تخمین هزینه ی خرید خانه در شهرستان بهشهر


بهشهر یکی از شهرهای شمالی ایران است. این شهر آب‌وهوای خوبی دارد و سالانه مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند. اگر قصد خرید خانه در بهشهر را دارید با ما همراه شوید تا اطلاعات خوبی دراین‌باره به دست آورید.

مزایا و معایب آپارتمان و خانه ویلایی

امروزه خانه‌های مسکونی در دو سبک آپارتمانی و ویلایی در دسترس هستند. هر کدام از آن‌ها مشکلات و مزایای خودشان را دارند. برخی از مردم به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که در خانه آپارتمانی زندگی کنند و بعضی نیز تمایل دارد خانه ویلایی داشته باشند. در ادامه به برخی از این مزایا و معایب اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

مزایای آپارتمان‌نشینی

۱- بهره‌مندی از امکانات رفاهی

جالب است بدانید که مجتمع‌های مسکونی جدید تسهیلات ویژه‌ای را در اختیار ساکنان قرار می‌دهند. از جمله این امکانات می‌توان به مغازه، سالن ورزش، استخر، باغ، تسهیلات شستشوی لباس و… اشاره کرد.

۲- امنیت بیشتر

معمولا مجتمع‌های مسکونی بزرگ نگهبان دارند. بنابراین، به لحاظ امنیتی مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد و نظارت بیست و چهار ساعته ای بر خانه شما حکم‌فرما خواهد بود.

۳- کاهش هزینه‌ها

یکی از مهم‌ترین دلایلی که برخی از افراد ترجیح می‌دهند در آپارتمان زندگی کنند، کاهش هزینه‌ها است. به یاد داشته باشید که هزینه خرید یک خانه ویلایی مستقل نسبت به یک واحد آپارتمان کمتر است. از سوی دیگر، هزینه نگهداری خانه ویلایی نیز نسبت به آپارتمان بیشتر است.

۴- سبک زندگی مدرن

به طور کلی می‌توان آپارتمان‌نشینی را نمادی از زندگی مدرن دانست. همان‌طور که می‌دانید در گذشته بیشتر مردم در خانه‌های مستقل زندگی می‌کردند، اما اکنون زندگی آپارتمان‌نشینی جایگزین آن شده است. در آپارتمان‌ها معمولا سطح فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی افراد به دلیل دسترسی به مراکز مربوطه افزایش می‌یابد.

۵- ارتباطات نزدیک‌تر

اگر اهل برقراری ارتباط با دیگران باشید، آپارتمان‌ها شرایط بهتری را برایتان به وجود می‌آورند تا بتوانید با همسایگانتان معاشرت داشته باشید.

مزایای خانه ویلایی

۱- استقلال

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خانه ویلایی این است که شما استقلال دارید و نیازی نیست که به خاطر مسایل مختلف از جمله شارژ ساختمان و برق راهرو و… با دیگران ارتباطی داشته باشید.

۲- فضای باز

خانه‌های ویلایی معمولا نسبت به آپارتمان‌ها بزرگ‌تر هستند و فضای بیشتری در اختیار اعضای خانواده قرار دارد. به ویژه برای پارک اتومبیل با مشکلی مواجه نمی‌شوید.

۳- صفا و صمیمیت

خانه‌های ویلایی معمولا حیاط دار هستند و تداعی‌کننده خانه مادربزرگ‌ها. این خانه‌ها صفا و صمیمیت بیشتری نسبت به آپارتمان‌ها به اهالی خانواده منتقل می‌کنند.

برای خرید خانه در بهشهر چقدر باید بپردازیم؟

خرید خانه در بهشهر

اگر می‌خواهید در بهشهر خانه بخرید باید به بدانید که گزینه‌های مختلفی پیش رویتان قرار دارد. حال خودتان باید با توجه به بودجه، سلیقه و شرایط خاصی که دارید نسبت به خرید یکی از آن‌ها اقدام کنید. در ادامه به قیمت برخی از آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی در بهشهر اشاره می‌کنیم.

آپارتمان

فروش

۱- آپارتمان ۹۸ متری، داخل شهر، ۳۴۵ میلیون تومان.
۲- آپارتمان ۸۳ متری نوساز، داخل شهر، ۲۳۶ میلیون تومان.
۳- آپارتمان ۱۰۰ متری با وام بانکی، داخل شهر، ۳۱۰ میلیون تومان.

رهن و اجاره

۱- آپارتمان ۷۰ متری، داخل شهر، ۵ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره.
۲- آپارتمان دوبلکس ۱۰۰ متری، داخل شهر، ۲۵ میلیون تومان رهن، ۶۰۰ هزار تومان اجاره.
۳- آپارتمان تجاری مسکونی ۱۰۰ متری، خیابان امام، ۵ میلیون تومان رهن، ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره.

خانه ویلایی

فروش

۱- خانه کلنگی، ۳۴۰ متری، قایم، ۳۷۰ میلیون تومان.
۲- خانه ویلایی ۳۰۰ متری، شهیدآباد بالا محله، ۱۳۰ میلیون تومان.
۳- خانه ویلایی ۱۱۵ متری، داخل شهر، ۳۳۵ میلیون تومان.

رهن و اجاره

۱- خان ویلایی ۱۲۰ متری، خیابان رجایی، ۳۰ میلیون تومان رهن، ۱ میلیون تومان اجاره.
۲- خانه ویلایی ۱۹۴ متری، داخل شهر، ۲۰ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره.
۳- خانه ویلایی ۸۵ متری، خیابان مهدیه، ۵ میلیون تومان رهن، ۳۵۰ هزار تومان اجاره.

نکات مهم برای خرید خانه

اگر قصد خرید خانه در بهشهر را دارید باید بدانید که کار مهمی پیش رو دارید و باید با دقت عمل کنید. به یاد داشته باشید که قرار است پول زیادی را بابت خرید خانه بپردازید و سودجویان نیز در کمین هستند تا از غفلت شما نهایت بهره‌برداری را بکنند. بنابراین، با ما همراه باشید و نکاتی را که مطرح می‌کنیم، به دقت مدنظر داشته باشید.

قدم اول

در مرحله اول باید تکلیف یک سری از مسایل را روشن کنید. به طور مثال، باید مشخص کنید که چقدر بودجه دارید و تا چه اندازه می‌خواهید برای خرید خانه هزینه کنید. با این کار به خودتان کمک می‌کنید که وقتتان را برای پیدا کردن خانه‌های گران‌تر یا ارزان‌تر از بودجه خودتان هدر ندهید. همچنین باید مشخص کنید که به دنبال چه خانه‌ای و با چه ویژگی‌هایی می‌گردید. به طور مثال، باید بدانید که خانه ویلایی مدنظرتان هست یا به دنبال آپارتمان می‌گردید. ویژگی‌های داخل خانه نیز مهم است. اگر برایتان حال و پذیرایی بزرگ اهمیت دارد، باید به دنبال خانه‌ای با این شرایط باشید. اما اگر می‌خواهید خانه‌ای بخرید که تعداد اتاق خواب‌های زیادی داشته باشد، باید این موضوع را مدنظر داشته باشید.

خرید خانه در بهشهر

قدم دوم

وقتی برای خودتان مشخص کردید که چقدر بودجه دارید و به دنبال چه نوع خانه‌ای هستید، حالا باید آستین‌ها را بالا بزنید و به دنبال گزینه‌های مناسب برای خرید باشید. از شتاب‌زدگی پرهیز کنید. به اندازه کافی وقت بگذارید و پیشنهادهای مختلف را بررسی کنید. از طرق مختلف از جمله پرس‌وجو از آشنایان، جستجوی اینترنتی و مراجعه حضوری به بنگاه‌های مشاور املاک اطلاعات کسب کنید و با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

قدم سوم

وقتی خانه موردنظرتان را انتخاب کردید و خواستید قرارداد منعقد کنید باید با هوشیاری کامل اقدام کنید و مسایل حقوقی را مدنظر داشته باشید. از جمله توصیه‌هایی که به شما داریم این است که حتما قولنامه را در بنگاه مشاور املاک منعقد کنید و از تنظیم قولنامه به صورت دستی و در خارج از بنگاه پرهیز کنید. بعد از انعقاد قرارداد حتما از بنگاه کدرهگیری دریافت کنید. از سوی دیگر، توجه داشته باشید که همراه با فروشنده به صورت قدم به قدم در معامله پیش بروید. به طور مثال، از پرداخت کامل وجه قبل از سند زدن اجتناب کنید.

کجا خانه نخریم؟

برای اینکه خانه خوبی بخرید و در آن آرامش را تجربه کنید باید به نکاتی که در ادامه می‌آید دقت داشته باشید. در ادامه مطرح می‌کنیم که چه نوع خانه‌هایی را نباید بخرید.

کنار اماکن شلوغ خانه نخرید

همان‌طور که می‌دانید برخی محل‌ها مانند سینما، بیمارستان، مدرسه، مراکز فرهنگی و… جزو محل‌های شلوغ به شمار می‌روند و خریدن خانه در کنار آن‌ها اشتباه محض است. فرض کنید که صبح است و به هر دلیلی می‌خواهید تا ساعت ۸ یا ۹ صبح بخواهید، اما اگر خانه‌تان کنار مدرسه باشد، ساعت ۷ صبح با صدای بلندگوی مراسم صبحگاهی از خواب ناز خواهید پرید. بیمارستان‌ها نیز اماکن شلوغی هستند و خریدن خانه در کنار آن‌ها کار عاقلانه‌ای نیست.

کنار اتوبان و راه‌آهن خانه نخرید

اتومبیل‌هایی که از اتوبان تردد می‌کنند و قطارهایی که تلاش دارند با سرعت مسافران را به مقصد برسانند، سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند. از گرفتن خانه در کنار آن‌ها پرهیز کنید. به ویژه صدای کرکننده بوق قطار برایتان دردسرساز خواهد شد!

در مناطق پرت خانه نخرید

یکی از مهم‌ترین عوامل برای داشتن آرامش این است که بتوانید به سرعت خودتان را به تسهیلات رفاهی مانند بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی و… برسانید. زندگی کردن در مناطق پرت با وجود داشتن اتومبیل برایتان طاقت‌فرسا خواهد بود.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه