رهن و اجاره ی خانه در فریدون ‌کنار چقدر هزینه دارد؟


برای اجاره و رهن خانه در فریدون‌کنار حتما باید ویژگی‌های یک خانه‌ی مناسب را درنظر گرفت. اولین و مهم‌ترین ویژگی بهره‌مندی خانه از مجوزهای قانونی است.

اگر خانه مجوزهای لازم را نداشته باشد علاوه‌بر خدشه به معاملات اجاره و رهن امکان بروز خطر برای ساکنان خانه را فراهم می‌کند. برای اجاره و رهن خانه در فریدون‌کنار باید طراحی و ساخت استاندارد خانه را بررسی کنید. یک خانه مناسب در شهر فریدون‌کنار باید در برابر رطوبت مقاومت کرده و درصورت وقوع سیل تخریب نشود. مساله بعدی چشم‌انداز خانه است. اغلب گردشگران و ساکنان محلی فریدون‌کنار تمایل به بهره‌گیری از چشم‌انداز زیبا و طبیعت جذاب این منطقه را دارند. بنابراین چشم‌انداز خانه بسیار حایز اهمیت است. نوع شمالی یا جنوبی بودن خانه از دیگر ویژگی‌های یک خانه‌ی مناسب محسوب می‌شود. با توجه به بارندگی زیاد در سایر روزها فریدون‌کنار شهری با تابش کم آفتاب به‌شمار می‌آید. در چنین شرایطی ساختمان‌های جنوبی نور بیشتری را جذب کرده و به‌اصطلاح نورگیرتر هستند.
برای اجاره و رهن خانه در شهر فریدون‌کنار باید فاصله‌ی آن تا اولین مراکز خرید و دسترسی به امکانات تفریحی و رفاهی را درنظر گرفت. بی‌تردید هرچه این فاصله کم‌تر باشد شرایط زندگی مساعدتری را تجربه خواهید کرد. امکانات خانه مانند آسانسور، پارکینگ، انباری و… آسایش و راحتی بیشتر ساکنان آن را به‌دنبال دارد. نکته‌ی آخر در اجاره و رهن خانه بررسی خانه‌های اطراف و ساکنان آن است. اینکه شما در معاشرت با چه افرادی زندگی می‌کنید تاثیری مستقیم بر سلامت زندگی‌تان دارد. در معاملات اجاره و رهن خانه مبالغ هنگفتی جابه‌جا می‌شود. بنابراین پیش از عقد قرارداد حتما نکات بالا را درنظر بگیرید.

خانه‌هایی با متراژ زیر ۱۰۰ متر

رهن و اجاره خانه در فریدون ‌کنار

این نوع خانه‌ها، خانه‌هایی اقتصادی هستند و برای سکونت خانواده‌های دو تا سه نفره مناسب هستند. برای رهن یک خانه‌ی ۱۰۰ متری دو خوابه در فریدون‌کنار باید مبلغ ۱۸ میلیون تومان به‌عنوان رهن یا ۵ میلیون پیش‌پرداخت با اجاره ماهانه ۲ میلیون پرداخت کنید. البته این هزینه با توجه به امکانات خانه و فاصله‌ی آن با دریا متغیر است. اگر قصد رهن یک خانه‌ی ۱۰۰ متری دو خوابه با امکانات آسانسور، پارکینگ، انباری، نگهبانی و چشم‌انداز روبه دریا را داشته باشید باید مبلغ ۲۲ میلیون تومان را پرداخت کنید. در مواردی با متراژهای پایین‌تر قیمت نیز متغیر است اما به‌علت عدم نظارت صحیح بر قیمت‌ها، الگوی یکسانی در قیمت‌گذاری وجود ندارد. به‌عنوان مثال برای رهن یک واحد ۸۸ متری دو خوابه در فریدون‌کنار نیازمند ۲۵ میلیون تومان و برای رهن یک واحد ۸۵ متری یک خوابه و ۱۰ سال ساخت نیازمند ۱۵ میلیون تومان هستید. از طرفی مبلغ ۱۷ میلیون تومان برای رهن یک‌ ساله‌ی یک آپارتمان ۷۵ متری مجهز به آسانسور، انباری، پارکینگ و… درنظر گرفته شده است. در فریدون‌کنار سوییت‌هایی با متراژ ۶۰ متر مجهز به امکانات کاملی مانند آشپزخانه، پارکینگ، سرویس بهداشتی و… وجود دارد که با مبلغ ۱۳ میلیون تومان رهن یا با مبلغ ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شوند. به‌علت قیمت‌های متغیر و شرایط متنوع خانه‌ها پیش از اجاره و رهن آن‌ها حتما همه شرایط را بررسی کنید.

خانه‌هایی با متراژ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر

خانه‌هایی با متراژ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر برای خانواده‌های سه تا شش نفره مناسب است. خرید این خانه‌ها هزینه‌ی متوسطی دارند. در شهر فریدون‌کنار به‌راحتی می‌توان خانه‌هایی لوکس در این متراژ با بهترین چشم‌اندازها پیدا کرد. یک خانه‌ی لوکس و دوبلکس دو خوابه‌ی نوساز با متراژ ۱۲۰ متر در فاصله‌ی ده متری دریا با مبلغ ۴۰ میلیون تومان برای رهن در نظر گرفته شده است. همچنین در فریدون‌کنار خانه‌ای دوبلکس و نوساز با امکاناتی مانند کولر، پکیج، رادیاتور، آسانسور و پارکینگ در متراژ ۱۳۰ متر با مبلغ ۵۵ میلیون تومان رهن و با مبلغ ۲۰ میلیون تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت و اجاره‌ی ماهانه یک میلیون تومان رهن و اجاره داده می‌شود. برای رهن یک خانه نوساز و یک خوابه با متراژ ۱۵۰ متر و فاصله کم تا دریا باید هزینه ۴۵ میلیون و برای اجاره‌ی آن هزینه ۶۰ میلیون پیش‌پرداخت و اجاره‌ی ماهانه یک میلیون تومان بپردازید. در خوش آب‌وهواترین محلات فریدون‌کنار خانه‌ای لوکس و نوساز با متراژ ۲۰۰ متر و سه خوابه مجهز به امکانات قابل توجه با ۱۲۵ میلیون تومان پیش‌پرداخت و هزینه ماهانه ۹۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود. اگر قصد اجاره خانه یا آپارتمان با قدمت حداکثر ۲۰ سال را دارید، باید بودجه‌ای در حد ۱۰۰ میلیون تومان پیش‌پرداخت و هزینه ۲ میلیون تومان اجاره‌ی ماهانه را در نظر بگیرید. برای مثال خانه‌ای قدیمی و چهار خوابه با متراژ ۱۸۰ متری با بودجه مذکور قابل اجاره است.

خانه‌هایی با متراژ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر

رهن و اجاره خانه در فریدون ‌کنار

اگر شما خانواده‌ای پرجمعیت دارید یا در خانه‌ای با رفت‌وآمد زیاد زندگی می‌کنید، خانه‌هایی با متراژ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود. با توجه به عدم قیمت‌گذاری صحیح، در بعضی موارد مالکان هزینه‌ی اجاره و رهن خانه‌هایی با متراژ ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر را برابر با هزینه‌ی اجاره و رهن خانه‌هایی با متراژ ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر در نظر گرفته‌اند. برای مثال بهای اجاره یک خانه ۲۲۰ متری و شش خوابه با حیاط و پارکینگ جداگانه، ۱۰۰ میلیون پیش‌پرداخت و ۲ میلیون اجاره ماهانه برآورد شده است. مسیولان قیمت‌گذاری املاک، در خانه‌ای در شهر فریدون‌کنار با متراژ ۲۵۰ متر و چهار خوابه مجهز به پارکینگ همین بودجه را برای هزینه اجاره تعیین کرده‌اند. همچنین یک واحد آپارتمانی نوساز ۲۵۰ متری و سه خوابه با هزینه‌ی ۱۱۰ میلیون تومان رهن داده می‌شود. در صورت تمایل به اجاره مسکن در مرکز شهر فریدون‌کنار می‌توانید از واحدهای ۲۷۰ متری در مرکز شهر استفاده کنید. برای رهن این واحدهای مسکونی نوساز سه خوابه و مجهز به پارکینگ هزینه‌ای در حدود ۱۱۰ میلیون تومان تعیین شده است. همچنین با مبلغ ۱۵۰ میلیون امکان رهن یک واحد آپارتمانی پنج خوابه و نوساز با امکاناتی مانند پارکینگ، آسانسور، حیاط خواهید داشت. برای رهن یک واحد آپارتمانی با متراژ ۳۰۰ متر و سه خوابه مجهز به آسانسور، پارکینگ و انباری باید هزینه‌ی ۱۷۰ میلیون را پرداخت کنید.

خانه‌هایی با متراژ بالای ۳۰۰ متر

اجاره و رهن خانه‌هایی با متراژ بالای ۳۰۰ متر همیشه گزینه‌ی مناسبی برای سفرهای خانوادگی بوده است. این خانه‌ها با فضای باز و امکانات متعدد خود احساس آرامش و آسایش بیشتری را در طول سفر ایجاد می‌کنند. هرچند تعداد این خانه‌ها در شهر فریدون‌کنار زیاد نیست. البته اجاره و رهن این خانه‌ها نیازمند بودجه‌ی بالایی است به‌ویژه اگر از امکانات قابل توجهی مانند استخر و سونا برخوردار باشد. برای رهن یک خانه‌ی ۳۰۰ متری و چهار خوابه با ۷۰۰ متر حیاط باید بودجه‌ای در حدود ۴۰۰ میلیون تومان در اختیار داشته باشید. چنانچه به‌دنبال خانه‌هایی لوکس ولی با قیمت پایین‌تر هستید می‌توانید از خانه‌های ۳۵۰ متری در حومه‌ی فریدون‌کنار استفاده کنید. این خانه‌ها با هزینه‌ی ۲۰۰ میلیون تومان به رهن گذاشته شده‌اند. اگر یک خانه‌ی ۳۵۰ متری نوساز پنج خوابه و بدون حیاط انتخاب شما باشد، باید هزینه‌ی ۱۵۰ میلیون تومان را به‌عنوان رهن پرداخت کنید. اجاره‌ی بسیاری از این خانه‌ها با امکانات متنوع به‌صورت روزانه صورت می‌گیرد. خانه‌هایی با چنین شرایط بیشتر برای مسافران با مدت زمان اقامت کوتاه مناسب است. خانه‌های لوکس با متراژ ۵۰۰ متر زیربنا، ۶۰۰ متر حیاط، دست‌کم سه خوابه و فاصله‌ی کم در این شهر با هزینه شبی دو میلیون تومان اجاره داده می‌شوند. برای یک سفر اقتصادی‌تر می‌توانید خانه‌های ۳۶۰ متری با امکانات استخر، آسانسور و پارکینگ را با مبلغ شبی یک میلیون و دویست هزار تومان اجاره کنید.

رهن و اجاره خانه در فریدون ‌کنار

جمع‌بندی

اجاره و رهن خانه در فریدون‌کنار با توجه به آب‌وهوای عالی و شرایط اقتصادی مناسب آن امری متداول محسوب می‌شود. بنابراین اطلاع از متوسط قیمت‌های اجاره و رهن انتخاب‌های زیادی را از فهرست شما حذف و انتخاب ‌تان را هدف‌مندتر می‌کند. برای اجاره و رهن خانه‌هایی با متراژ زیر ۱۰۰ متر باید مبلغی بین ۱۳ تا ۱۸ میلیون به‌عنوان رهن یا مبلغ بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان پرداخت کنید. در مورد خانه‌هایی با متراژ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر باید بودجه‌ای میان ۴۰ تا ۵۵ میلیون تومان برای رهن و بودجه‌ای میان یک تا دو میلیون برای اجاره‌ی ماهانه داشته باشید. چنانچه قصد اجاره یا رهن خانه‌هایی با متراژ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر را دارید، باید هزینه‌ای بین ۱۰۰ تا ۱۷۰ میلیون برای رهن بپردازید. هزینه‌ی لازم برای اجاره‌ی خانه در این متراژ ماهانه یک تا سه میلیون تومان است. برای رهن خانه‌های بالای ۳۰۰ متر قیمت بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تغییر می‌کند. اجاره‌ی این خانه‌ها به صورت روزانه یک تا دو میلیون صورت می‌گیرد. با توجه به عدم نظارت صحیح روی قیمت‌گذاری مسکن در فریدون‌کنار حتما پیش از پرداخت هزینه‌های رهن و اجاره شرایط استاندارد خانه و مدارک قانونی آن را بررسی کنید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه