تخمین هزینه ی رهن و اجاره خانه در نکا


اگرچه نکا تا دریا فاصله دارد؛ اما دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است و به همین دلیل سالانه افراد زیادی به عنوان گردشگر به این کشور زیبا سفر می‌کنند. به هر حال، اگر قصد رهن و اجاره‌ی خانه در نکا را دارید با ما همراه شوید تا اطلاعات خوبی در این زمینه به دست آورید.

رهن و اجاره‌ی خانه در نکا

همان‌طور که می‌دانید امروزه به روش‌های متنوعی می‌توانید یک منزل مسکونی را در اختیار داشته باشید. برخی بودجه کافی دارند و ترجیح می‌دهند که خانه بخرند و از مشکلات اجاره‌نشینی در امان باشند. برخی نیز به دلایل مختلف از جمله کمبود بودجه اقدام به رهن و اجاره خانه موردنظرشان می‌کنند. البته امروزه برخی از افراد نیز هستند که پول کافی برای خرید خانه‌دارند، اما ترجیح می‌دهند سرمایه خودشان را برای تهیه مسکن هزینه نکنند و از این سرمایه برای کسب و کار استفاده کنند. به هر حال، در ادامه برخی از موارد رهن و اجاره، رهن و خرید خانه را در نکا برایتان شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

رهن و اجاره

۱- آپارتمان ۱۲۰ متری، نکا زینبیه، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره
۲- آپارتمان ۱۲۵ متری، نکا ماکروبه ۱، ۴۰ میلیون تومان رهن، ۵۰ هزار تومان اجاره
۳- آپارتمان ۸۵ متری، نکا مسکن مهر، ۵ میلیون تومان رهن، ۴۵۰ هزار تومان اجاره

رهن

۱- آپارتمان ۸۶ متری مسکن مهر، نکا، ۲۰ میلیون تومان رهن کامل
۲- آپارتمان ۹۲ متری، نکا، ۳۵ میلیون تومان رهن کامل
۳- آپارتمان ۸۵ متری، نکا زینبیه، ۳۰ میلیون تومان رهن کامل

بهترین مناطق نکا برای زندگی کجاست؟

رهن و اجاره خانه در نکا

اگر قصد اجاره‌ی خانه در نکا را دارید، بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره مناطق مختلف این شهر زیبا به دست بیاورید تا با آگاهی نسبت به این کار اقدام کنید. به یاد داشته باشید که نکا نیز مانند تمام شهرهای دیگر دارای مناطق متنوعی است. این مناطق به لحاظ امنیت، آرامش و سکوت و موارد دیگر با یکدیگر فرق دارند. به همین دلیل قیمت خرید خانه در هر کدام از این مناطق نیز با یکدیگر متفاوت است. نتیجه پرس‌وجوهای ما از مشاوران املاک این شهر نشان می‌دهد که مناطقی مانند کوچه سجادیه، شهید خلیلی، کوچه شالیکوبی، گلشن، سینا، کوی زینبیه، کوچه نوری و شهدا گزینه‌های خوبی برای تهیه مسکن هستند. به طور کلی، پلی در قسمت مرکزی شهر نکا قرار دارد که این شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است. بخشی از آن که شامل منطقه شالیکوبی، گلشن و… می‌شود جزو مناطق خوب است و قسمت دیگر آن که شامل بخش‌هایی مانند زاغمرز می‌شود، قیمت پایین‌تری دارد.

گران‌ترین مناطق نکا

در مورد گران‌ترین مناطق شهر نکا نیز از مشاوران املاک سوال کردیم و آنان در پاسخ گفتند که نکا دارای یک خیابان اصلی و بزرگ است و مسکن در این خیابان از مناطق دیگر گران‌تر است. قسمت‌هایی از خیابان شهرداری و خیابان راه‌آهن نکا نیز بخش‌هایی هستند که می‌توانید خانه‌های خوبی در آن‌ها پیدا کنید.
به این ترتیب، شما برای تهیه منزل مسکونی در خیابان انقلاب و چهارراه نکا باید پول بیشتری نسبت به بقیه مناطق بپردازید. به عبارت دیگر، بخش مرکزی و وسط شهر نکا نسبت به سایر مناطق آن گران‌تر است.

ارزان‌ترین مناطق نکا

اما اگر به لحاظ مالی در مضیقه هستید و می‌خواهید خانه ارزانی تهیه کنید. بهتر است به مناطقی مانند کوچه صفایان، قسمت‌های ورودی شهر نکا، حاشیه شهر، خیابان علمیه، دو گنبدان، قسمت‌هایی از خیابان آرامگاه مراجعه کنید.

نقدینگی موردنیاز برای تهیه مسکن در نکا

رهن و اجاره خانه در نکا

اگر می‌خواهید بدانید که برای رهن و اجاره یک خانه متوسط در نکا به چقدر پول نیاز دارید باید بدانید که با اجاره تقریبی ۶۰۰ هزار تومان و ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان رهن می‌توانید گزینه‌های خوبی پیدا کنید. خانه‌ای با این قیمت در نکا دارای دو خواب و آسانسور خواهد بود و امکانات خوبی دارد. به طور کلی، به گفته مشاوران املاک نکا شما برای رهن و اجاره یک خانه نسبتا خوب در نکا به چیزی حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان پول نیاز دارید. از سوی دیگر، با ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان رهن و ماهی ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان اجاره نیز می‌توانید گزینه‌های خوبی برای خودتان پیدا کنید. برای خرید یک خانه نسبتا خوب در نکا نیز باید بابت هر متر مربع مبلغی بین ۱ تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر بگیرید.

قیمت مسکن مهر در نکا

همان‌طور که می‌دانید یکی از سیاست‌هایی که بر اساس آن مسکن مهر ساخته شد این بود که قیمت مسکن را پایین بیاورد و به خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد کمک کند. حال این سوال پیش می‌آید که آیا مسکن مهر در نکا نسبت به خانه‌های دیگر قیمت مناسب‌تری دارد یا خیر. با کمی دقت در گزینه‌های پیشنهادی ما برای خرید و رهن و اجاره خانه در می‌یابید که با قیمتی مقرون‌به‌صرفه می‌توانید در آپارتمان‌های مسکن مهر نکا ساکن شوید و یا آن‌ها را بخرید. به عنوان مثال شما با داشتن چیزی حدود ۸۰ میلیون تومان پول نقد می‌توانید صاحب یک آپارتمان ۸۶ متری مسکن مهر در این شهر شوید. همچنین با ۵ میلیون تومان رهن و ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان اجاره نیز می‌توانید یکی از این واحدها را به صورت رهن و اجاره در اختیار داشته باشید. با ۲۰ میلیون تومان رهن نیز می‌توانید در این آپارتمان‌ها ساکن شوید.

عوامل موثر بر قیمت مسکن

مسکن یکی از نیازهای هر انسانی است و در تمامی کشورها نیز بحث مسکن موضوع مهمی است. به طور کلی، همواره یکی از دغدغه‌های دولت‌ها این است که بتوانند معضل مسکن را برای شهروندان حل کنند تا زندگی آرامی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند. گفتنی است، قیمت مسکن از فاکتورهای متنوعی تاثیر می‌پذیرد ک برخی از آن‌ها عبارتند از:

عرضه و تقاضا

یکی از مهم‌ترین معیارها بر قیمت هر کالا یا خدماتی موضوع عرضه و تقاضا است. به طوری که با افزایش تقاضا قیمت آن کالا یا خدمت موردنظر افزایش می‌یابد و بر اثر کاهش تقاضا قیمتش افت می‌کند. افزایش یا کاهش عرضه نیز می‌تواند بر قیمت مسکن تاثیرگذار باشد. در این ارتباط باید گفت که افزایش عرضه به کاهش قیمت و کاهش عرضه به افزایش قیمت منجر می‌شود.

مصالح به کار رفته در ساختمان

اینکه در واحد مسکونی موردنظر شما از چه نوع مصالحی استفاده شده باشد نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است. هر چه از مصالح با کیفیت‌تر و گران‌تری در ساخت آپارتمان موردنظرتان استفاده شده باشد، به همان نسبت قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

امکانات ساختمان

امکانات داخلی ساختمان نیز بر قیمت آن موثر است. به طور مثال اینکه ساختمان موردنظرتان دارای آسانسور باشد، پارکینگ داشته باشد و دارای سیستم گرمایش و سرمایش خوبی باشد بر قیمتش تاثیر دارد.

موقعیت

مهم است که آپارتمان موردنظرتان در چه منطقه‌ای واقع شده باشد. به طور مثال شما برای رهن یک آپارتمان ۸۵ متری در کوی زینبیه نکا باید چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان بپردازید. درحالی‌که برای رهن یک آپارتمان با همین شرایط در مجتمع‌های مسکن مهر این شهر به مبلغی حدود ۲۰ میلیون تومان نیاز خواهید داشت.

بهترین زمان برای رهن و اجاره خانه در نکا

به طور کلی تمامی مستاجران تمایل دارند که خانه موردنظرشان را با کمترین قیمت در اختیار بگیرند. در طرف مقابل، صاحب‌خانه‌ها می‌خواهند خانه‌هایشان را با بالاترین قیمت به رهن و اجاره بدهند. جالب اینکه شما در برخی از ماه‌های سال می‌توانید خانه‌ها را با قیمت پایین‌تری رهن و اجاره کنید. به گفته مشاوران املاک، ماه‌هایی که در آن‌ها جابجایی مستاجران زیاد است، احتمال کمی وجود دارد که خانه ارزانی پیدا کنید. اما در ماه‌هایی مانند دی، بهمن، اسفند و اردیبهشت می‌توانید خانه‌های خوبی پیدا کنید. زیرا در این ماه‌ها تقریبا همه مستاجران جابجا شده‌اند و تقاضایی برای خانه وجود ندارد.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه