بهترین مناطق بابلسر برای زندگی کدامند؟


بابلسر یکی از شهرهای ساحلی و شمالی ایران است. این شهر بین دریای مازندران و رشته‌کوه البرز قرار گرفته است. مجاورت این شهر با دریا و کوه کافی است که شهری سرسبز و خوش آب‌وهوا داشته باشیم. حال اگر می‌خواهید با بهترین مناطق بابلسر برای زندگی بیشتر آشنا شوید، با ما همراه شوید و مطلب پیش رو را بخوانید.

بهترین مناطق بابلسر برای زندگی

بابلسر مناطق مختلفی دارد و هر کدام از این مناطق نیز ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. در ادامه برخی از بهترین محلات این شهر برای زندگی معرفی می‌شود.

منطقه صفاییه

منطقه صفاییه در شهر بابلسر به سمت نور (فریدون‌کنار) قرار گرفته است. شهرک ساحلی دریاکنار روبروی خیابان ورودی اصلی این منطقه قرار دارد. گفتنی است، صفاییه موازی منطقه اجاکسر است.

ویژگی‌های منطقه صفاییه

۱- از جمله ویژگی‌های این منطقه می‌توان به ویلایی بودن بافت آن اشاره کرد. در این منطقه بیشتر خانه‌ها به صورت ویلایی هستند و کمتر آپارتمان در آن یافت می‌شود.
۲- غیربومی بودن ساکنان این منطقه نیز از دیگر ویژگی‌های آن است.
۳- بیشتر ویلاهای این منطقه نوساز هستند و بعد از سال ۹۰ ساخته شده‌اند.

خیابان شریعتی

بهترین مناطق بابلسر

شریعتی جزو بهترین خیابان‌های بابلسر به شمار می‌رود و محلی مناسب برای سکونت به شمار می‌رود. این خیابان فاصله کمی تا دریا و رودخانه‌ی زیبای بابلسر دارد.

خیابان امیرمازندرانی

از دیگر خیابان‌های خوب بابلسر می‌توان به خیابان امیرمازندرانی اشاره کرد. برای خرید خانه در این خیابان باید پول بیشتری نسبت به محلات دیگر بپردازید.

خیابان ولیعصر

خیابان ولیعصر بابلسر نیز محلی مناسب برای زندگی به شمار می‌رود. اگر قصد خرید خانه در بابلسر را دارید می‌توانید روی این محله نیز حساب کنید.

منطقه اجاکسر

این منطقه روبروی منطقه صفاییه واقع شده است و محلی مناسب برای زندگی به شمار می‌رود. اگر به بافت روستایی علاقه دارید، ویلاهای زیبای این منطقه خوش آب‌وهوا می‌توانند گزینه‌های خوبی برایتان باشند.

قیمت خرید خانه در بابلسر

۱- آپارتمان ۸۰ متری، سرخرود، ۶۵۰ میلیون تومان.
۲- آپارتمان ۱۰۷ متری، سرخرود، ۸۰۰ میلیون تومان.
۳- آپارتمان ۱۴۰ متری، خیابان شریعتی، ۶۲۰ میلیون تومان.

رهن و اجاره

۱- آپارتمان ۷۵ متری، داخل شهر، ۴۵ میلیون تومان رهن.
۲- آپارتمان ۶۰ متری، سرخرود، ۶۰ میلیون تومان رهن.
۳- آپارتمان ۱۲۰ متری دوبلکس، شهدا محله، ۲۰ میلیون تومان رهن، ۱ میلیون تومان اجاره.

نکات حقوقی مهم در خرید خانه

همان‌طور که می‌دانید خرید خانه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر انسانی در طول زندگی‌اش انجام می‌دهد. تصمیم‌گیری درباره این موضوع نیاز به توجه زیادی دارد. در ادامه برخی مسایل حقوقی مهم را برایتان شرح می‌دهیم تا با رعایت آن‌ها شرایط را برای بهره‌برداری سودجویان مهیا نکنید.

مبایعه‌نامه چیست؟

مبایعه‌نامه اصطلاح حقوقی قول‌نامه است. مبایعه‌نامه و قولنامه قراردادی است که بنگاه مشاور املاک آن را تنظیم می‌کند و به امضای خریدار و فروشنده می‌رسد. گفتنی است، جزئیات قرارداد، شیوه‌ی نقل‌وانتقال سند، شیوه‌ی پرداخت هزینه‌ها و سایر جزئیات به صورت شفاف در این قرارداد قید می‌شود.

آیا مبایعه‌نامه همان سند است؟

پاسخ این سوال منفی است. در واقع مبایعه‌نامه یک قرارداد شخصی است که توسط بنگاه نوشته می‌شود و با سند فرق دارد. توجه داشته باشید که صرف داشتن مبایعه‌نامه باعث نمی‌شود که شما صاحب یک ملک به حساب بیایید. شما باید بتوانید ثابت کنید که به عنوان خریدار تمام تعهدات خود را در راستای انجام کامل معامله، انجام داده‌اید.

چه ضرورتی دارد که قرارداد را در بنگاه مشاور املاک تنظیم کنیم؟

برخی از افراد به خاطر کاستن از هزینه‌های تنظیم قرارداد در بنگاه مشاور املاک، این کار را به صورت شخصی و در خارج از بنگاه انجام می‌دهند. خوب است بدانید که این کار مخاطرات زیادی برایتان در پی خواهد داشت. زیرا بنگاه مشاور املاک به صورت قانونی وظیفه تنظیم قراردادهای خریدوفروش را بر عهده دارد و در صورتی که این قرارداد را در خارج از بنگاه منعقد کنید، در آینده نمی‌توانید از آن در محاکم حقوقی استفاده کنید. به عبارت دیگر، قراردادی که در بنگاه منعقد می‌شود دارای بار حقوقی است اما قراردادهایی که میان طرفین و خارج از بنگاه منعقد می‌شود فقط بین خودشان معتبر است.

کد رهگیری چیست و دریافت آن چه ضرورتی دارد؟

کد رهگیری همان کدی است که پس از اتمام عملیات خرید خانه به خریدار داده می‌شود. این کد بار حقوقی دارد و نشان می‌دهد که معامله شما در سامانه ثبت شده است. گفتنی است، بر اساس مصوبات قانونی از سال ۸۷ به بعد باید تمامی معاملات در دفاتر ثبت اسناد رسمی کشور ثبت شوند و کد رهگیری به خریداران داده شود. در صورتی که این کد را دریافت نکنید، ممکن است در آینده مشکلاتی برای احراز مالکیت شما پیش بیاید.

مزایای دریافت کد رهگیری عبارتند از:

• اطمینان از این موضوع که مشاور املاک موردنظر ما دارای مجوز از اتحادیه است.
• جلوگیری از فروش یک ملک به چند نفر.
هم‌زمانی معامله
یکی دیگر از موضوعات حقوقی که باید به آن توجه کافی داشته باشید، هم‌زمانی معامله است. منظور این است که دو طرف معامله با یکدیگر و قدم به قدم در راستای اجرایی کردن معامله پیش بروند. به عبارت دیگر، طرفین باید در هر مرحله میزان مشابهی از تعهداتشان را انجام دهند. به طور مثال، هرگز در ابتدا وجه را به صورت تمام و کمال به فروشنده پرداخت کنید. در این صورت ممکن است او از زدن سند به نام شما اجتناب کند و مشکلات عدیده‌ای برایتان پیش بیاید. در طرف مقابل هم این موضوع صادق است. اگر فروشنده هستید، در همان ابتدا و قبل از اینکه مبلغی را از طرف مقابل دریافت کنید نسبت به زدن سند به نام طرف مقابل اقدام نکنید.

یک خانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین مناطق بابلسر

قیمت مناسب

این معیار نسبی است و برای هر کسی با دیگری فرق دارد. به این معنا که ممکن است یک خانه ۱۰۰ میلیون تومانی برای شما معقول و مقرون به صرفه باشد اما برای فرد دیگری که درآمد کمتری دارد، مناسب نباشد. بنابراین، باید دقت کنید که خانه موردنظرتان با بودجه شما سازگاری داشته باشد. اگر تنها ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید خانه کنار گذاشته‌اید، یک خانه ۳۷۰ میلیون تومانی برایتان مناسب نخواهد بود.

پاسخگویی به نیازهای خانواده

یک خانه خوب، خانه‌ای است که بتواند به نیازهای اهالی خانواده پاسخ دهد. به طور مثال، اگر داشتن اتاق‌خواب‌های مجزا برایتان اهمیت دارد، خانه‌ای برای شما خوب است که دارای اتاق‌خواب‌های زیادی باشد. اما اگر داشتن پذیرایی بزرگ برایتان اهمیت دارد، خانه‌ای برایتان مناسب است که به این نیازتان پاسخ دهد.

دسترسی به امکانات رفاهی

یکی دیگر از ویژگی‌های یک خانه خوب این است که دسترسی خوبی به امکانات رفاهی مختلف داشته باشد. شاید تصور کنید که امروزه همه خانواده‌های اتومبیل شخصی دارند و دسترسی به امکانات رفاهی زیاد اهمیتی ندارد. اما سخت در اشتباهید، با وجود اتومبیل شخصی نیز این معیار اهمیت زیادی دارد.

آسایش و آرامش

خانه‌ای خوب است که در آن آرامش داشته باشید. خانه‌هایی که در مناطق شلوغ و پردردسر واقع شده‌اند، گزینه‌های خوبی برایتان نخواهند بود. به عنوان مثال، خانه‌هایی که در مجاورت اتوبان‌ها هستند، مناسب نیستند.

چطور یک خانه خوب پیدا کنیم؟

روش‌های مختلفی برای پیدا کردن یک خانه خوب وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به آنچه در زیر می‌آید، اشاره کرد:

پرس‌وجو از اقوام و خویشان

شاید در میان دوستان، اقوام و خویشانتان افرادی باشند که به تازگی خانه خریده باشند. آن‌ها احتمالا اطلاعات خوبی دارند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین مناطق بابلسر

جستجوی اینترنتی

خوشبختانه امروزه می‌توانید درباره همه چیز در اینترنت اطلاعات کسب کنید. شناخت محلات مختلف یک شهر و اطلاع از قیمت خانه‌ها نیز موضوعی است که می‌توانید درباره آن اطلاعات خوبی در اینترنت به دست آورید.

مراجعه حضوری

استفاده از اطلاعات آشنایان و جستجوی اینترنتی دلیل نمی‌شود که خودتان به صورت حضوری به مشاورین املاک مراجعه نکنید. در نهایت خودتان باید به این بنگاه‌ها مراجعه کنید و درباره قیمت خانه‌ها و شرایط دیگر آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

جمع‌بندی

خرید خانه موضوع مهمی است و باید برای آن به اندازه کافی وقت بگذارید. برای اینکه یک خانه خوب بخرید در وهله اول باید پرس‌وجوی مفصلی داشته باشید و اطلاعات کافی به دست آورید. از سوی دیگر، درباره مسایل حقوقی نیز باید آگاهی داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه