این مناطق خانه‌های فروشی زیادی وجود دارند و احتمالا برای تهیه خانه مسکونی به مشکلی برنمی‌خورید. با توجه به این موضوع ممکن است بتوانید خانه‌های با قیمت مناسب نیز در این منطقه یافت کنید. البته برای پیدا کردن چنین مواردی باید حسابی وقت بگذارید و حوصله داشته باشید.
اشتباه محض است که فکر کنید بهترین خانه‌های گرگان فقط در منطقه اعیان‌نشین و بالا شهر قرار دارد. بلکه با کمی جستجو می‌توانید در قسمت مرکز شهر گرگان شامل محلاتی مانند فلکه شهرداری و طالقانی نیز خانه‌های خوبی پیدا کنید. به این موضوع مهم دقت داشته باشید که قیمت مسکن در قسمت بالا شهر و مرکز شهر گرگان کمی بالاست و برای در اختیار داشت یک واحد مسکونی در این قسمت‌ها باید از تمکن مالی نسبتا خوبی برخوردار باشید.
از دیگر محلات خوبی که می‌توانید در آنجا خانه بگیرید و با آرامش زندگی کنید می‌توان به گلشهر، علی محمدی و عدالت اشاره کرد. این موارد جزو محلات قدیمی و با اصالت گرگان به شمار می‌روند و بنابراین می‌توانید در آن‌ها خانه‌های خوبی پیدا کنید. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت خانه‌های نوساز در این محلات بسیار بالاست و اگر به اندازه کافی بودجه ندارید می‌توانید به خانه‌های سن و سال دارتر در این مناطق فکر کنید.
اگر به لحاظ مالی در مضیقه هستید و نمی‌توانید در بخش بالا شهر و مرکز شهر گرگان خانه بگیرید، باید به محلاتی مانند شهدا و ترمینال بروید و در آنجا به دنبال خانه باشید. در این قسمت‌ها می‌توانید با کمترین هزینه صاحب یک واحد مسکونی شوید. اگر می‌خواهید در این قسمت‌ها خانه پیدا کنید حتما سری به بلوار انتظام، ویلا شهر، شهرک امام، مدرس، کاشانی و شهرک شهریار بزنید. اگرچه این محلات در پایین شهر گرگان واقع شده‌اند، اما با جستجو و حوصله می‌توانید خانه‌های مناسبی در آن‌ها پیدا کنید.

خرید خانه در گرگان بر اساس سلیقه شخصی

آنچه به عنوان مرزبندی بالا شهر و پایین شهر گفته می‌شود، نمی‌تواند معیار مطلقی برای خرید خانه باشد. منظورمان این است که سلیقه شخصی افراد نیز مشخص‌کننده خانه خوب و مناسب و غیر مناسب است. ممکن است خانه‌ای در بالا شهر گرگان واقع شده باشد و به نظر شما خانه ‌ایده آلی نباشد. بنابراین، در ادامه به بررسی خانه‌ها به لحاظ سلیقه شخصی افراد می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

خرید خانه نزدیک به بازار

برای برخی از افراد دوری و نزدیکی به مراکز خرید و بازارها یکی از نکات مهم در خرید خانه به شمار می‌رود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که این موضوع برایتان مهم است، در خیابان‌های گرگان و امام خمینی به دنبال خانه بگردید. اگر در این خیابان‌ها ساکن شوید، دسترسی خوبی به بازارهای گرگان خواهید داشت. از این خیابان‌ها می‌توانید به آسانی به بازار نعل‌بندان، میدان اصلی شهر (میدان شهرداری)، نهارخوران، خیابان ولیعصر و… دسترسی داشته باشید.

خرید خانه نزدیک جنگل

بهترین مناطق گرگان

در شهرهای شمالی ایران دسترسی به جنگل و دریا و دیگر مناظر طبیعی اهمیت زیادی دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به پیک‌نیک‌های خانوادگی و جنگل‌گردی علاقه دارید، بهتر است در مناطقی مانند خیابان سروش گرگان ساکن شوید. در این خیابان می‌توانید خانه‌های ویلایی رو به جنگ پیدا کنید. گفتنی است، یکی از ویژگی‌های گرگان این است که خانه ویلایی زیادی در آن وجود ندارد. به عبارت دیگر، آپارتمان‌نشینی در این شهر زیبا رخنه کرده است. بنابراین، پیدا کردن خانه‌های ویلایی در خیابان سروش غنیمتی بزرگ است.

خرید خانه نزدیک به مراکز تاریخی

جالب است بدانید که در گرگان مراکز تاریخی متعددی وجود دارند. اگر به ابنیه تاریخی علاقه دارید می‌توانید در خیابان لشگر ساکن شوید. تالار فخرالدین اسعد گرگانی و پادگان تاریخی در آن قرار دارند. از سو دیگر، چندین نمایشگاه و گالری و خانه‌های بسیار قدیمی با سقف‌های سفالی نیز در این خیابان یافت می‌شود.

هزینه خرید خانه در گرگان

۱- آپارتمان ۱۰۱ متری، استرآبادی، ۶۰۰ میلیون تومان رهن.
۲- آپارتمان ۹۸ متری، رودکی، ۳۹۲ میلیون تومان.
۳- آپارتمان ۱۲۵ متری، صیاد، ۸۷۵ میلیون تومان.

رهن و اجاره خانه در گرگان

۱- آپارتمان ۱۱۷ متری، جنگل سروش، ۱۰۰ میلیون تومان رهن، ۲ میلیون تومان اجاره.
۲- آپارتمان ۱۵۵ متری، نرسیده به میدان دخانیات، ۲۰ میلیون تومان رهن، ۳ میلیون تومان اجاره.
۳- آپارتمان ۸۰ متری، خیابان لادن، ۸۰ میلیون تومان رهن.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه