هزینه خرید خانه در بهشهر چقدر است؟


اگر قصد خرید خانه در بهشهر، این شهر زیبای شمالی را دارید با ما همراه شوید تا اطلاعات خوبی دراین‌باره به دست آورید.

برای خرید خانه در بهشهر چقدر باید بپردازیم؟

اگر می‌خواهید در بهشهر خانه بخرید باید به بدانید که گزینه‌های مختلفی پیش رویتان قرار دارد. حال خودتان باید با توجه به بودجه، سلیقه و شرایط خاصی که دارید نسبت به خرید یکی از آن‌ها اقدام کنید. در ادامه به قیمت برخی از آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی در بهشهر اشاره می‌کنیم.

آپارتمان

۱- آپارتمان ۹۸ متری، داخل شهر، ۳۴۵ میلیون تومان.
۲- آپارتمان ۸۳ متری نوساز، داخل شهر، ۲۳۶ میلیون تومان.
۳- آپارتمان ۱۰۰ متری با وام بانکی، داخل شهر، ۳۱۰ میلیون تومان.

خانه ویلایی

۱- خانه کلنگی، ۳۴۰ متری، قایم، ۳۷۰ میلیون تومان.
۲- خانه ویلایی ۳۰۰ متری، شهیدآباد بالا محله، ۱۳۰ میلیون تومان.
۳- خانه ویلایی ۱۱۵ متری، داخل شهر، ۳۳۵ میلیون تومان.

نکات مهم برای خرید خانه

خرید خانه در بهشهر

اگر قصد خرید خانه دارید باید بدانید که کار مهمی پیش رو دارید و باید با دقت عمل کنید. به یاد داشته باشید که قرار است پول زیادی را بابت خرید خانه بپردازید و سودجویان نیز در کمین هستند تا از غفلت شما نهایت بهره‌برداری را بکنند. بنابراین، با ما همراه باشید و نکاتی را که مطرح می‌کنیم، به دقت مدنظر داشته باشید.

قدم اول

در مرحله اول باید تکلیف یک سری از مسایل را روشن کنید. به طور مثال، باید مشخص کنید که چقدر بودجه دارید و تا چه اندازه می‌خواهید برای خرید خانه هزینه کنید. با این کار به خودتان کمک می‌کنید که وقتتان را برای پیدا کردن خانه‌های گران‌تر یا ارزان‌تر از بودجه خودتان هدر ندهید. همچنین باید مشخص کنید که به دنبال چه خانه‌ای و با چه ویژگی‌هایی می‌گردید. به طور مثال، باید بدانید که خانه ویلایی مدنظرتان هست یا به دنبال آپارتمان می‌گردید. ویژگی‌های داخل خانه نیز مهم است. اگر برایتان حال و پذیرایی بزرگ اهمیت دارد، باید به دنبال خانه‌ای با این شرایط باشید. اما اگر می‌خواهید خانه‌ای بخرید که تعداد اتاق خواب‌های زیادی داشته باشد، باید این موضوع را مدنظر داشته باشید.

قدم دوم

وقتی برای خودتان مشخص کردید که چقدر بودجه دارید و به دنبال چه نوع خانه‌ای هستید، حالا باید آستین‌ها را بالا بزنید و به دنبال گزینه‌های مناسب برای خرید باشید. از شتاب‌زدگی پرهیز کنید. به اندازه کافی وقت بگذارید و پیشنهادهای مختلف را بررسی کنید. از طرق مختلف از جمله پرس‌وجو از آشنایان، جستجوی اینترنتی و مراجعه حضوری به بنگاه‌های مشاور املاک اطلاعات کسب کنید و با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

قدم سوم

وقتی خانه موردنظرتان را انتخاب کردید و خواستید قرارداد منعقد کنید باید با هوشیاری کامل اقدام کنید و مسایل حقوقی را مدنظر داشته باشید. از جمله توصیه‌هایی که به شما داریم این است که حتما قولنامه را در بنگاه مشاور املاک منعقد کنید و از تنظیم قولنامه به صورت دستی و در خارج از بنگاه پرهیز کنید. بعد از انعقاد قرارداد حتما از بنگاه کدرهگیری دریافت کنید. از سوی دیگر، توجه داشته باشید که همراه با فروشنده به صورت قدم به قدم در معامله پیش بروید. به طور مثال، از پرداخت کامل وجه قبل از سند زدن اجتناب کنید.

کجای بهشهر خانه نخریم؟

برای اینکه خانه خوبی بخرید و در آن آرامش را تجربه کنید باید به نکاتی که در ادامه می‌آید دقت داشته باشید. در ادامه مطرح می‌کنیم که چه نوع خانه‌هایی را نباید بخرید.

کنار اماکن شلوغ خانه نخرید

همان‌طور که می‌دانید برخی محل‌ها مانند سینما، بیمارستان، مدرسه، مراکز فرهنگی و… جزو محل‌های شلوغ به شمار می‌روند و خریدن خانه در کنار آن‌ها اشتباه محض است. فرض کنید که صبح است و به هر دلیلی می‌خواهید تا ساعت ۸ یا ۹ صبح بخواهید، اما اگر خانه‌تان کنار مدرسه باشد، ساعت ۷ صبح با صدای بلندگوی مراسم صبحگاهی از خواب ناز خواهید پرید. بیمارستان‌ها نیز اماکن شلوغی هستند و خریدن خانه در کنار آن‌ها کار عاقلانه‌ای نیست.

خرید خانه در بهشهر

کنار اتوبان و راه‌آهن خانه نخرید

اتومبیل‌هایی که از اتوبان تردد می‌کنند و قطارهایی که تلاش دارند با سرعت مسافران را به مقصد برسانند، سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند. از گرفتن خانه در کنار آن‌ها پرهیز کنید. به ویژه صدای کرکننده بوق قطار برایتان دردسرساز خواهد شد!

در مناطق پرت خانه نخرید

یکی از مهم‌ترین عوامل برای داشتن آرامش این است که بتوانید به سرعت خودتان را به تسهیلات رفاهی مانند بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی و… برسانید. زندگی کردن در مناطق پرت با وجود داشتن اتومبیل برایتان طاقت‌فرسا خواهد بود.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه