متوسط قیمت اجاره ی خانه در بهشهر چقدر است؟


بهشهر یکی از شهرهای شمالی ایران است که در استان مازندران قرار دارد. این شهر زیبا همه‌ساله پذیرای مسافران زیادی است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید برای رهن و اجاره‌ی خانه در بهشهر اقدام کنید با ما همراه شوید تا اطلاعاتی دراین‌باره کسب کنید.

اجاره خانه در بهشهر

برای رهن و اجاره خانه در بهشهر مانند دیگر شهرهای ایران گزینه‌های متنوعی پیش رویتان قرار دارد. در ادامه به برخی از این پیشنهادات اشاره می‌کنیم:

رهن و اجاره تا ۷۰ متر

۱- آپارتمان ۵۰ متری، ۵ میلیون تومان رهن، ۶۵۰ هزار تومان اجاره.
۲- آپارتمان ۵۰ متری، ۶ میلیون تومان رهن، ۶۵۰ هزار تومان اجاره.
۳- آپارتمان ۷۰ متری، داخل شهر، ۵ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره.

رهن و اجاره ۷۰ تا ۱۰۰ متری

۱- آپارتمان ۷۵ متری، میدان قدس، ۵ میلیون تومان رهن، ۵۵۰ هزار تومان اجاره.
۲- آپارتمان ۷۵ متری، داخل شهر، ۱۳ میلیون تومان رهن، ۳۰۰ هزار تومان اجاره.
۳- آپارتمان ۷۵ متری، راهبند، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۶۰۰ هزار تومان اجاره.

رهن و اجاره ۱۰۰ تا ۱۲۰ متری

۱- آپارتمان ۷۸ متری، بلوار امام رضا، ۸ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره.
۲- آپارتمان ۸۵ متری، خیابان فرهنگیان، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۵۵۰ هزار تومان اجاره.
۳- آپارتمان ۹۵ متری، خیابان شاهد، ۵۰ میلیون تومان رهن، ۱۰ هزار تومان اجاره.

رهن و اجاره ۱۲۰ متر به بالا
۱- خانه ویلایی ۱۹۴ متری، داخل شهر، ۲۰ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره.
۲- خانه ویلایی ۱۲۰ متری، داخل شهر، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۹۰۰ هزار تومان اجاره.
۳- خانه ویلایی ۱۴۰ متری، داخل شهر، ۱۵ میلیون تومان رهن، ۷۵۰ هزار تومان اجاره.

قیمت رهن و اجاره خانه در بهشهر به چه چیزهایی بستگی دارد؟

خوب است به یاد داشته باشید که قیمت رهن و اجاره خانه در بهشهر به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل عبارتند از:

موقعیت خانه

اینکه خانه موردنظرتان در کدام‌یک از محلات بهشهر واقع شده باشد، تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. بدیهی است خانه ۵۰ متری‌ای که در شمال شهر واقع شده است نسبت به خانه‌ای با همین متراژ در مناطق مرکزی و جنوب شهر قیمت رهن و اجاره‌اش بالاتر است.

اجاره خانه در بهشهر

متراژ

اینکه خانه موردنظرتان چند متر است نیز در قیمت رهن و اجاره‌اش تاثیر دارد. به طور مثال خانه ۵۰ متری در محله اعیان‌نشین بهشهر نسبت به خانه ۱۰۰ متری در همین منطقه قیمت رهن و اجاره‌اش کمتر است.

امکانات خانه

یکی دیگر از شاخص‌های تعیین قیمت رهن و اجاره خانه این است که خانه موردنظرتان چه امکاناتی دارد. حتما شما هم بارها از زبان مشاوران املاک درباره امکانات خانه‌های مختلف از جمله کابینت‌های ام دی اف، کف سرامیک، وسایل سرمایشی و گرمایشی شنیده‌اید. هر چه خانه موردنظرتان امکانات بیشتری داشته باشد، مبلغ بیشتری برای رهن و اجاره‌اش باید کنار بگذارید.

اجاره خانه در بهشهر

متوسط قیمت رهن و اجاره خانه در بهشهر

برای درک بهتر این موضوع که متوسط قیمت رهن و اجاره خانه در بهشهر چقدر است، بر اساس طبقه‌بندی متراژی‌ای که در بالا انجام دادیم، به بررسی می‌پردازیم. گفتنی است، متوسط قیمت اجاره یک خانه ۵۰ متری با امکانات نسبتا خوب و در یک محله تقریبا خوب در بهشهر حدود ۸۰۰ هزار تومان است. این قیمت تبدیل به رهن نیز می‌شود. ممکن است صاحب‌خانه از شما بخواهد که مبلغ ۵، ۶ یا ۷ میلیون تومان را به عنوان رهن بپردازید و مابقی‌اش را به صورت اجاره ماهانه پرداخت کنید. در اینجا خوب است به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر هر ۱ میلیون تومان رهن برابر با ۳۰ هزار تومان اجاره ماهانه است.
همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، عوامل مختلفی بر قیمت رهن و اجاره خانه‌ها تاثیر دارند. به همین دلیل ممکن است یک خانه ۷۰ متری قیمت رهن و اجاره‌اش نسبت به یک خانه ۵۰ متری که در منطقه خوبی واقع شده است و یا امکانات خوبی دارد، کمتر باشد. به طور مثال، یک خانه ۷۰ متری در بهشهر با قیمت ۵ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره آگهی شده است. در حالی که یک خانه ۵۰ متری با قیمت ۶ میلیون تومان رهن و ۶۵۰ هزار تومان رهن به بنگاه سپرده شده است.
برای رهن و اجاره یک خانه تا ۸۰ متر در بهشهر باید مبلغی در حدود ۹۰۰ هزار تومان برای رهن و اجاره در نظر بگیرید. این مبلغ نیز قابل تبدیل به رهن و اجاره است و میزان رهن نیز به توافق طرفین بستگی دارد.
اما متوسط قیمت اجاره خانه تا ۱۱۰ متر در بهشهر حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که قابل تبدیل به رهن نیز است. اما برای رهن خانه‌های بالاتر از متراژ ۱۱۰ متر با امکانات خوب و در مناطق خوب باید قیمت بالاتری را در نظر داشته باشید.

بهترین زمان برای اجاره خانه

شاید شما هم این سوال اساسی برایتان پیش آمده باشد که بهترین زمان برای اجاره خانه چه زمانی است. در پاسخ به این سوال خوب است به نظرات برخی از مشاوران املاک اشاره کنیم. به عقیده آنان بهترین زمان برای اجاره خانه زمانی است که تقاضای کمی وجود دارد.
این قاعده ساده را همیشه به یاد داشته باشید که افزایش تقاضا به بالا رفتن قیمت کالاها و خدمات منجر می‌شود و کاهش تقاضا نیز به کم شدن قیمت‌ها می‌انجامد. به این ترتیب، بهترین زمان اجاره خانه به گفته مشاوران املاک ماه‌های دهم تا دوازدهم هر سال است.
اردیبهشت ماه نیز می‌تواند زمان مناسبی برای رهن و اجاره خانه باشد، زیرا در این ماه نیز تقاضای زیادی وجود ندارد و در نتیجه صاحبان خانه‌ها با قیمت پایین‌ترین خانه‌هایشان را در اختیار شما قرار می‌دهند.
فصل پاییز و زمستان را هم برای رهن و اجاره خانه مدنظر داشته باشید. دلیلش این است که در این فصل بیشتر مستاجران خانه‌های موردنظرشان را اجاره کرده‌اند و در نتیجه تقاضا برای خانه کم است و می‌توانید گزینه‌های مناسبی برای رهن و اجاره پیدا کنید. از سوی دیگر، قدرت چانه‌زنی‌تان با صاحب‌خانه‌ها افزایش می‌یابد. زیرا مشتری برای خانه‌های آن‌ها کم است.

بهترین زمان برای رهن کامل خانه

همان‌طور که می‌دانید افراد زیادی به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که خانه موردنظرشان را به صورت رهن کامل در اختیار داشته باشند. اما در طرف مقابل، صاحب‌خانه‌ها ترجیح می‌دهند که خانه‌شان را اجاره دهند و ماه‌به‌ماه مبلغی را دریافت کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال رهن کامل خانه هستید، با ما همراه شوید تا بیشتر دراین‌باره اطلاعات کسب کنید. گفتنی است که فصل بهار فرصت مناسبی برای شماست که بتوانید خانه موردنظرتان را به صورت رهن کامل در اختیار داشته باشید. دلیلش این است که در این فصل خریداران خانه تلاش دارند که با کمک مبلغی که به صورت رهن از مستاجران می‌گیرند خانه‌دار شوند.
به این ترتیب، در فصل بهار تعداد خانه‌های رهنی در فایل مشاوران املاک افزایش می‌یابد و می‌توانید از میان آن‌ها گزینه موردنظرتان را انتخاب کنید.

مزایای رهن کامل خانه

رهن کامل خانه مزایایی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- پرداخت نکردن اجاره ماهیانه
۲- بازگشت مبلغ رهن به مستاجر پس از اتمام مدت قرارداد
۳- این امکان وجود دارد که موجر مبلغ رهن را خرج کرده باشد و نتواند آن را به شما بازگرداند، بنابراین قدرت چانه‌زنی شما بالاتر می‌رود.

مزایای اجاره خانه

اجاره خانه نیز مزایایی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:
۱- پرداخت ماهانه اجاره و در نتیجه داشتن یک اهرم فشار علیه موجر
۲- پرداخت ماهانه اجاره و عدم نیاز به پرداخت یکجای رهن

 

نکات مهم برای اجاره خانه

اجاره خانه در بهشهر

اگر قصد دارید که خانه‌ای رهن و اجاره کنید به نکاتی که در ادامه می‌آید دقت کنید:
۱- دقت داشته باشید که خانه موردنظرتان تخلیه باشد. خانه‌ای که تخلیه است، مشکلاتش بهتر مشخص می‌شود. از سوی دیگر، برای اسباب‌کشی هم مشکلی نخواهید داشت و لازم نیست که برای تخلیه آن معطل بمانید.
۲- ایمنی ساختمان موضوع مهمی است. با دقت شرایط آسانسور، پله فرار و استحکام ساختمان را به لحاظ ضد زلزله بودن بررسی کنید. به یاد داشته باشید که غفلت در این موضوع می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را برایتان به وجود بیاورد.
۳- حتی‌الامکان خانه‌ای را اجاره کنید که در محله خوبی واقع شده باشد. دسترسی آسان به امکانات و وسایل حمل‌ونقل عمومی یکی از شاخص‌های یک خانه خوب است. از سوی دیگر، دقت داشته باشید که محله موردنظرتان بیش‌ازحد شلوغ نباشد.
۴- به امکانات داخلی ساختمان از جمله سیستم گرمایشی و سرمایشی، آسانسور و… دقت کنید. این امکانات به داشتن آسایش بیشتر شما کمک خواهند کرد.
۵- حتما درباره صاحب‌خانه آینده‌تان از همسایه‌ها پرس‌وجو کنید. زیرا قرار است حداقل یک سال با وی سروکار داشته باشید.
۶- سعی کنید خانه‌ای اجاره کنید که کنتورهای گاز، آب و برقش مجزا باشد. با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی توجه به این موضوع اهمیت زیادی دارد.
۷-آپارتمانی اجاره کنید که تک واحده باشد. به این معنا که در هر طبقه تنها یک واحد وجود داشته باشد. از سوی دیگر، دقت داشته باشید که در ساختمان‌های چند واحدی، درب آپارتمان‌ها روبروی یکدیگر نباشد.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه