بهترین محله های تنکابن برای زندگی کدامند؟


تنکابن یکی از بزرگ‌ترین شهرهای استان مازندران محسوب می‌شود که به علت موقعیت خاص جغرافیای‌اش همواره موردتوجه توریست‌ها و گردشگران بوده است. اگر شما هم قصد خرید خانه در تنکابن را دارید با ما همراه باشید تا علاوه‌بر معرفی مزایای سکونت در تنکابن به بررسی بهترین محله‌های تنکابن برای زندگی بپردازیم.

مزایای زندگی در شهر تنکابن

با توجه به موقعیت جغرافیایی، پیشینه‌ی تاریخی و رونق اقتصاد در تنکابن این شهر انتخاب مناسبی برای سکونت به‌شمار می‌آید. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های شهر تنکابن مرز طویل آن با دریای خزر محسوب می‌شود. علاوه‌براین رود پرآب چشمه کیله شهسوار در این شهر آن را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرده است. به همین دلیل مراکز تفریحی، رفاهی و گردشگری بسیاری در سواحل تنکابن و حاشیه‌ی رودخانه‌ی آن احداث شده که بسیاری از افراد بومی و گردشگران را به خود جذب می‌کند. این ویژگی در کنار مشاغل اصلی مردم تنکابن مانند کشاورزی و صنایع دستی، زمینه‌ی مناسبی برای اشتغال فراهم کرده است. آب‌وهوای گرم، مرطوب و پاکیزه‌ی تنکابن باعث شده بسیاری از افراد به‌ویژه بیماران این شهر را برای سکونت برگزینند. از طرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهر، تنکابن را به منطقه‌ای دوست‌داشتنی برای علاقه‌مندان به تاریخ تبدیل کرده است. با احداث چهار دانشگاه مهم در سال‌های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان و فرهیختگان هر ساله برای آموزش و یادگیری به تنکابن نقل مکان می‌کنند.

محله‌ی بلوار کریم‌آباد

بهترین محله های تنکابن

محله‌ی بلوار کریم‌آباد غربی‌ترین بخش شهر تنکابن است. این محله فاصله‌ی بسیار کمی تا دریا داشته و به همین دلیل طبیعت بسیار شگفت‌انگیزی دارد. محله‌ی بلوار کریم‌آباد بیشتر از بافت روستایی تشکیل شده و ساختمان‌های چند طبقه کم‌تر در آن به‌چشم می‌خورد. زمین‌های کشاورزی و خانه‌های ویلایی عمده‌ی بخش‌های این محله را تشکیل می‌دهند. اگر قصد سکونت در بلوار کریم‌آباد را دارید باید این نکته را درنظر بگیرید که دسترسی چندانی به مراکز خرید نخواهید داشت. بیشتر فروشگاه‌های این محله را رستوران‌ها و فست‌فودها تشکیل می‌دهند. یکی از مزایای سکونت در این محله نزدیکی به ورزشگاه شهید شیرودی تنکابن و استفاده از امکانات و وسایل آن به‌شمار می‌آید. زندگی در این محله بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد سکونت در محله‌ای آرام، خوش آب‌وهوا و سرسبز را دارند.

محله‌ی خیابان فردوسی

یکی از اصلی‌ترین محلات تنکابن، محله‌ی خیابان فردوسی به‌حساب می‌آید. این خیابان از بخش غربی و بافت روستایی تنکابن شروع شده و پس از عبور از مرکز شهر و رودخانه‌ی چشمه کیله شهسوار به بخش شرقی و حومه‌ی شهر می‌رسد. ساکنان این محله به‌ویژه در مرکز شهر به دانشگاه رودکی تنکابن و موسسه‌ی آموزش عالی آیندگان دسترسی دارند. بنابراین زندگی در محله‌ی خیابان فردوسی انتخابی مناسب برای دانشجویان خواهد بود. در محله‌ی خیابان فردوسی ساختمان‌های مسکونی بسیاری قرار دارد و بخش تجاری شهر در سایر محلات ساخته شده است. کنار بافت مسکونی شهر بعضی فروشگاه‌ها برای رفع نیازهای اولیه‌ی ساکنان محله وجود دارد. به‌این‌ترتیب محله‌ی خیابان فردوسی یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی در شهر تنکابن است.

محله‌ی خیابان جمهوری

محله‌ی خیابان جمهوری از خیابان امام خمینی شروع شده و تا میدان وادی امتداد می‌یابد. این محله ترکیبی از بخش مسکونی و تجاری شهر به‌شمار می‌آید. ساختمان‌های مهمی مانند فرمانداری ویژه تنکابن، دادگاه کیفری تنکابن، دادگاه ویژه‌ی انقلاب تنکابن، شعبات بانک‌های گوناگون، مراکز اصلی خرید و… در این محله قرار دارند. یکی از ویژگی‌های محله‌ی خیابان جمهوری دسترسی به سینما انقلاب تنکابن، باشگاه چتربازی، مجتمع‌های تفریحی و… است. در این محله خانه‌های نوساز با اجاره بهای مناسب و اقتصادی برای متقاضیان به اجاره گذاشته شده تا با سکونت در این محله، علاوه‌بر بهره‌مندی از طبیعت و آب‌وهوای خوش تنکابن به مراکز خرید و ساختمان‌های اصلی شهر دسترسی داشته باشند.

محله‌ی ساحل طلایی

بهترین محله های تنکابن

محله‌ی ساحل طلایی در شرقی‌ترین بخش شهر تنکابن قرار دارد. از مزایای سکونت در محله‌ی ساحل طلایی می‌توان به فاصله‌ی کم این محله تا دریا اشاره کرد. محله‌ی ساحل طلایی بخش مسکونی شهر به‌حساب می‌اید و فعالیت‌های تجاری در آن کم‌تر به چشم می‌خورد. این موضوع فرصتی مناسب برای دوست‌داران محیط‌های دنج و خلوت در مورد زندگی در این محله‌ی آرام و کم سروصدا محسوب می‌شود. همچنین به علت قرارگیری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در این محله، دانشجویان می‌توانند برای اجاره‌ی خانه‌ی دانشجویی در ساحل طلایی اقدام کنند. در این بخش از شهر مجتمع‌های تفریحی و توریستی بسیاری ساخته شده تا شرایط مساعدی برای گردشگران و مردم بومی تنکابن فراهم شود.

محله‌ی خیابان تختی

اگر قصد زندگی و خلق کسب‌وکار در محلات مرکز شهر تنکابن را دارید، محله‌ی خیابان تختی یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای امور تجاری خواهد بود. این محله از میدان امام خمینی شروع شده و پس از عبور از میدان تختی به ساحل زیبای تنکابن می‌رسد. بیشتر آپارتمان‌ها و واحدها در محله‌ی تختی فعالیت تجاری دارند. بنابراین به‌ندرت خانه‌ای مسکونی در این محله پیدا خواهید کرد. بیشتر واحدهای تجاری در محله‌ی تختی، فروشگاه‌ها و مغازه‌های صنف مواد غذایی هستند. هرچند بعضی از فروشگاه‌ها در این محله به ارایه خدمات گوناگون می‌پردازند. این محله‌ی کوچک تجاری فضای سبز جذابی داشته و پیوند آن با طبیعت دل‌نشین شمال احساس می‌شود. این محله به رودخانه‌ی کیله شهسوار نزدیک بوده و از طبیعت زیبای حاشیه‌ی رودخانه برخوردار است.

محله‌ی خیابان کشاورز

بهترین محله های تنکابن

محله‌ی خیابان کشاورز از کنارگذر تنکابن شروع شده و تا میدان هفت تیر امتداد می‌یابد. این محله از بخش‌های مرکزی شهر تنکابن به‌شمار می‌آید و خانه‌ها و آپارتمان‌های آن کاربرد مسکونی دارند. ساکنان محله‌ی خیابان کشاورز می‌توانند از طبیعت حاشیه‌ی رودخانه‌ی چشمه کیله شهسوار و مراکز تفریحی اطراف آن لذت ببرند. خانه‌هایی نوساز با امکانات متنوع و متناسب با انواع سلیقه‌ها برای متقاضیان سکونت در تنکابن در خیابان کشاورز قرار دارد. این محله فضایی آرامش‌بخش و خلوت داشته و برای علاقه‌مندان به مناطق دور از هیاهو مناسب است. بنابراین اگر قصد زندگی در محله‌ی خیابان کشاورز را دارید برای رفع نیازهای خود باید به سایر محله‌های دارای مراکز خرید مراجعه کنید.

محله‌ی بلوار شهید شیرودی

محله‌ی بلوار شهید شیرودی از میدان آزادی شروع شده و پس از عبور از میدان شهید شیرودی در نهایت به میدان امام خمینی می‌رسد. ساختمان‌های مهمی مانند اداره‌ی پست تنکابن، شهرداری تاریخی شهسوار، اداره‌ی آموزش و پرورش، سازمان تامین اجتماعی، مراکز خرید مدرن و شعبات بانک‌های مختلف در این محله واقع شده‌اند. بنابراین محله‌ی بلوار شهید شیرودی یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین محلات تنکابن است. این محله با وجود نزدیکی به بخش ساحلی تنکابن، طبیعت و فضای سبز کم‌تری را شامل می‌شود. ویلاهایی با امکانات مختلف و در متراژهای متنوع برای متقاضیان در این محله قرار دارد. عموم این آپارتمان‌ها و ویلاهای لوکس برای گردشگران و توریست‌ها درنظر گرفته شده‌اند.

محله‌ی خیابان علامه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به زندگی در محله‌های شلوغ و پررفت‌وآمد علاقه دارند، بی‌شک محله‌ی خیابان علامه یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. این محله ترکیبی خوش ساخت از بخش مسکونی و بافت تجاری شهر است. وجود مراکز خرید، فروشگاه‌ها و انواع رستوران‌ها تا حدود زیادی شما را از رفت‌وآمد به سایر نقاط شهر بی‌نیاز می‌کند. ساکنان محله‌ی خیابان علامه با مراجعه به بیمارستان تنکابن و درمانگاه شبانه‌روزی مهر سلامت در این محله می‌توانند از بهترین خدمات درمانی و بهداشتی بهره‌مند شوند. سکونت در محله‌ی خیابان علامه انتخابی مناسب برای افرادی است که قصد زندگی و ایجاد کسب‌وکار در شهر تنکابن را دارند.

جمع‌بندی

شهر تنکابن در مجاورت دریای خزر بنا شده و به همین خاطر هرساله گردشگران و توریست‌های زیادی قصد سکونت در این شهر را دارند. علاوه‌بر گردشگران، مردم بومی تنکابن نیز تمایل دارند در بهترین محله‌ی این شهر زندگی کنند. اگر شما هم از علاقه‌مندان به گذران زندگی در محیطی خلوت و دور از هیاهو و شلوغی‌های اجتماعی هستید، به شما زندگی در محله‌های بلوار کریم‌آباد و خیابان کشاورز را پیشنهاد می‌کنیم. بسیاری از افراد نیز زندگی در مرکز شهر و بخش مسکونی آن را ترجیح می‌دهند. چنانچه شما هم از این دسته افراد هستید و تمایلی به وجود فعالیت‌های تجاری در محله‌ی پر رفت‌وآمد زندگی خود ندارید، سکونت در محله‌های خیابان فردوسی، بلوار شهید شیرودی و ساحل طلایی انتخاب مناسبی برای شما است. در غیر این صورت زندگی در محله‌های خیابان جمهوری، خیابان علامه و خیابان تختی تجربه‌ی لذت‌بخشی برایتان خواهد بود. پیش از انتخاب مسکن در شهر تنکابن، بودجه و سلیقه‌ی خود در نوع محله‌ی موردنظر برای زندگی را درنظر بگیرید تا با محدود شدن گزینه‌ها، انتخابی دقیق‌تر و متمرکزتر داشته باشید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه