قیمت اجاره‌ ی یک آپارتمان ۹۰ متری در تنکابن چقدر است؟


تنکابن یکی از شهرستان‌های استان مازندران است که به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی ویژه مانند طبیعت بکر، آب‌وهوای سالم، مجاورت با دریای مازندران، زمین‌های کشاورزی متعدد، جاذبه‌های گردشگری و… شرایط اقتصادی بسیار خوبی دارد. رونق اقتصادی این شهر نسبت به سایر شهرهای شمالی باعث شده است عده‌ی بسیار زیادی نه برای تفریح و گردش، بلکه برای اشتغال به این منطقه عزیمت کنند. به همین دلیل همیشه تعداد زیادی از افراد در این شهر به دنبال اجاره‌ی خانه‌ای مناسب در تنکابن هستند. طبیعی است که محبوبیت بسیار زیاد تنکابن باعث شده پیدا کردن خانه در این منطقه کمی دشوار به نظر برسد. به همین دلیل ما در قالب یک مطلب علاوه بر ارائه‌ی نکاتی برای اجاره‌ی خانه در تنکابن، قیمت اجاره‌ی خانه‌هایی با متراژ متوسط حدود ۹۰ متر را در این شهر بررسی کرده‌ایم. چراکه یک خانه‌ی ۹۰ متری برای اغلب خانواده‌های سه الی پنج نفره مناسب خواهد بود. اگر شما هم در صدد اجاره‌ی خانه‌ای با همین حدود مساحت در تنکابن هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌ی این مطلب را از دست ندهید. چراکه با توجه به این مطلب، پیش از هر اقدامی برای سکونت در تنکابن خواهید فهمید دست‌کم به چه مبلغی برای اجاره‌ی یک خانه نیاز خواهید داشت و با آگاهی بیشتری دست به کار خواهید شد.

نکات مهم اجاره‌ی آپارتمان در تنکابن

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد هر منطقه، هنگام اجاره‌ی خانه باید به نکات خاصی توجه شود. این موضوع درباره‌ی تنکابن نیز صادق است. در صورتی که قصد اجاره‌ی خانه در تنکابن را دارید بهتر است روی وجود بعضی امکانات در خانه اصرار داشته باشید. برای مثال وجود پنجره‌های دوجداره اهمیت زیادی برای خانه‌های تنکابن دارد. چراکه هوای نیمه‌ی اول سال در تنکابن شرجی و هوای نیمه‌ی دوم بسیار سرد است. بهترین راه برای فرار از تاثیرات چنین آب‌وهوایی وجود پنجره‌های دوجداره خواهد بود. همچنین بارندگی‌های فصلی در تنکابن میزان قابل توجهی دارد. پیش از اجاره‌ی خانه بهتر است درز همه‌ی پنجره‌ها و سقف خانه رابررسی کنید. چراکه در صورت وجود هرگونه مشکل در درب، پنجره یا سقف با شروع بارندگی احتمال ورود آب به خانه‌ی شما زیاد خواهد بود. علاوه براین بهتر است سراغ خانه‌های دارای کولر گازی بروید. کولر گازی نسبت به کولر آبی برای هوای شرجی تنکابن انتخاب بهتری خواهد بود. توجه به همین نکات ساده کنار در نظر داشتن امکاناتی مانند پارکینگ، انباری و… دید بسیار خوبی به شما داده و باعث می‌شود انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

آپارتمان ۹۰ متری در تنکابن

قیمت اجاره‌ی خانه در تنکابن

تنکابن یکی از شهرهای پرجمعیت شمالی است. به همین دلیل طبیعی است که قیمت اجاره‌ی آپارتمان و خانه در تنکابن نسبت به اغلب شهرهای مازندران گران‌تر باشد. در این بخش قیمت خانه‌های ۹۰ متری در محله‌های مختلف تنکابن را بررسی خواهیم کرد.

خیابان فردوسی شرق

این محله از مناطق بسیار سرسبز تنکابن محسوب می‌شود. یک خانه‌ی ۹۰ متری نوساز در این محل مجهز به دو اتاق خواب، آسانسور، پارکینگ و انباری که از نظر امکانات معمول شرایط مناسبی دارد، با قیمت ۶۰ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ماهانه یک میلیون تومان برای اجاره در نظر گرفته شده است. این در حالی است که خانه‌ی نوساز دیگری با متراژ ۹۰ متر و دو اتاق خواب در این منطقه با همین امکانات پارکینگ، انباری و آسانسور مبلغی برابر با ۵۵ میلیون تومان پیش و اجاره یک میلیون تومان دارد. همچنین یک خانه‌ی ۸۸ متری دو خواب پنج ساله در فردوسی شرق با پارکینگ و انباری با مبلغ ۵۰ میلیون پیش و اجاره ماهانه یک میلیون و صد هزار تومان برای اجاره آماده است.

اداره‌ی برق

این منطقه از مراکز شهر تنکابن به شمار می‌آید که دسترسی به فروشگاه‌های مختلف و مسیرهای اصلی از آن بسیار آسان است. علاوه براین محله‌ی اداره‌ی برق از امن‌ترین محله‌های تنکابن است. چراکه به دلیل قرارگیری در مرکز شهر شرایط مناسب‌تری دارد. یک خانه ۸۸ متری نوساز در یکی از شهرک‌های این منطقه با دو اتاق خواب، پارکینگ و انباری قیمتی برابر با ۵۵ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ماهانه یک میلیون تومان دارد. این خانه که در طبقه‌ی دوم یک ساختمان واقع شده است، از نظر مسافت فاصله کمی تا دریا دارد.

میدان هفت تیر

میدان هفت تیر یکی از محله‌های مرکزی تنکابن محسوب می‌شود که دسترسی به امکانات و مراکز مختلف را برای افراد آسان کرده است. از دیگر خانه‌های حدود ۹۰ متر در تنکابن می‌توان به خانه‌ای ۸۷ متری حوالی میدان هفت تیر تنکابن اشاره کرد. این خانه که در طبقه‌ی سوم واقع شده با قدمت حدود ۳ سال دارای دو اتاق خواب، پارکینگ و آسانسور است. شما می‌توانید با پرداخت ۴۰ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان این خانه را اجاره کنید.

شهرود

این منطقه نسبت به محله‌های مرکزی شهر قیمت پایین‌تری دارد و در صورتی که بودجه‌ی کمی برای اجاره‌ی خانه دارید، انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. البته ارزانی خانه‌ها مانعی برای دسترسی به امکانات و مراکز مختلف نیست و شما می‌توانید با سکونت در این محله به راحتی به همه‌ی نقاط شهر دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال یک خانه‌ی ۹۰ متری ۱۰ ساله در این منطقه با دو اتاق خواب، پارکینگ و انباری مبلغی در حدود ۱۰ میلیون تومان برای پیش و اجاره‌ی ماهانه یک میلیون تومان دارد. علت ارزانی این خانه را می‌توان در قدمت ساختمان و منطقه آن دانست.

خیابان جمهوری

خیابان جمهوری یکی از خیابان‌های قدیمی تنکابن محسوب می‌شود که نزدیک پارک مرکزی شهر قرار گرفته است. قدمت زیاد این خیابان باعث شده است در دراز مدت خانه‌هایی با متراژها و قدمت‌های مختلف در این خیابان ساخته شود. یک خانه‌ی ۹۰ متری با قدمت ۵ ساله در این منطقه دارای دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری، درب ریموت، شومینه و شوفاژ مبلغی برابر با ۱۰ میلیون تومان برای ودیعه و پرداخت ماهانه یک میلیون تومان دارد. از دیگر خانه‌های این منطقه می‌توان به خانه‌ای ۸۹ متری با قدمت ۱۵ سال در طبقه‌ی دوم یک ساختمان اشاره کرد. این خانه با دو اتاق خواب، پارکینگ و انباری مبلغ ۹ میلیون تومان پیش پرداخت و ماهانه ۹۰۰ هزار تومان دارد.

خیابان کریم آباد

این منطقه از خیابان‌های گران قیمت و سرسبزتر تنکابن محسوب می‌شود که خانواده‌های قدیمی زیادی در آن ساکن هستند. این خیابان همچنین فروشگاه‌های مختلفی دارد و ساکنان برای تامین مایحتاج روزانه محدودیتی ندارند. یک خانه‌ی ۸۸ متری ۱۰ سال ساخت واقع در طبقه‌ی دوم مجهز به دو اتاق خواب، انباری و پارکینگ مبلغی برابر با ۲۰ میلیون تومان برای پیش و کرایه‌ی ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دارد.

بلوار گلین مقدم

این خیابان یکی از نزدیک‌ترین خیابان‌ها به دریا است. به همین دلیل اغلب ساکنان آن صدای امواج دریا را به وضوح خواهند شنید. مجاورت با دریا باعث شده خیابان گلین مقدم محبوبیت بیشتری بین خیابان‌های تنکابن داشته باشد. قیمت اجاره‌ی یک خانه‌ی ۹۰ متری در این بلوار برابر با ۶۰ میلیون تومان پیش پرداخت و کزایه‌ی ماهانه یک میلیون تومان است. این خانه‌ی ۵ سال ساخت دو اتاق، پارکینگ و انباری دارد. همچنین خانه‌ی مورد نظر در طبقه‌ی ششم واقع شده و فاقد آسانسور است.

فرمانداری

از دیگر محله‌های تنکابن می‌توان به منطقه‌‍ی فرمانداری اشاره کرد. یک خانه‌ی ۸۹ متری دو خوابه در طبقه‌ی اول ساختمانی در محله‌ی فرمانداری تنکابن قیمتی برابر با ۴۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۹۰۰ هزار تومان دارد. این خانه به دو اتاق خواب، پارکینگ و انباری مجهز بوده و فاقد آسانسور است. البته با توجه به اینکه این خانه در طبقه‌ی اول واقع شده است، نیاز به وجود آسانسور چندان احساس نمی‌شود.

آپارتمان ۹۰ متری در تنکابن

خیابان علامه

این خیابان هم یکی از خیابان‌های شلوغ تنکابن است که بافت تجاری اداری بیشتری دارد. به طوری که چند کلینیک و درمانگاه و فروشگاه‌های مختلفی در آن دایر هستند. به همین دلیل سکونت در آن می‌تواند دسترسی شما به مراکز مختلف را آسان کند. یک خانه‌ی ۹۰ متری در این خیابان ۱۵ سال ساخت، با دو اتاق خواب و پارکینگ قیمتی برابر با ۵۵ میلیون تومان برای اجاره و پرداخت ماهانه یک میلیون تومان دارد. این خانه که در طبقه‌ی چهارم واقع شده فاقد آسانسور است. به همین دلیل سکونت در آن ممکن است کمی سخت باشد.

بلوار شیرودی

یکی از خیابان‌هایی که در امتداد دریا قرار گرفته است، خیابان شیرودی تنکابن نام دارد. این خیابان مسیر اصلی افراد برای تردد به دریا است. یک خانه‌ی ۹۰ متری نوساز در خیابان شیرودی با دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری، آسانسور و حیاط که در طبقه‌ی سوم واقع شده است مبلغی در حدود ۶۵ میلیون تومان برای ودیعه و ماهانه یک میلیون تومان کرایه دارد. دلیل گران‌تر بودن این خانه نسبت به هم رده‌ها را می‌توان در حیاط ساختمان و مجاورت با دریا دانست.

خیابان انقلاب

این خیابان که نزدیک جاده‌ی ساحلی تنکابن قرار گرفته، یکی از مناطق تفریحی تنکابن است. چراکه رستوران‌ها و کافه‌های مختلفی در این خیابان دایر شده است. خانه‌ای با متراژ ۹۳ متر در خیابان انقلاب تنکابن، ۴ سال ساخت، با دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری و آسانسور برای اجاره در نظر گرفته شده است. برای اجاره‌ی این واحد مسکونی باید ۷۰ میلیون تومان پیش و ماهانه یک میلیون تومان پرداخت کنید.
پیدا کردن خانه‌ی ۹۰ متری در تنکابن کار دشواری نیست. برای این منظور کافی است به خوبی در محله‌های مختلف تنکابن جستجو کنید تا خانه‌ی دلخواه خود را بیابید. از دیگر نکات مهم هماهنگی کامل بین قیمت خانه‌ها در مناطق مختلف تنکابن است. به طور تقریبی تفاوت زیادی بین خانه‌ها در مناطق مختلف تنکابن نیست و شما می‌توانید بدون نگرانی از نوسان قیمت در محله‌های گوناگون تنکابن منطقه‌ی دلخواه خود برای اجاره‌ی خانه را انتخاب کنید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه